Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
385 000 zł
Umowa zawarta
28 lipca 2025
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 385 000 zł – 597 895 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana kanałów wentylacyjnych i klapy pożarowej wraz z naprawami w budynku Sądu Rejonowego w Płońsku

Zamawiający Sąd Rejonowy w Płońsku (Płońsk, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana kanałów wentylacyjnych i klapy pożarowej wraz z naprawami w budynku Sądu…”, wybierając ofertę wykonawcy Solair Energy Poland sp. z o.o.,. Wartość umowy: 385 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Sąd Rejonowy w PłońskuPłońsk, Mazowieckie (powiat Płoński →)opublikowano 29 lipca 2025
Wartość umowy
385 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Solair Energy Poland sp. z o.o. (Solec Kujawski), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 385 000,00 zł (umowę zawarto 28 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 385 000,00 zł do 597 895,34 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SĄD REJONOWY W PŁOŃSKU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000324903

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Henryka Sienkiewicza 9A

1.5.2.)Miejscowość

Płońsk

1.5.3.)Kod pocztowy

09-100

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gospodarczy@plonsk.sr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.plonsk.sr.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6c25c464-e1a4-4fc6-97f2-9340b1a78167

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


SĄD

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana kanałów wentylacyjnych i klapy pożarowej wraz z naprawami w budynku Sądu Rejonowego w Płońsku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6c25c464-e1a4-4fc6-97f2-9340b1a78167

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00350974

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00095094/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 2025 Wymiana kanałów wentylacyjnych w budynku Sądu Rejonowego w Płońsku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00275449

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Adm.261.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia objętym niniejszym postępowaniem jest wykonanie robót budowlanych polegających na wymianie kanałów wentylacyjnych i klapy pożarowej wraz z naprawami w budynku Sądu Rejonowego w Płońsku.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w „Opisie przedmiotu zamówienia”, dokumentacji technicznej , stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ (Folder skompresowany (zip)).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

385000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

597895,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

385000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Solair Energy Poland sp. z o.o.,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9671339747

7.3.3)Ulica

UL. Leśna 71B

7.3.4)Miejscowość

Solec Kujawski

7.3.5)Kod pocztowy

86-050

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

385000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Rejonowy w Płońsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Płońsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 385 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Solair Energy Poland sp. z o.o., (Solec Kujawski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.