Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający w dniu 08.07.2025 r. udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie 900 000,00 zł brutto jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W ramach postępowania wpłynęły 2 oferty. W toku badania i oceny ofert ustalono, że złożone w ramach ww. postępowania przetargowego oferty przekraczają możliwości finansowe Zamawiającego w związku z powyższym uzasadnione jest unieważnienie powyższego postępowania. Najniższa kwota z formularza ofertowego Wykonawcy, który złożył ofertę wynosi 928 078,25 zł brutto

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa boiska w ramach zadania: budowa boiska przy Szkole Podstawowej Czaple

Zamawiający Gmina Świecie (Świecie, Kujawsko-Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Przebudowa boiska w ramach zadania: budowa boiska przy Szkole Podstawowej Czaple”.

Zamawiający: Gmina ŚwiecieŚwiecie, Kujawsko-Pomorskie (powiat Świecki →)opublikowano 29 lipca 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 819 651 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający w dniu 08.07.2025 r. udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie 900 000,00 zł brutto jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W ramach postępowania wpłynęły… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Świecie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092351067

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wojska Polskiego 124

1.5.2.)Miejscowość

Świecie

1.5.3.)Kod pocztowy

86-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL618 - Świecki

1.5.7.)Numer telefonu

52 333 23 10

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@swiecie.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.swiecie.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa boiska w ramach zadania: budowa boiska przy Szkole Podstawowej Czaple

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d8624323-70be-4638-b6ab-fd412693e789

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00349954

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00009968/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.23 Budowa boiska przy Szkole Czaple

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00279497

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.271.16.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

742572,37 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa boiska na terenie Szkoły Podstawowej w Czaplach, w ramach zadania „Budowa boiska przy Szkole Podstawowej Czaple”.

W skład zadania inwestycyjnego wchodzą:
• roboty rozbiórkowe,
• wykonanie nowej nawierzchni syntetycznej na podbudowie kamiennej,
• montaż bramek,
• wykonanie piłkochwytów,
• montaż obiektów małej architektury,
• wykonanie chodnika i opasek z kostki betonowej,
• wykonanie terenów zielonych.

Planowana inwestycja nie będzie dostępna dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami zgodnie z art. 100 ustawy Pzp.

Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 2 do SWZ – dokumentacja projektowa.

Przedmiar robót znajduje się w załączniku nr 2a do SWZ.

Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu wszelkich dokumentów pozwalających na dokonanie odbioru inwestycji.

W przypadku określenia w dokumentacji projektowej, w szczególności stanowiącej załącznik nr 2 i załącznik nr 2a do niniejszej SWZ, przedmiotu zamówienia przez wskazanie technologii, producenta, nazw własnych, znaków towarowych lub pochodzenia urządzeń i materiałów, odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający informuje, że mają one jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych z zachowaniem tych samych standardów technicznych, technologicznych, jakościowych i funkcjonalnych. Przez produkty równoważne należy rozumieć urządzenia i materiały posiadające nie gorsze parametry techniczne i te same cechy funkcjonalne co wskazany konkretny z nazwy czy pochodzenia produkt. Zastosowanie produktów równoważnych w żaden sposób nie może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych. Wykaz zastosowanych i przyjętych przez Wykonawcę do wyceny materiałów lub urządzeń rozwiązań równoważnych musi zostać załączony do oferty, jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce. Zgodnie z art. 101 ust. 5 i 6 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający w dniu 08.07.2025 r. udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie 900 000,00 zł brutto jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W ramach postępowania wpłynęły 2 oferty. W toku badania i oceny ofert ustalono, że złożone w ramach ww. postępowania przetargowego oferty przekraczają możliwości finansowe Zamawiającego w związku z powyższym uzasadnione jest unieważnienie powyższego postępowania. Najniższa kwota z formularza ofertowego Wykonawcy, który złożył ofertę wynosi 928 078,25 zł brutto.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212220-4Roboty budowlane związane z wielofu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
819 651 zł
Próbka: 71 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
360 744 zł2 436 837 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 076 093 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
360 744 zł
Mediana
819 651 zł
Górny kwartyl
2 436 837 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świecie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świecie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212220-4 (Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.