Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
7 490 700 zł
Umowa zawarta
17 lipca 2025
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 7 490 700 zł – 8 850 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim

Zamawiający Gmina Gryfów Śląski (Gryfów Śląski, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim”, wybierając ofertę wykonawcy BRAD-BUD ROBERT HANKUS, BIEDRZYCHOWICE. Wartość umowy: 7 490 700 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
7 490 700 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 maja 2025

    Termin ofert: 13 czerwca 2025 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 lipca 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BRAD-BUD ROBERT HANKUS, BIEDRZYCHOWICE (Biedrzychowice).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 7 490 700,00 zł (umowę zawarto 17 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 7 490 700,00 zł do 8 850 000,20 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gryfów Śląski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821635

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Gryfów Śląski

1.5.3.)Kod pocztowy

59-620

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gryfow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.gryfow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3c9c376f-c669-4adb-9381-ac35a52056ca

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3c9c376f-c669-4adb-9381-ac35a52056ca

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00347270

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00033236/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00250396

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest Kompleksowa modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim.
Zakres robót obejmuje:

Przebudowę i remont dachu hali sportowej w Gryfowie Śląskim. W ramach zadania należy wykonać:

1. Wymiana pokrycia dachowego z papy dachowej na membranę dachową EPDM. Wymiana warstwy
wełny i dopasowanie spadków w warstwie izolacji;
2. Naprawa wentylatorów dachowych wraz z podstawami dachowymi;
3. Remont i przebudowa instalacji odgromowej, wymiana mocowań;
4. Remont obróbki blacharskiej wykańczającej attyki z wykorzystaniem blachy tytanowo cynkowej;
5. Likwidacja istniejących wpustów dachowych;
6. Wyczyszczenie ścian attyki, zastosowanie klinów z wełny mineralnej, wykonanie uszczelnienia
obwodowego z blachy stalowej ocynkowanej o gr. ok. 0,7 mm, wywinięcie membrany dachowej na
ścianę attyki, poprawny montaż instalacji odgromowej z uszczelnieniami;
7. Zastosowanie klinu z wełny mineralnej przy ścianie istniejącego budynku szkoły poza zakresem
opracowania. Montaż okien na wyższych listwach, zwiększenie spadku dachu od budynku szkoły,
wymiana okien w ilości 3 szt.;
8. Demontaż centrali wentylacyjnej, możliwe przeniesienie na dach nad łącznikiem w wyznaczonym
miejscu na podstawie odrębnej dokumentacji projektowej;
9. Wymiana istniejących wpustów dachowych na nowe;
10. Likwidacja istniejącej drabiny - przeniesienie w wyznaczone miejsce na elewacji północnej;
11. Dostosowanie instalacji odgromowej do nowego układu dachu;
12. Zastosowanie progu na dachu o wysokości 10 cm;
13. Zastosowanie wpustów attykowych, przeprowadzenie rur w ścianie attykowej;
14. Odprowadzenie wód opadowych za pomocą rur spustowych śr. 10cm z zastosowaniem koszy
zlewowych;
15. Remont belek żelbetowych, oczyszczenie, warstwa mineralna naprawcza, ocieplenie, otynkowanie;
16. Ulokowanie nowej, stalowej drabiny ze szczeblami szerokimi na 50cm, z koszem od wysokości 300cm od poziomu gruntu prowadzącej na dach budynku mocowanej na stałe do elewacji budynku;
17. Likwidacja istniejącego pomostu i drabiny;
18. Osłona elewacyjna z blachy trapezowej, kolor zbliżony do RAL 3013, mocowanie do elewacji budynku za pomocą podkonstrukcji aluminiowej
Budynek Hali sportowej składa się ze zwartej bryły na planie prostokąta, przy którym znajduje się
bezpośrednio przy elewacji klatka schodowa (w części południowo wschodniej) oraz łącznik z budynkiem
szkoły (w północnej części) stanowiące dwie osobne bryły o innych wysokościach. Wszystkie bryły
zwieńczono dachami płaskimi z ścianami attykowymi.

Parametry hali sportowej:
• Długość 41,92 m;
• Szerokość 35,55 m;
• Powierzchnia zabudowy 1157,75 m2;
• Powierzchnia użytkowa 1258,81 m2;
• Kąt nachylenia dachu, dach płaski : 3 st.;
• Kubatura 10.736 m3;
• Wysokość (od poziomu terenu przy wejściu do najwyżej położonej kalenicy) 9,80 m;
• Liczba kondygnacji 2 – budynek bez podpiwniczenia.

Kompleksowa modernizacja budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim. W ramach zadania należy wykonać kompleksową modernizację budynków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim:
1. Termomoderizację budynku głównego szkoły podstawowej nr 1;
2. Docieplenie budynku szkoły wraz z dociepleniem stropodachów oraz wymianą okien wskazanych w przedmiarze;
3. Wykonanie instalacji odgromowej;
4. Remont kominów, wymiana obróbek blachartskich;
5. Wymiana ogrzewania wraz z budową nowej kotłowni;
6. Remont korytarzy (malowanie ścian i sufitów);
7. Remont sanitariatów;
8. Termomoderniacja małej salki gimnastycznej (remont dachu, wymiana okien, remont ścian oraz podłogi).

Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego:
Kubatura:
• Budynek dydaktyczny; 7084,58 m3;
• Budynek sali gimnastycznej z łącznikiem: 1300,21 m3;
• Kubatura łącznie: 8384,79 m3.

Budynek dydaktyczny:
• wysokość: 11,80m;
• długość: 51,90 m;
• szerokość: 16,30 m.

Budynek sali gimnastycznej z łącznikiem:
• wysokość: 6,80 m,
• długość: 27,40 m;
• szerokość: 10,10 m.

4.5.3.)Główny kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45261910-6 - Naprawa dachów

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45321000-3 - Izolacja cieplna

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45442110-1 - Malowanie budynków

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45410000-4 - Tynkowanie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

3

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

7490700,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

8850000,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

7490700,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BRAD-BUD ROBERT HANKUS, BIEDRZYCHOWICE

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

616-12-23-228

7.3.4)Miejscowość

Biedrzychowice

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

7490700,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45300000-0Roboty instalacyjne w budynkach
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
458 993 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
204 767 zł1 452 053 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 286 zł
Źródło próbki
CPV 45300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
204 767 zł
Mediana
458 993 zł
Górny kwartyl
1 452 053 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gryfów Śląski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gryfów Śląski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 7 490 700 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BRAD-BUD ROBERT HANKUS, BIEDRZYCHOWICE (Biedrzychowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.