Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
7 774 672 zł
Umowa zawarta
15 lipca 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 7 774 672 zł – 8 627 424 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Okres gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

10/TP/2025 Remont i termomodernizacja Domów Studenta nr 1, 3 i 4 przy ul. Spacerowej w Słupsku

Zamawiający Uniwersytet Pomorski w Słupsku (Słupsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „10/TP/2025 Remont i termomodernizacja Domów Studenta nr 1, 3 i 4 przy ul. Spacerowej w…”, wybierając ofertę wykonawcy SPB Contech sp. z o.o. Wartość umowy: 7 774 672 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Uniwersytet Pomorski w SłupskuSłupsk, Pomorskieopublikowano 25 lipca 2025
Wartość umowy
7 774 672 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SPB Contech sp. z o.o. (Gdańsk).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 7 774 672,46 zł (umowę zawarto 15 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 7 774 672,46 zł do 8 627 423,67 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Pomorski w Słupsku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001459

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Arciszewskiego 22a

1.5.2.)Miejscowość

Słupsk

1.5.3.)Kod pocztowy

76-200

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@upsl.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.upsl.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/apsl_edu

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

10/TP/2025 Remont i termomodernizacja Domów Studenta nr 1, 3 i 4 przy ul. Spacerowej w Słupsku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5c0e90c7-b4fb-4b9e-9143-c5288d060db4

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00346149

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00034140/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Remont Domów Studenta

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00254518

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

10/TP/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

6701660,05 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont i termomodernizacja Domów Studenta nr 1, 3 i 4 przy
ul. Spacerowej w Słupsku.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, na którą składają się projekt budowlany, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) – dalej dokumentacja projektowa. Przedmiary robót mają charakter pomocniczy.
3. Roboty budowlane będą wykonywane na funkcjonujących obiektach, w związku z tym zmawiający przewiduje ograniczenia wynikające z faktu konieczności zapewnienia funkcjonowania obiektu
w czasie remontu:
1) Wszystkie prace wewnętrzne należy realizować w terminie 01.07.2025r. - 30.09.2025r. Wykonawca podczas prowadzenia prac remontowych musi zapewnić stały dostęp do budynku dla użytkowników oraz możliwość stałego korzystania w budynku z wody ciepłej i zimnej oraz energii elektrycznej.
2) Wszystkie prace zewnętrzne należy realizować w terminie od sierpnia 2025r. poza okresem lęgowym oknówki gniazdującej na budynkach Domów Studenta, z zgodnie z otrzymanym pismem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku w sprawie sygn. RDOŚ-Gd-WZG.6401.132.2025.KP.1 z dnia 20 maja 2025 r., które stawowi załącznik do niniejszego postępowania.
3) Prace remontowe wewnętrzne dot. remontu wentylacji stołówki wraz z zapleczem kuchennym przy Domu Studenta nr 1 należy zrealizować w terminie maks. 2-tygodniowym. Termin przystąpienia do prac i szczegółowy harmonogram robót należy ustalić z Zamawiającym min. 1 miesiąc przed przystąpieniem do prac. Wykonawca przed rozpoczęciem robót zobowiązany jest zapewnić dostawę wszystkich niezbędnych do wykonania prac materiałów.
4) Dwie toalety przy stołówce uniwersyteckiej Domu Studenta nr 1 należy remontować, tak aby zapewnić funkcjonowanie naprzemienne (po odbiorze bez uwag jednej toalety przez Zamawiającego, Wykonawca można dopiero przystąpić do remontu drugiej toalety).
5) Remont schodów zewnętrznych oraz korytarzy w budynku należy prowadzić, w taki sposób, aby umożliwić drożność komunikacyjną przy zachowaniu środków BHP i p.poż.
6) Sprzątanie budynku i usuwanie odpadów budowlanych z obiektu z uwagi na jego użytkowanie, należy wykonywać na bieżąco, tak aby zapewnić czystość i bezpieczeństwo użytkowników.
7) Rusztowania winny być zabezpieczone daszkami ochronnymi w miejscach przejść, drabiny każdorazowo (codziennie) po zakończeniu prac winny być zdejmowane i zabezpieczone.
8) Zamawiający nie zapewnia pomieszczeń socjalnych dla pracowników wykonawcy.
4. Warunki realizacji zamówienia określa również wzór umowy (Część II SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

7774672,46 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

8627423,67 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

7774672,46 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SPB Contech sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5842772734

7.3.3)Ulica

Opata Jacka Rybińskiego 24

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

7774672,46 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Pomorski w Słupsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Słupsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 7 774 672 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SPB Contech sp. z o.o. (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.