Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 406 525 zł
Umowa zawarta
21 lipca 2025
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 2 406 525 zł – 3 595 957 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Okres gwarancji i rękojmi20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic: Królika, Szymały, Dolna, Lewka w Tarnowskich Górach” – etap D

Zamawiający Gmina Tarnowskie Góry (Tarnowskie Góry, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic: Królika, Szymały, Dolna, Lewka w Tarnowskich…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe DOMAX. Wartość umowy: 2 406 525 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
2 406 525 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe DOMAX (Boronów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 406 525,26 zł (umowę zawarto 21 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 2 406 525,26 zł do 3 595 956,55 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA TARNOWSKIE GÓRY

1.3.)Oddział zamawiającego

Miejski Zarząd Ulic i Mostów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 273009357

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Piastowska 8

1.5.2.)Miejscowość

Tarnowskie Góry

1.5.3.)Kod pocztowy

42-600

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.7.)Numer telefonu

(032) 285-22-03

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mzuimzp@mzuimtg.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.mzuim.tarnowskiegory.nv.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mzuimtg.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic: Królika, Szymały, Dolna, Lewka
w Tarnowskich Górach” – etap D

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-05ff67ca-1dd8-41d0-903b-4f9cf357d4b7

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00337034

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00034843/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.4 Rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic

Królika, Szymały, Dolna, Lewka w Tarnowskich Górach.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00282000

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MZUiM.263.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2910344,71 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem jest robota budowlana w ramach zadania pn

„Rozbudowa układu drogowego w rejonie ulic Królika, Szymały, Dolnej, Lewka w Tarnowskich Górach” – etap D. 2. Zgodnie z dokumentacją projektową inwestycja podzielona jest na 4 etapy: A, B, C i D. 2 Zakres budowy obejmuje branże drogową, kanalizacyjną, elektroenergetyczną oraz oświetlenie terenu dla etapu D zgodnie z załączoną mapką - odc. 1 i Przedmiarem robót stanowiącym załącznik nr 1a do SWZ. 2.1 Zakres robót obejmuje w szczególności: -przebudowy chodników i ulic, -budowy elementów małej architektury, -remontu i uzupełnienia elementów odwodnienia nawierzchni dróg, -rozbudowy istniejącego oświetlenia ulicznego, -zabezpieczenia istniejącej infrastruktury technicznej, -wykonania tymczasowej i docelowej organizacji ruchu. 2.2. W projekcie rozbudowy układu drogowego przewidziano do zastosowania m.in. materiały: -dla ciągów pieszych: płyty granitowe, cięte, płomieniowane, szare, uzupełnione kostką granitową cięto – łupaną, płomieniowaną, szarą, -dla ciągów jezdnych: kostka granitowa cięta, płomieniowana, szara, -dla zatok postojowych: kostka granitowa, łupana, ciemnoszara, -dla zjazdów do posesji: kostka granitowa cięto – łupana, płomieniowana, szaro – ruda, -zawężenia przy miejscach postojowych: kostka nieregularna szaro – ruda, -wzmocnienie podłoża gruntowego geotkaninami na gruntach o umiarkowanej nośności sposobem mechanicznym - Geosiatka PET o oczkach 20x20 mm, wytrzymałość na rozciąganie min 110 kN/m. 2.3 Suma nawierzchni kamiennych do wbudowania wynosi 2.292,45 m2, w tym: − 2.045,65 m2 nawierzchni z kostki kamiennej, − 246,80 m2 nawierzchni z płyt kamiennych. UWAGA! Zamawiający wymaga, aby na powierzchni powyżej 5 m2 podsypka cementowo – piaskowa 1:3 była pozyskana jako gotowa mieszanka z wytwórni i potwierdzona kartą materiałową.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2406525,26 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3595956,55 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2554273,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe DOMAX

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5751383487

7.3.3)Ulica

ul. Grabińksa 8

7.3.4)Miejscowość

Boronów

7.3.5)Kod pocztowy

42-283

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2406525,26 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamawiający w zwiazku z art. 441 ust 1 PzP przewiduje skorzystanie z prawa opcji, które nie stanowi zmiany umowy. Wartośc zamówienia Opcjonalengo wynosi: 147 747,74 zł brutto

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tarnowskie Góry prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarnowskie Góry.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 406 525 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe DOMAX (Boronów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.