Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
IMKS Sp. z o.o. S.K.· Warszawamikrofirma
Wartość umowy
1 692 900 zł
Umowa zawarta
1 lipca 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 1 692 900 zł – 1 718 310 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług hotelowych dla zapewnienia zakwaterowania pacjentów leczonych ambulatoryjnie

Zamawiający Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K.Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług hotelowych dla zapewnienia zakwaterowania pacjentów leczonych…”, wybierając ofertę wykonawcy IMKS Sp. z o.o. S.K. Wartość umowy: 1 692 900 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
1 692 900 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy IMKS Sp. z o.o. S.K. (Warszawa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 692 900,00 zł (umowę zawarto 1 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 1 692 900,00 zł do 1 718 310,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K.Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001325767

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ceglana 35

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-514

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

acholuj@uck.katowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.uck.katowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/uck-katowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług hotelowych dla zapewnienia zakwaterowania pacjentów leczonych ambulatoryjnie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8d418743-72cc-498f-847c-6e222124b58e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00333577

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00056039/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Usługi hotelarskie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00244528

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.281.45B.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1931160,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług hotelowych dla zapewnienia zakwaterowania pacjentów leczonych ambulatoryjnie, zgodnie z art.33b. ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
2. Usługi, o których mowa powyżej będą obejmować zakwaterowanie wraz z wyżywieniem (obejmującym śniadanie, obiad i kolację) osób leczonych ambulatoryjnie u Zamawiającego w dni robocze.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

55100000-1 - Usługi hotelarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1692900 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1718310 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1692900 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

IMKS Sp. z o.o. S.K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

386444114

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1692900 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55100000-1Usługi hotelarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
352 000 zł
Próbka: 64 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
214 691 zł400 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
185 309 zł
Źródło próbki
CPV 55100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
214 691 zł
Mediana
352 000 zł
Górny kwartyl
400 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.