Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Fortex Ochrona sp. z o.o

Wartość umowy
634 346 zł
Umowa zawarta
16 lipca 2025
Okres realizacji
od 1 sierpnia 2025 do 31 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 634 346 zł – 700 583 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%CZAS REAKCJI GRUPY INTERWENCYJNEJ40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa ochrony mienia należącego do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. w Tczewie.

Zamawiający Zakład Utylizacji Odpadów Stałych sp. z o.o. w Tczewie (Tczew, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa ochrony mienia należącego do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. w…”, wybierając ofertę wykonawcy Agencja Ochrony HERA Eugeniusz Kardasz. Wartość umowy: 634 346 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
634 346 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Utylizacji Odpadów Stałych sp. z o.o. w Tczewie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 192471199

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rokicka 5A

1.5.2.)Miejscowość

Tczew

1.5.3.)Kod pocztowy

83-110

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zuostczew.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zuostczew.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d957f18a-66c9-4acc-8564-fc30bc732139

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa ochrony mienia należącego do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. w Tczewie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d957f18a-66c9-4acc-8564-fc30bc732139

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00333108

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00264192

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PN/8/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

524040,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest usługa ochrony mienia, zwaną dalej „Usługą”, a polegająca w szczególności na

1) fizycznej ochronie mienia w tym w szczególności obiektów należących do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych sp. z o.o. w Tczewie przy ul. Rokickiej 5A oraz 2) obsłudze systemu monitorującego obiekty należące do Zamawiającego. Przez obsługę systemu monitorującego obiekty rozumie się monitorowanie sygnałów z lokalnego systemu sygnalizacji włamania, napadu i ppoż. do stacji/centrali monitorowania alarmów, która znajduje się w pomieszczeniu głównym ochrony oraz dodatkowo kontrola obiektów poprzez system telewizji przemysłowej na obiektach Zamawiającego, w czasie rzeczywistym, w tym z kamer termowizyjnych (w czasie pełnienia dyżuru) . 3) w przypadku wystąpienia zagrożenia, wezwanie Grupy interwencyjnej poprzez system napadu, którym dysponuje Wykonawca. 2. Usługa (zakres podstawowy) będzie świadczona w - dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 – 22:00 przez 1 pracownika, a w godz. od 22:00 – 6:00 przez 2 pracowników; - soboty, niedziele i święta oraz inne dni wolne od pracy w formie całodobowej ochrony przez 2 pracowników, z wyłączeniem ustalonych godzin pracy zakładu Zamawiającego, gdy wystarczająca będzie służba 1 pracownika; - dodatkowo obiekty Zamawiającego ochraniane będą całodobowo przez grupę interwencyjną Wykonawcy, gotową do podjęcia czynności na obiekcie. 3. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany godzin i miejsca świadczenia Usługi w przypadku zmiany organizacji czasu pracy Zamawiającego i/lub miejsca w obrębie miasta Tczewa, informując o tym Wykonawcę z 1 miesięcznym wyprzedzeniem. Dzienny wymiar godzin świadczenia Usług przez Wykonawcę pozostanie bez zmian, chyba że z uzasadnionych powodów Strony tymczasowo zmienią dzienny wymiar godzin świadczenia Usług w okresie przez Strony ustalonym, z zachowaniem stawek za świadczoną Usługę zaproponowanych w ofercie Wykonawcy. 4 . Zamawiający w trakcie realizacji niniejszego zamówienia (od 01.08.2025 do 31.07.2026 r.) może, ale nie musi skorzystać z prawa opcji wyrażającego się w zwiększeniu ilości godzin świadczenia usługi przez dodatkowego 1 pracownika, na okres do 60 dni. 5. Zmiana godzin świadczenia Usług oraz zmiana dziennego wymiaru godzin świadczenia Usług w przypadku, o którym mowa w ust. 3. nie stanowi zmiany Umowy i nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy. Pozostałe wymagania zawarte zostały w Specyfikacji warunków zamówienia wraz z załącznikami.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

634346,42 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

700583,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

634346,42 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Agencja Ochrony HERA Eugeniusz Kardasz

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Fortex Ochrona sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

190060204

7.3.3)Ulica

Jegiellońska 56a

7.3.4)Miejscowość

Tczew

7.3.5)Kod pocztowy

83-110

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

634346,42 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-08-01 do 2026-07-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
575 610 zł
Próbka: 207 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
291 551 zł1 465 865 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 174 314 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
291 551 zł
Mediana
575 610 zł
Górny kwartyl
1 465 865 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Utylizacji Odpadów Stałych sp. z o.o. w Tczewie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tczew.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 634 346 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Agencja Ochrony HERA Eugeniusz Kardasz (Tczew). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.