Modernizacja stawu z rewitalizacją terenu przylegającego wraz z budową altan parkowych
Zamawiający Wielkopolski Samorządowy Zespół Placówek Terapeutyczno – Wychowawczych w Cerekwicy Nowej (Cerekwica Nowa, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Modernizacja stawu z rewitalizacją terenu przylegającego wraz z budową altan parkowych”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 300 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | WIELKOPOLSKI SAMORZĄDOWY ZESPÓŁ PLACÓWEK TERAPEUTYCZNO – WYCHOWAWCZYCH W CEREKWICY NOWEJ |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 381235570 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Cerekwica Nowa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 63-233 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL416 - Kaliski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | cerekwica-mow@home.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://cerekwica-mow.pl/historia/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Edukacja |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00328551 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-07-16 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00304872 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału dotyczące: 1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że: a) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę równą co najmniej: 150 000,00 PLN (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych). b) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na łączną kwotę równą co najmniej: 200 000,00 PLN (słownie: dwieście tysięcy złotych). 2) zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni ten warunek, jeżeli wykaże, iż: a) Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenów zieleni ogólnodostępnej* lub modernizacją/budową/remontem/odmulaniem zbiorników wodnych, o wartości każdej z robót równej co najmniej 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych) lub 2 roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenów zieleni ogólnodostępnej* lub modernizacji/budowie/remoncie/odmulaniu zbiorników wodnych o łącznej wartości robót 400 000,00 zł (słownie: czterysta tysięcy złotych), które zawierały w swym zakresie wykonania robót ziemnych i wycinkę drzew. b) Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, tj.: i. kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności lub specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej lub odpowiadające im równoważne uprawnienia w tej specjalności, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, zgodnie z wymogami ustawy Prawo Budowlane, która w przez co najmniej 18 miesięcy (łącznie, nie zależnie od ilości robót) brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury lub objętych ochroną konserwatora zabytków, stosownie do zapisów art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U.2024.1292).. ii. kierownikiem prac o charakterze technicznym (zieleń), który posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej zawodowej oraz tytuł zawodowy albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe i dyplom zawodowy albo dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, w zawodach związanych z pielęgnacją zieleni, albo przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w tego rodzaju pracach prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru lub była zatrudniona przy tych pracach w muzeum będącym instytucją kultury, stosownie do zapisów art. 37b ust. 3 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U.2024.1292). Zamawiający informuję , że: 1) dopuszcza przedstawienie osób posiadających równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, 2) dopuszcza pełnienie przez jedną osobę funkcji, o których mowa w rozdziale XIV, ust. 1 pkt 2 ppkt i – ii, 3) pod pojęciem zieleni ogólnodostępnej należy rozumieć: tereny zieleni miejskiej, osiedlowej, otwarte tereny zieleni przyzakładowej, przyszkolnej, towarzyszącej urzędom, instytucjom użyteczności publicznej, obiektom sakralnym, sportowym, zabytkowym fortyfikacjom, a także parki, zieleńce, skwery, rezerwaty przyrody oraz ogólnodostępne tereny pełniące funkcje estetyczne, rekreacyjne, zdrowotne lub osłonowe. Po zmianie: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału dotyczące: 1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że: a) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę równą co najmniej: 150 000,00 PLN (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych). b) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na łączną kwotę równą co najmniej: 200 000,00 PLN (słownie: dwieście tysięcy złotych). 2) zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni ten warunek, jeżeli wykaże, iż: a) Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenów zieleni ogólnodostępnej* lub modernizacją/budową/remontem/odmulaniem zbiorników wodnych, o wartości każdej z robót równej co najmniej 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych) lub 2 roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenów zieleni ogólnodostępnej* lub modernizacji/budowie/remoncie/odmulaniu zbiorników wodnych o łącznej wartości robót 400 000,00 zł (słownie: czterysta tysięcy złotych), które zawierały w swym zakresie wykonania robót ziemnych i wycinkę drzew. b) Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, tj.: i. kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej lub odpowiadające im równoważne uprawnienia w tej specjalności, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, zgodnie z wymogami ustawy Prawo Budowlane, która w przez co najmniej 18 miesięcy (łącznie, nie zależnie od ilości robót) brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury lub objętych ochroną konserwatora zabytków, stosownie do zapisów art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U.2024.1292), ii. kierownikiem robót posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia lub odpowiadające im równoważne uprawnienia w tej specjalności, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, zgodnie z wymogami ustawy Prawo Budowlane. iii. kierownikiem prac o charakterze technicznym (zieleń), która posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej zawodowej oraz tytuł zawodowy albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe i dyplom zawodowy albo dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, w zawodach związanych z pielęgnacją zieleni, albo przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w tego rodzaju pracach prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru lub była zatrudniona przy tych pracach w muzeum będącym instytucją kultury, stosownie do zapisów art. 37b ust. 3 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U.2024.1292). Zamawiający informuję , że: 1) dopuszcza przedstawienie osób posiadających równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, 2) dopuszcza pełnienie przez jedną osobę funkcji, o których mowa w rozdziale XIV, ust. 1 pkt 2 ppkt i – ii, 3) pod pojęciem zieleni ogólnodostępnej należy rozumieć: tereny zieleni miejskiej, osiedlowej, otwarte tereny zieleni przyzakładowej, przyszkolnej, towarzyszącej urzędom, instytucjom użyteczności publicznej, obiektom sakralnym, sportowym, zabytkowym fortyfikacjom, a także parki, zieleńce, skwery, rezerwaty przyrody oraz ogólnodostępne tereny pełniące funkcje estetyczne, rekreacyjne, zdrowotne lub osłonowe. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.