Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
469 098 zł
Umowa zawarta
10 lipca 2025
Okres realizacji
od 1 września 2025 do 26 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 469 098 zł – 1 030 200 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów i dzieci do szkół na terenie gminy Radziejów w roku szkolnym 2025/2026.

Zamawiający Gmina Radziejów (Radziejów, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów i dzieci do szkół na terenie gminy Radziejów w roku szkolnym 2025/2026”, wybierając ofertę wykonawcy Auto-Trans Ewelina Adamska. Wartość umowy: 469 098 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina RadziejówRadziejów, Kujawsko-Pomorskie (powiat Radziejowski →)opublikowano 10 lipca 2025
Wartość umowy
469 098 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Auto-Trans Ewelina Adamska (Dęby 108), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 469 098,00 zł (umowę zawarto 10 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 469 098,00 zł do 1 030 200,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2025 r. do 26 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RADZIEJÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866672

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kościuszki 20/22

1.5.2.)Miejscowość

Radziejów

1.5.3.)Kod pocztowy

88-200

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@ugradziejow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.ugradziejow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ugradziejow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów i dzieci do szkół na terenie gminy Radziejów w roku szkolnym 2025/2026.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9740a5f4-6f6d-424b-b7fe-862675cbc8f1

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00318643

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00075057/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowóz uczniów i dzieci na terenie gminy Radziejów w roku szkolnym 2025/206

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00277497

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.4.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest „Dowóz uczniów i dzieci do szkół na terenie gminy Radziejów w roku szkolnym 2025/2026”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Dowóz uczniów i dzieci do szkół na terenie gminy Radziejów w roku szkolnym 2025/2026. Świadczenie usług będących przedmiotem postępowania odbywać się będzie dla uczniów i dzieci uczęszczających do: Szkoły Podstawowej w Bieganowie, Szkoły Podstawowej w Płowcach oraz oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych w Bieganowie i Płowcach, zgodnie z załączonym poniżej opisem tras. Dowóz i odwóz uczniów i dzieci należy zapewnić w dni nauki szkolnej przewidziane organizacją roku szkolnego określonego przez Ministra Edukacji Narodowej oraz zmianami ustalonymi decyzjami dyrektorów szkół. Organizacja dowozu uczniów i dzieci do szkół służy zarówno realizacji zadań własnych gminy jak i ograniczeniu indywidualnego dowozu uczniów, co ma na celu zapobieganie nadmiernej emisji CO2 do atmosfery. Przewiduje się, że usługi przewozowe realizowane będą w godzinach 6:40 do 17:00. Wykonawca przed przystąpieniem do wykonania usługi będącej przedmiotem umowy, otrzyma od Zamawiającego szczegółowy wykaz zawierający godziny rozpoczęcia przewozu, szczegółowe trasy oraz przystanki poszczególnych kursów. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany częstotliwości kursów, przebiegu trasy/przystanków w poszczególnych zadaniach, jak również zmianę (w górę i w dół) długości trasy kursów, jeżeli wystąpią okoliczności uzasadniające potrzebę takiej zmiany. Do takich okoliczności Zamawiający w szczególności zalicza: zmianę godzin zajęć lekcyjnych, wypadki losowe uczniów powodujące wydłużenie trasy kursu, zwiększenie lub zmniejszenie liczby uczniów dowożonych w ramach poszczególnych tras. Zmiany powyższe powodują jedynie zmniejszenie lub wydłużenie trasy kursu. Nie ma to jednak wpływu na stawkę za 1 km zaoferowaną przez Wykonawcę. Usługa dowozu uczniów i dzieci musi być realizowana autobusami spełniającymi wymagania określone w art. 17-21 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r. poz. 502). Wymaga się aby autobusy były wyposażone również w: - miejsce z przodu i z tyłu wewnątrz pojazdu przeznaczone na umieszczenie tablicy "AUTOBUS SZKOLNY" określonej w przepisach w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, - miejsce z przodu i z tyłu po lewej stronie pojazdu przeznaczone na umieszczenie kwadratowej tablicy (barwy żółtej) z symbolem dzieci (barwy czarnej), określonej w przepisach w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, - sygnał akustyczny ostrzegający na zewnątrz o cofaniu pojazdu. Zamawiający nie dopuszcza wykonywania usług pojazdami wyprodukowanymi przed rokiem 2000 oraz zastrzega sobie prawo doraźnych kontroli pojazdów przeprowadzanych przez Zamawiającego z możliwym udziałem Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Wykonawcy nie będą przysługiwały z tego tytułu żadne roszczenia, w tym zwrot kosztów dojazdu autobusu do stacji diagnostycznej. Przewozy odbywają się zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1539 ze zm.), na podstawie zezwoleń na wykonywanie regularnych specjalnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym, wydawanych przez uprawnione do tego organy samorządowe. Zamawiający wymaga, aby autobusy, którymi świadczona będzie usługa transportu uczniów były w pełni sprawne technicznie. W okresie jesienno-zimowym pojazdy dowożące uczniów i dzieci muszą być ogrzewane i rozpoczynać trasę już rozgrzane – uczniowie mają wsiadać do ogrzanego już autobusu. Usługa będzie świadczona wg ustalonego z dyrektorami poszczególnych szkół – rozkładu jazdy autobusów, który będzie dostosowany do planu zajęć tych jednostek. W rozkładzie jazdy autobusów, będą ustalone godziny świadczenia usługi dowozu uczniów. Wysiadanie i wsiadanie uczniów i dzieci musi odbywać się w miejscach bezpiecznych do tego wyznaczonych i zgodnych z przepisami ruchu drogowego. W przypadku odpracowywania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz uczniów i dzieci zgodnie z rozkładem jazdy ustalonym przez dyrektorów poszczególnych szkół. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia: 1) Czterech w pełni sprawnych technicznie autobusów w tym dwóch o liczbie minimum 38 miejsc siedzących oraz dwóch o liczbie minimum 49 miejsc siedzących oraz posiadania w dyspozycji jednego autobusu o liczbie minimum 38 miejsc siedzących, który będzie pełnił funkcję autobusu zapasowego. Stany techniczne autobusów świadczących usługę i autobusu zapasowego muszą być potwierdzone odpowiednimi dokumentami z aktualnych przeglądów technicznych. Każdy z autobusów musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Dokumenty te powinny być okazywane na każde żądanie Zamawiającego; 2) Odpowiednich warunków bezpieczeństwa, higieny i wygody przejazdów; 3) Przestrzegania ustalonego rozkładu czasowego i tras przejazdów; 4) Miejsca siedzącego w autobusie każdemu z uczniów; 5) w przypadku awarii autobusu – podstawienia autobusu zapasowego, będącego w dyspozycji Wykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

469098,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1030200,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

469098,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Auto-Trans Ewelina Adamska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8891471081

7.3.4)Miejscowość

Dęby 108

7.3.5)Kod pocztowy

88-210

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

469098,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-01 do 2026-06-26

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Radziejów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radziejów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 469 098 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Auto-Trans Ewelina Adamska (Dęby 108). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.