Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 846 444 100 zł
Umowa zawarta
1 lipca 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2050
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z selekt. zbiórki odpadów, mebli i innych odpadów wielkogabaryt. odbieranie z aptek przetermin. leków i termometrów rtęciowych oraz prowadzenie PSZOK

Zamawiający Urząd Miasta Łodzi (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z selekt. zbiórki odpadów, mebli i…”, wybierając ofertę wykonawcy Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania - Łódź Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 846 444 100 zł.

Zamawiający: Urząd Miasta ŁodziŁódź, Łódzkieopublikowano 9 lipca 2025
Wartość umowy
1 846 444 100 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania - Łódź Sp. z o.o. (Łódź).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 846 444 100,00 zł (umowę zawarto 1 lipca 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2050 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.)Nazwa zamawiającego

Urząd Miasta Łodzi

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057632

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Piotrkowska 104

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-926

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@uml.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://uml.lodz.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z selekt. zbiórki odpadów, mebli i innych odpadów wielkogabaryt. odbieranie z aptek przetermin. leków i termometrów rtęciowych oraz prowadzenie PSZOK

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e6216b3f-4a83-420a-b198-f2bd55007c86

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00315900

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00000657/19/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

2.3.96 Zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów oraz prowadzenie Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00276461

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamówienie obejmuje następujące zadania:
a) zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów komunalnych,
b) zagospodarowanie mebli i innych odpadów wielkogabarytowych,
c) odbieranie z aptek leków przeterminowanych i termometrów rtęciowych,
d) prowadzenie punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych zlokalizowanych przy ul. Zamiejskiej oraz Wersalskiej,
e) prowadzenie punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych zlokalizowanych przy ul. Kasprowicza oraz Granicznej,
f) zagospodarowanie odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 w instalacji znajdującej się w Łodzi przy ul. Zamiejskiej 1, w ilości min. 120 tys. Mg/rocznie,
g) zagospodarowanie odpadów komunalnych w instalacji znajdującej się w Łodzi przy ul. Zamiejskiej 1, o kodzie: 20 01 08, 20 02 01
Cd. uzasadnienia w informacjach dodatkowych

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DOM-WZP-III.271.63.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

1709670500,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego postępowania jest:
Zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów (z wyłączeniem odpadów o kodach: 20 01 08 oraz 20 03 01, określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, odbieranie z aptek leków przeterminowanych i termometrów rtęciowych oraz prowadzenie Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1
do Zaproszenia do negocjacji - Opis przedmiotu zamówienia oraz Załączniku nr 3 do Zaproszenia do negocjacji – Wzór umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania - Łódź Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7260019767

7.3.3)Ulica

Tokarzewskiego 2

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1846444100,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2050-12-31

Sekcja 8

Informacje dodatkowe

ZAMAWIAJĄCY:
Miasto Łódź - Urząd Miasta Łodzi
ul. Piotrkowska 104
90-926 Łódź
NIP: 725-002-89-02
działający jako podmiot wykonujący zadania Centralnego Zamawiającego zgodnie z art. 44 ust. 2 i art. 49 ustawy Prawo Zamówień Publicznych
PROWADZĄCY POSTĘPOWANIE:
Wydział Zamówień Publicznych
w Departamencie Organizacji Urzędu i Obsługi Mieszkańców
Urzędu Miasta Łodzi
ul. ks. Ignacego Skorupki 21
90-532 Łódź
tel.: +48 (42) 638-48-88
e-mail: zamowienia@uml.lodz.pl
http://bip.uml.lodz.pl/urzad-miasta/przetargi/

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 709 934 zł
Próbka: 156 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
498 750 zł4 603 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 104 649 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
498 750 zł
Mediana
1 709 934 zł
Górny kwartyl
4 603 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Miasta Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 846 444 100 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania - Łódź Sp. z o.o. (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.