Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
796 133 zł
Umowa zawarta
8 lipca 2025
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 796 133 zł – 1 382 246 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odtworzenie nawierzchni asfaltowych na drogach gminnych w Budziskach

Zamawiający Gmina Kuźnia Raciborska (Kuźnia Raciborska, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Odtworzenie nawierzchni asfaltowych na drogach gminnych w Budziskach”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Wartość umowy: 796 133 zł. Złożono 9 ofert.

Wartość umowy
796 133 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. (Racibórz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 796 133,11 zł (umowę zawarto 8 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 796 133,11 zł do 1 382 246,19 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KUŹNIA RACIBORSKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258463

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

SŁOWACKIEGO 4

1.5.2.)Miejscowość

Kuźnia Raciborska

1.5.3.)Kod pocztowy

47-420

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@kuzniaraciborska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kuzniaraciborska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odtworzenie nawierzchni asfaltowych na drogach gminnych w Budziskach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0abfdf9d-982d-4f90-a027-69951bf19e47

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00315324

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00047812/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Odtworzenie nawierzchni asfaltowej na drogach gminnych w Budziskach po wykonanej kanalizacji sanitarnej.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00239658

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IB.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1152291,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Odtworzenie nawierzchni asfaltowych na drogach gminnych w Budziskach”.
Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest remont dróg w miejscowości Budziska po wykonaniu kanalizacji sanitarnej na ulicach: Frosowa, Polna, Leśna, Boczna zarządzanych przez Gminę Kuźnia Raciborska.
Zakres robót obejmuje:
1) oznakowanie robót zgodnie z przepisami o tymczasowej organizacji ruchu i
zabezpieczeniu robót,
2) geodezyjne wytyczenie drogi,
3) regulację istniejących zjazdów do posesji – korekta sytuacyjno-wysokościowa,
4) przebudowę zjazdów – wykonanie krawężnika na ławie wraz z wykonaniem
podbudowy i nawierzchni,
5) oczyszczenie mechaniczne nawierzchni z zanieczyszczeń,
6) ręczne odspojenie stwardniałych zanieczyszczeń,
7) frezowanie nawierzchni w miejscu połączenia z istniejącą nawierzchnią w dobrym
stanie technicznym,
8) regulację wysokości istniejących włazów i zaworów ,
9) wykonanie warstwy wyrównawczej z kruszywa 0/31,5 gr. Średnio 5cm wraz z
zagęszczeniem,
10) posmarowanie bitumem istniejących krawędzi nawierzchni jezdni,
11) skropienie mechaniczne oczyszczonej nawierzchni na całej szerokości
remontowanego odcinka,
12) mechaniczne rozścielenie mieszanki mineralno-asfaltowej AC16W 50/70 gr. 6 cm po
zagęszczeniu na szerokości jezdni ze wstępnym jej zagęszczeniem urządzeniami
wibracyjnymi rozkładarki,
13) mechaniczne zagęszczenie warstwy nawierzchni walcem,
14) skropienie mechaniczne oczyszczonej nawierzchni na całej szerokości
remontowanego odcinka,
15) mechaniczne rozścielenie mieszanki mineralno-asfaltowej AC11S 50/70 gr. 4 cm po
zagęszczeniu na szerokości jezdni ze wstępnym jej zagęszczeniem urządzeniami
wibracyjnymi rozkładarki,
16) mechaniczne zagęszczenie warstwy nawierzchni walcem,
17) obcięcie krawędzi,
18) uzupełnienie połączenia nowej i starej nawierzchni bitumem,
19) uprzątnięcie miejsca po remoncie,
20) załadunek, wywóz odpadów powstałych z robót rozbiórkowych i remontowych oraz
utylizację odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie,
21) demontaż urządzeń zabezpieczających i oznakowania pionowego – w przypadku takiej konieczności,
22) wykonanie inwentaryzacji powykonawczej geodezyjnej nawierzchni asfaltowej
23) udostępnienie miejsca po remoncie dla ruchu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

796133,11 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1382246,19 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

796133,11 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6391005245

7.3.3)Ulica

Adamaczyka 12

7.3.4)Miejscowość

Racibórz

7.3.5)Kod pocztowy

47-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

796133,11 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233200-1Roboty w zakresie różnych nawierzch…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
379 787 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 360 zł1 361 817 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 128 457 zł
Źródło próbki
CPV 45233200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 360 zł
Mediana
379 787 zł
Górny kwartyl
1 361 817 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kuźnia Raciborska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kuźnia Raciborska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 796 133 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. (Racibórz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.