Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Oławie· Oławaśrednia firma
Wartość umowy
2 854 193 zł
Umowa zawarta
3 lipca 2025
Okres realizacji
22 miesiące
Oferty w postępowaniu
13 ofertceny: 2 854 193 zł – 4 565 194 złodrzucone: 9wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Godzikowicach w gminie Oława

Zamawiający Gmina Oława (Oława, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Godzikowicach w gminie Oława”, wybierając ofertę wykonawcy ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Oławie. Wartość umowy: 2 854 193 zł. Złożono 13 ofert.

Zamawiający: Gmina OławaOława, Dolnośląskie (powiat Oławski →)opublikowano 7 lipca 2025
Wartość umowy
2 854 193 zł
Liczba ofert
13 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 kwietnia 2025

    Termin ofert: 9 maja 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    07 lipca 2025

    13 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Oławie (Oława), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 854 193,30 zł (umowę zawarto 3 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 13 ofert; ceny wahały się od 2 854 193,30 zł do 4 565 193,91 zł. Odrzucono 9 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 22 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Oława

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934868

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. M. J. Piłsudskiego 28

1.5.2.)Miejscowość

Oława

1.5.3.)Kod pocztowy

55-200

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@gminaolawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.gminaolawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1091020

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Godzikowicach w gminie Oława

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-51504c87-f30e-4a6e-8526-82b9abbb987c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00311564

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00034877/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.22 Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Godzikowicach w gminie Oława

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00187531

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.11.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na

„Rozbudowie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Godzikowicach” w ramach zadań inwestycyjnych pod nazwą: - „Rozbudowa sieci wodociągowej Godzikowice, Ścinawa, Ścinawa Polska, Oleśnica Mała, Niemil, Osiek, Chwalibożyce, Jankowice, Owczary” - „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Godzikowicach w gminie Oława” 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.: 2.1 Budowa sieci wodociągowej ok L=904,0m a) w ul. Cichej – ok. 460,0m: 1) Wodociągi PE Dz110 o łącznej długości ok. 404m; 2) Wodociągi PE Dz32 do granic działek o łącznej długości ok. 49,0m; 3) PE Dz90 o długości ok. 7,0m; 4) montaż Hydrantu DN80 – 4 kpl. b) w ul. Krótkiej – ok. 444,0m, 1) Wodociągi PE Dz110 o łącznej długości ok.386,0m 2) Wodociągi PE Dz32 do granic działek o łącznej długości ok. 50,0m 3) PE Dz90 o długości ok.8,0m 4) montaż Hydrantu DN80 – 3 kpl Organizacja ruchu wraz z: 2.2 Budowa sieci kanalizacji sanitarnej ok. 2326,0m a) w ul. Cichej ok. 558,0m 1) rury PVC-U lite SN8 Ø200 ok.353,0m 2) rury PVC-U lite SN8 Ø160 ok.52,0m 3) rury PE100 Ø90 SDR17 ok.153,0m 4) pompownia ścieków DN1500 – 1kpl b) w ul. Krótkiej ok. 964,0m 1) rury PVC-U lite SN8 Ø200 ok.471,0m 2) rury PVC-U lite SN8 Ø160 ok.46,0m 3) rury PE100 Ø90 SDR17 ok.447,0m 4) pompownia ścieków DN1500 – 1kpl c) w ul. Spacerowej ok. 804,0m 1) rury PVC-U lite SN8 Ø200 ok.705,0m 2) rury PVC-U lite SN8 Ø160 ok.99,0m wraz z: - odtworzeniem nawierzchni, - kosztami włączenia się do sieci, - pomiarów wydajności hydrantów - badaniem wody - pompowaniem wody z wykopów - inspekcją kanałów na CD/DVD - pomiarami elektrycznymi rezystancji - rozruchem przepompowni - dokumentacją geodezyjną powykonawczą 3 szt. papierowo + 1 egz. na pendrive lub na CD w pdf, - uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie/przyjęcia przez organ zgłoszeń o zakończeniu robót bez sprzeciwu. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: dokumentacja projektowa [projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiary robót, inne dokumenty] i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załączniki do niniejszej SWZ. 4. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią projektowane postanowienia umowy (wzór), który stanowi załącznik do niniejszej SWZ oraz formularz ofertowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

13

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

13

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

9

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2854193,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4565193,91 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2854193,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Oławie

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

932814669

7.3.3)Ulica

3 Maja 30

7.3.4)Miejscowość

Oława

7.3.5)Kod pocztowy

55-200

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2854193,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

22 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Oława prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oława.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 854 193 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Oławie (Oława). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 13 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.