Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
252 581 zł
Umowa zawarta
30 czerwca 2025
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 252 581 zł – 346 214 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Kryterium gwarancja jakości na roboty budowlane (podana w miesiącach)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont nawierzchni gruntowej, polegający na wzmocnieniu konstrukcji drogi kruszywem - droga powiatowa nr 1508 C Niemcz – Jarużyn odc. leśny Osielsko - Jarużyn

Zamawiający Powiat Bydgoski (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont nawierzchni gruntowej, polegający na wzmocnieniu konstrukcji drogi kruszywem -…”, wybierając ofertę wykonawcy P.U.H.P. KOMPLEKS - BUD TADEUSZ RADWAN. Wartość umowy: 252 581 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Powiat BydgoskiBydgoszcz, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 30 czerwca 2025
Wartość umowy
252 581 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.U.H.P. KOMPLEKS - BUD TADEUSZ RADWAN (Koronowo), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 252 580,50 zł (umowę zawarto 30 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 252 580,50 zł do 346 214,25 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Bydgoski

1.3.)Oddział zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 387399775

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Juliusza Słowackiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Bydgoszcz

1.5.3.)Kod pocztowy

85-008

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.)Numer telefonu

525835434

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdp@powiat.bydgoski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat.bydgoski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1090269

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont nawierzchni gruntowej, polegający na wzmocnieniu konstrukcji drogi kruszywem - droga powiatowa nr 1508 C Niemcz – Jarużyn odc. leśny Osielsko - Jarużyn

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f107cce8-6730-42da-9541-420521f1e3b8

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00299772

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00673662/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Remont nawierzchni gruntowej polegający na wzmocnieniu konstrukcji drogi kruszywem -droga powiatowa nr 1508C Niemcz-Jarużyn, odcinek leśny Osielsko-Jarużyn

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie realizowane będzie przy współudziale finansowym środków z Funduszu Leśnego Lasów Państwowych – umowa nr 1/JST/2025 z dnia 01.04.2025 r.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00207990

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

JO-III.271.1.14.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

325200 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana obejmująca wykonanie remontu nawierzchni gruntowej, polegającej na wzmocnieniu konstrukcji drogi kruszywem - droga powiatowa nr 1508 C Niemcz – Jarużyn odc. leśny Osielsko - Jarużyn.
Opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz Szczegółowa Specyfikacja Techniczna (SST).
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o zamówieniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Trasa przebiega śladem użytkowanej drogi w obszarze leśnym na terenie Gminy Osielsko k/Bydgoszczy. Szerokość obecnie zajeżdżonego pasa drogi gruntowej wynosi ca 3,50 m. Po realizacji zadania szerokość drogi utwardzonej kruszywem wynosić będzie 4,50 m i poboczy po obu stronach 0,75 m. Początek odcinka od skrzyżowania z ulicą Karpacką w Osielsku w kierunku Jarużyna. Długość odcinka 500 m.
Roboty budowlane polegać będą na:
a/ odtworzeniu trasy i punktów wysokościowych w terenie,
b/ wykonaniu koryta pod konstrukcję jezdni i poboczy,
c/ wykonaniu podbudowy pomocniczej i zasadniczej z kruszywa łamanego na jezdni,
d/ plantowaniu poboczy i skarp nasypów.
e/ uporządkowaniu pasa drogowego na długości wykonywanych robót (wywóz nadmiaru ziemi).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

252580,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

346214,25 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

252580,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.U.H.P. KOMPLEKS - BUD TADEUSZ RADWAN

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 9530232036

7.3.3)Ulica

Droga do Różanny 17

7.3.4)Miejscowość

Koronowo

7.3.5)Kod pocztowy

86-010

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

252580,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

umowa nr 52/2025 rejestr umów ZDP

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 024 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 712 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 001 604 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 712 zł
Mediana
706 024 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Bydgoski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bydgoszcz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 252 581 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.U.H.P. KOMPLEKS - BUD TADEUSZ RADWAN (Koronowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.