Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa wraz z modernizacją Szkoły Podstawowej w Mielęcinie – etap I”

Zamawiający Gmina Pyrzyce (Pyrzyce, Zachodniopomorskie) opublikował wynik postępowania „Przebudowa wraz z modernizacją Szkoły Podstawowej w Mielęcinie – etap I”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina PyrzycePyrzyce, Zachodniopomorskie (powiat Pyrzycki →)opublikowano 30 czerwca 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pyrzyce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811685711

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Ratuszowy 1

1.5.2.)Miejscowość

Pyrzyce

1.5.3.)Kod pocztowy

74-200

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.)Numer telefonu

091/39 70 310

1.5.8.)Numer faksu

091/39 70 314

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pyrzyce.um.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pyrzyce.um.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/um_pyrzyce/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa wraz z modernizacją Szkoły Podstawowej w Mielęcinie – etap I”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-75d539aa-7c47-44a2-b07d-358ce2b5064c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00299605

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00026685/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa wraz z modernizacją Szkoły Podstawowej w Mielęcinie - etap I

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00238237

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IiID.271.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa wraz z modernizacją Szkoły Podstawowej w Mielęcinie – etap I”
Przedmiot zamówienia obejmuje I etap przebudowy wraz modernizacją Szkoły Podstawowej w Mielęcinie, zlokalizowanej na działce nr ewid. 47 obręb Mielęcin. Przedmiotowy budynek wpisany jest do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego pod nr A – 296 decyzją z dnia 22.12.2006 r. i podlega ochronie konserwatorskiej w myśl przepisów ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ( t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 840)

2. Zamówienie obejmuje:
I ETAP przewiduje wykonanie wszelkich instalacji, przebudów i napraw niezbędnych dla bezpiecznego korzystania z obiektu, wraz z pracami towarzyszącymi tj. m.in.:
1) w branży budowlanej:
a) przebudowa pomieszczeń wg części graficznej projektu
b) dostosowanie obiektu do obecnych wymogów ochrony ppoż. oraz warunków higieniczno-sanitarnych wg sporządzonych ekspertyz
c) zabezpieczenie i wydzielenie pomieszczenia kotłowni
d) wymiana uszkodzonych opierzeń blacharskich rynien i rur spustowych
e)) wymiana uszkodzonych barierek, balustrad
f) przemurowanie luźnych cegieł stwarzających zagrożenie odpadnięcia z elewacji
g) w przypadku odspojonych dłuższych fragmentów gzymsu dodatkowe kotwienie w murze zgodnie z programem prac konserwatorskich
h) zamontowanie siatek zabezpieczających na elementach, które mogą oderwać się od elewacji
i) przemurowanie uszkodzonych kominów
j) uszczelnienie pokrycia dachowego
k) przebudowa tarasu
l) zabezpieczenie zagrzybionych elementów budynku środkiem grzybo i pleśniobójczym.

2) w branży elektrycznej:
a) instalację oświetlenia podstawowego,
b) instalację oświetlenia awaryjnego w zakresie oświetlenia ewakuacyjnego,
c) instalacje siłowe i gniazd wtykowych 230V, 400V,
d) ochrona przeciwporażeniowa,
e) ochronę przeciwprzepięciową,
f) instalację odgromową i uziemiającą,
g) instalację niskoprądowe
h) instalację przeciwpożarowego wyłącznika prądu PWP,
i) system SSP sygnalizacji pożarowej z przekazywaniem informacji do miejsca stałego nadzoru

3) w branży sanitarnej:
a) Wewnętrzną instalację wody zimnej i c.w.u., p.poż.,
b) Wewnętrzną instalację kanalizacji sanitarnej,
c) Instalację wentylacji
d) System zabezpieczenia przed niekontrolowanym wypływem gazu
e) Instalację wentylacji

W budynku w stanie obecnym w kotłowni nr –1.11 na poziomie piwnicy istnieje system detekcji gazów niebezpiecznych i wybuchowych typu MD – 1.Z firmy „GAZEX” współpracujący z zaworem odcinającym gaz na rurociągu zasilającym typu MAG – 3 / DN 65. W projekcie SSP przewidziano przekazywanie z systemu sygnalizacji pożarowej sygnału sterującego do zamknięcia w / w zaworu – w przypadku wykrycia zagrożenia pożarowego w pomieszczeniu kotłowni lub w jego pobliżu. Przebudowa kotłowni wraz z przebudową instalacji gazowej jest poza zakresem opracowania.

3. Szczegółowy zakres zamówienia, oraz standard wykonania, zostały określone w dokumentacji projektowo-kosztorysowej, stanowiącej załącznik nr 6 do SWZ oraz przedmiarach – załącznik nr 8 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
4. Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia udostępniony przez Zamawiającego zakres robót (załącznik nr 8, przedmiar ) nie jest podstawą wyceny robót, a stanowią jedynie materiał pomocniczy.

5. Zamawiający zaleca dokonanie wizji lokalnej na własny koszt Wykonawcy. Podane przedmiary są materiałami pomocniczymi, które powinny być pomocne w przygotowaniu oferty; oferent winien skorygować podane przedmiary przed przystąpieniem do wykonania prac. W celu przeprowadzenia wizji lokalnej na terenie Szkoły Podstawowej w Mielęcinie proszę kontaktować się z Dyrektorem Szkoły Panem Romanem Majorem nr telefonu: 91 563 04 90.
6. Roboty związane z przebudową i modernizacją Szkoły Podstawowej w Mielęcinie będą prowadzone na nieczynnym obiekcie.

Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje:
1) koszt zabezpieczenia budowy, utrzymania zaplecza budowy, obsługi geodezyjnej,
2) ustanowienie kierownika robót budowlanych,
3) dokumentację powykonawczą,
4) koszt energii elektrycznej i wody oraz innych mediów niezbędnych do realizacji zadania.,
5)) inne koszty niezbędne do wykonania przedmiotu umowy, jeżeli Wykonawca, działający z najwyższą starannością, właściwą profesjonaliście powinien był je przewidzieć.

7. Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia
1) Jeżeli w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych i przedmiarach robót, zostały wprowadzone nazwy własne materiałów lub produktów, Zamawiający dopuszcza zastosowania materiałów i produktów równoważnych do wskazanych pod warunkiem posiadania przez te materiały i produkty nie gorszych parametrów technicznych, charakteryzujących wskazany produkt, stanowiących o ich przydatności, charakterze, wytrzymałości, itp.
2) Użyte materiały muszą być fabrycznie nowe, posiadać certyfikaty i atesty oraz spełniać normy przewidziane przepisami prawa.
3) Wykonanie przedmiotu zamówienia musi być zgodne z wiedzą techniczną, zasadami sztuki budowlanej, przepisami bhp i ppoż. oraz obowiązującymi normami technicznymi i przepisami prawa.
4) Wykonawca wykona zaplecze terenu budowy na swój koszt.
5) Wykonawca odpowiada za przekazany przez Zamawiającego plac budowy i zobowiązany jest po zakończeniu robót do doprowadzenia terenu do stanu niepogorszonego oraz pokryje wszelkie koszty z tym związane.
6) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody, jakich mogą doznać Zamawiający, jak i osoby trzecie w związku z wykonywaniem przedmiotu zamówienia, a w tym także związane z nienależytym wykonaniem.
7) Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania potwierdzenia odbioru lub zatwierdzenie prowadzonych prac przez Zachodniopomorskiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie;

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Na podstawie art. 255 pkt.3) Ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych – tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 1320., Gmina
Pyrzyce zawiadamia o unieważnieniu postępowania nr IiID.271.3.2025.
Najkorzystniejsza oferta przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty.
Zgodnie z art. 239 ust. 1 Ustawy, Zamawiający wybiera ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia. Kryteria ofert:
1. Cena – 60,00 punktów,
2. Okres rękojmi i gwarancji – 40,00 punktów
najkorzystniejsza oferta otrzyma najwyższą ilość punktów – 100,00
Za przedłużenie okresu rękojmi i gwarancji Wykonawcy zostaną przyznane punkty w następujący sposób:
a) okres rękojmi i gwarancji na przedmiot umowy w minimalnym wymiarze wymaganym w SWZ, tj. w wymiarze 60 miesięcy - 0 pkt.
b) okres rękojmi i gwarancji na przedmiot umowy dłuższy od minimalnego o minimum 6 miesięcy - 20 pkt,
c) okres rękojmi i gwarancji na przedmiot umowy dłuższy od minimalnego o minimum 12 miesięcy - 40 pkt.
Minimalny okres rękojmi i gwarancji na przedmiot umowy wymagany przez Zamawiającego - 60 miesiące.
Wynik- oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans (maksymalna liczba przyznanych punktów w oparciu o ustalone kryteria) zostanie uznana za najkorzystniejszą, pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z ilością uzyskanych punktów. Realizacja zamówienia zostanie powierzona Wykonawcy, którego oferta uzyska najwyższą ilość punktów.
Oferta z najniższą ceną miała najniższy wymiar gwarancji i rękojmi i otrzymała 60 pkt. Oferta z większą ceną i większym wymiarem udzielonej gwarancji i rękojmi otrzymała 72,51 pkt. W związku z tym, najkorzystniejsza oferta przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1845000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3404123,14 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pyrzyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pyrzyce.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.