ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Iłowa w okresie od 01.01.2026r do 31.12.2026r.

Zamawiający Gmina Iłowa (Iłowa, Lubuskie) prowadził postępowanie „Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Iłowa w okresie od…”. Termin składania ofert minął 28 lipca 2025, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina IłowaIłowa, Lubuskie (powiat Żagański →)opublikowano 30 czerwca 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 649 788 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
28 lipca 2025, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,9 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Odleglość instalacji od siedziby Zamawiającego40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Odleglość instalacji od siedziby Zamawiającego 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Iłowa w okresie od 01.01.2026r do 31.12.2026r.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Iłowa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770853

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żeromskiego 27

1.5.2.)Miejscowość

Iłowa

1.5.3.)Kod pocztowy

68-100

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

68 368 14 00

1.5.8.)Numer faksu

68 368 14 01

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ilowa@ilowa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ilowa.info.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Iłowa w okresie od 01.01.2026r do 31.12.2026r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-043bf2a8-7c00-4503-84ce-9c5b62ef8899

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00299048

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00013164/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Iłowa w okresie od 01.01.2026r do 31.12.2026r.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-043bf2a8-7c00-4503-84ce-9c5b62ef8899

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-043bf2a8-7c00-4503-84ce-9c5b62ef8899

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami będzie odbywała się przy użyciu Platformy e-Zamówienia która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/, oraz poczty elektronicznej, z zastrzeżeniem, że oferta musi być złożona przy użyciu Platformy.
Wykonawca, który zamierza wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto „Wykonawca” na Platformie. Informacje dotyczące zakładania kont podmiotów oraz zasady korzystania z Platformy określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, na stronie internetowej http://ezamowienia.gov.pl/ oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
Komunikacja w postępowaniu z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”).
Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie Platformy (http://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin#regulamin-serwisu).
Datą przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji jest data ich przekazania na ePUAP.
We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postepowaniem Zamawiający i Wykonawcy powinni posługiwać się następującym znakiem postępowania: ocds-148610-043bf2a8-7c00-4503-84ce-9c5b62ef8899
Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty / wnioski” widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę / wniosek” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola „przeciągnij” i „upuść” służące do dodawania plików. Wykonawca dodaje uprzednio pobrany, wypełniony i podpisany „Formularz oferty” w pierwszym polu („Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”), Wykonawca dodaje pozostałe pliki stanowiące ofertę lub składane wraz z ofertą.
System sprawdza, czy złożone pliki są podpisane i automatycznie je szyfruje. W przypadku braku podpisu system poinformuje o tym w trakcie składania dokumentów, jednakże zostaną one przyjęte przez Platformę pomimo braku podpisu.
W przypadku pozytywnego zakończenia procesu potwierdzenie czasu przekazania i odbioru oferty znajdować się będzie w Elektronicznym Potwierdzeniu Przyjęcia (EPP) i Elektronicznym Potwierdzeniu Odebrania (EPO). Zarówno EPP i EPO dostępne są dla zalogowanego Wykonawcy w zakładce „Oferty / wnioski”
Jeżeli dokumenty przekazane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zwierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa, Wykonawca zobowiązany jest przekazać je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa.
W zależności od formatu podpisu kwalifikowanego i jego typu Wykonawca dołącza do Platformy uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
Dokument w formacie „pdf” należy podpisać używając formatu podpisu PAdES. Zamawiający dopuszcza podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf”, wtedy należy użyć formatu XAdES.
Komunikacja pomiędzy Zamawiającym z Wykonawcami w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem dedykowanego formularza: „Formularz do komunikacji” .
We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się BZP lub ID postępowania.
Dokumenty elektroniczne, składane przez Wykonawcę za pośrednictwem „Formularza do komunikacji” jako załączniki. Zamawiający dopuszcza również możliwość składania dokumentów elektronicznych za pomocą poczty elektronicznej: ilowa@ilowa.pl.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Klauzula informacyjna zgodnie z art. 13 RODO -
Administratorem danych osobowych jest Burmistrz Iłowej ul. Żeromskiego 27, 68-120 Iłowa

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IZP-I.271.12.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia jest przyjęcie do zagospodarowania oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Iłowa obsługiwanych przez Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Iłowej.
3. Szacunkową ilość odpadów komunalnych do zagospodarowania w ramach przedmiotowego zamówienia określa tabela nr 1 w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ). Ilości odpadów wskazane w tej tabeli stanowią wartość szacunkową wyznaczoną z najwyższą starannością na podstawie informacji o odpadach dotychczas zbieranych z terenów administrowanych przez Gminę Iłowa i przekazywanych do zagospodarowania, mogą one zatem ulec zmianie (zwiększeniu lub zmniejszeniu) także z uwagi na sytuację na rynku odpadów, co Wykonawca przyjmuje do wiadomości i akceptuje. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić zagospodarowanie faktycznej ilości odpadów. Niezrealizowanie zamówienia w całości przez Zamawiającego, w tym w przypadku przekazania odpadów w mniejszej ilości niż ilość podana zakładana, nie może być podstawą do roszczeń finansowych Wykonawcy, przede wszystkim do wypłaty przez Zamawiającego dodatkowego wynagrodzenia lub odszkodowania.
4. Szczegółowe zasady realizacji zamówienia określono w OPZ i wzorze umowy w sprawie zamawiania publicznego, które stanowią załączniki do SWZ.
5. Miejsce przekazania odpadów komunalnych przez Zamawiającego (miejsce ich odbioru, przeładunku lub przetwarzania) nie może znajdować się dalej niż 50 km od siedziby Zamawiającego. Odległość ta będzie mierzona w linii najkrótszego przejazdu po drogach publicznych według wskazania Google Maps z dokładnością wskazaną w aplikacji (z zaokrągleniem do liczby całkowitej – wartości równe lub mniejsze od 0,50 w dół, wartości większe od 0,50 w górę).

4.2.6.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty Zamawiający
stosować będzie następujące kryteria oceny ofert: cena i odleglośc instalacji od siedziby Zamawiającego

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Odleglość instalacji od siedziby Zamawiającego

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. Warunek w zakresie uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej będzie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada:
1) aktualne zezwolenie na zbieranie (przeładunek) lub przetwarzanie odpadów o kodach objętych zamówieniem w ilości wskazanej w tabeli nr 3 w OPZ,
2) aktualny wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, o którym mowa w art. 49 i nast. ustawy o odpadach i który to rejestr stanowi element Bazy danych o Odpadach w zakresie transportu odpadów o kodach objętych zamówieniem,
3. Warunek w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej będzie spełniony jeżeli Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 900.000,00 zł.
4. Zamawiający nie stawia żadnych warunków w zakresie zdolności technicznej i zawodowej.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) decyzja administracyjnea udzielająca zezwolenia na zbieranie odpadów, pozwolenia zintegrowanego uwzględniającego zbieranie odpadów albo pozwolenia na wytwarzanie odpadów uwzględniającego zbieranie, przeładunek, przetwarzanie, zagospodarowanie odpadów lub też zezwolenia na przetwarzanie odpadów, pozwolenia zintegrowanego uwzględniającego przetwarzanie odpadów albo pozwolenia na wytwarzanie odpadów uwzględniającego przetwarzanie odpadów, przy czym w przypadku, gdy powyższe uprawnienia uzyskane zostały przed dniem 5 września 2018 r., i nie uzyskano ostatecznej decyzji „aktualizacyjnej”, o której mowa w art. 10 lub art. 14 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r.
o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw względem nich, również oświadczenie o złożeniu wniosku, o którym mowa w art. 10 lub art. 14 przywołanej ustawy wraz z kopią pierwszej strony złożonego wniosku oraz dowodem potwierdzającym jego złożenie nie później niż dnia 5 marca 2020 r.;
2) aktualny wpisu do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, o którym mowa w art. 49 i nast. ustawy o odpadach i który to rejestr stanowi element Bazy danych o Odpadach w zakresie transportu odpadów o kodach objętych zamówieniem,
3) dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia;

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

- Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik,
- Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
- Zobowiązanie podmiotu trzeciego w przypadku, gdy Wykonawca w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie się na takie zasoby powoływał

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1 . W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia każdy z wykonawców składa osobno. Dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu wykonawcy składają wspólnie.

2. W przypadku wyboru oferty złożonej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiany umowy określono w załączniku nr 3 do SWZ - wzór umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-07-11 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-043bf2a8-7c00-4503-84ce-9c5b62ef8899

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-07-11 12:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-08-08

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 649 788 zł
Próbka: 157 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
495 000 zł4 600 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 105 000 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
495 000 zł
Mediana
1 649 788 zł
Górny kwartyl
4 600 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 28.07.2025, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Iłowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iłowa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.