Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
369 662 zł
Umowa zawarta
25 czerwca 2025
Okres realizacji
357 dni
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remonty i konserwacja miejskiej sieci kanalizacji deszczowej na terenie miasta Iławy

Zamawiający Gmina Miejska Iława (Iława, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Remonty i konserwacja miejskiej sieci kanalizacji deszczowej na terenie miasta Iławy”, wybierając ofertę wykonawcy WZUPiH SPOMER sp. z o.o. Wartość umowy: 369 662 zł.

Zamawiający: Gmina Miejska IławaIława, Warmińsko-Mazurskie (powiat Iławski →)opublikowano 30 czerwca 2025
Wartość umowy
369 662 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    06 czerwca 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 czerwca 2025

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WZUPiH SPOMER sp. z o.o. (Iława), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 369 662,00 zł (umowę zawarto 25 czerwca 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 357 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIEJSKA IŁAWA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743456

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Niepodległości 13

1.5.2.)Miejscowość

Iława

1.5.3.)Kod pocztowy

14-200

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@umilawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.umilawa.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umilawa.logintrade.net/zapytania_email,200768,31a33730e5caaa387568193aa95d18c5.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remonty i konserwacja miejskiej sieci kanalizacji deszczowej na terenie miasta Iławy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e646108e-3ae1-4149-9be1-e9500311fead

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00298744

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00016447/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Remonty i konserwacja miejskiej sieci kanalizacji deszczowej na terenie miasta Iławy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00264800

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zgodnie z treścią art. 214 ust.1 pkt.7) ustawy Pzp zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ZP.271.11.2024

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.18.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

310643,81 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót i prac związanych z remontami i konserwacją miejskiej sieci kanalizacji deszczowej na terenie miasta Iławy. Przedmiot zamówienia nazwany jest w dalszej części zaproszenia do negocjacji „przedmiotem zamówienia”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) wykonanie bezwykopowej renowacji kanalizacji deszczowej o średnicy DN400
w ulicy 1 Maja w Iławie – wjazd na os. Centrum,
2) regulacja włazów w jezdni asfaltowej, z kostki betonowej, itp.,
3) regulacja wpustów ściekowych w jezdni asfaltowej, z kostki betonowej, itp.,
4) montaż włazów w jezdni asfaltowej, z kostki betonowej, itp.,
5) montaż wpustów ściekowych w jezdni asfaltowej, z kostki betonowej, itp.,
6) Odwodnienie liniowe z polimerobetonu o szerokości wewnętrznej 200-205 mm i wysokości 280-300 mm
7) montaż dekli żeliwnych do włazów kanałowych,
8) montaż rusztów żeliwnych do wpustów ściekowych,
9) studnia rewizyjna DN 1200 bez zwężek i kominów włazowych o głębokości do 1,50 m,
10) studnia rewizyjna DN 1500 bez zwężek i kominów włazowych o głębokości do 3,0 m,
11) studnia rewizyjna DN 2000 bez zwężek i kominów włazowych o głębokości do 2,0 m,
12) studnia rewizyjna DN 2000 bez zwężek i kominów włazowych o głębokości do 3,0 m,
13) Studzienka ściekowa z gotowych elementów prefabrykowanych o średnicy 500 mm z betonu klasy B45 o głębokości do 1,7 m z osadnikiem,
14) wymiana odcinków rury kamionkowej/betonowej na kanały z rur PVC DN 160-800,
15) naprawa nawierzchni drogowych po wykonanych remontach sieci kanalizacji deszczowej,
16) czyszczenie sieci DN 200-1400 z wywiezieniem zanieczyszczeń,
17) czyszczenie wpustów ulicznych z wywiezieniem zanieczyszczeń,
18) czyszczenie przykanalików z wywiezieniem zanieczyszczeń,
19) czyszczenie studni do DN 1200-2000 z wywiezieniem zanieczyszczeń
20) oczyszczenie separatorów i osadników, wywiezienie i utylizacja osadów,
21) monitoring wizyjny kamerą kanałów średnicy do DN 600,
22) monitoring wizyjny kamerą kanałów średnicy powyżej DN 600,
23) pompowanie wody z zalewisk,
24) prace inne związane z wykonywaniem przedmiotu zamówienia.

3. Czas rozpoczęcia robót do 24 godz. od momentu zgłoszenia robót do wykonania.
4. Termin wykonania bezwykopowej renowacji kanalizacji deszczowej o średnicy DN400 w ulicy Konstytucji 3 Maja w dniach – 14 dni
5. Czas reakcji na zgłoszenie awaryjne do 1 godz. od momentu zgłoszenia awarii.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu został zawarty w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWIORB) - załącznik nr 6 do zaproszenia, tabeli elementów rozliczeniowych - załącznik nr 7 do zaproszenia oraz we wzorze umowy - załącznik nr 5 do zaproszenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90640000-5 - Usługi czyszczenia i opróżniania kanałów ściekowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

369662,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WZUPiH SPOMER sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7440005695

7.3.3)Ulica

Biskupska 7

7.3.4)Miejscowość

Iława

7.3.5)Kod pocztowy

14-200

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

369662,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

357 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232130-2Roboty budowlane w zakresie rurocią…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 294 128 zł
Próbka: 95 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
648 828 zł3 663 530 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 014 702 zł
Źródło próbki
CPV 45232130· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
648 828 zł
Mediana
1 294 128 zł
Górny kwartyl
3 663 530 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Iława prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iława.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 369 662 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232130-2 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WZUPiH SPOMER sp. z o.o. (Iława). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.