Świadczenie usług polegających na przygotowaniu i dostawie gorącego posiłku dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu w roku szkolnym 2024/2025.
Zamawiający Gmina Olkusz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu (Olkusz, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usług polegających na przygotowaniu i dostawie gorącego posiłku dla dzieci…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 376 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=738, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
11 lipca 2024
Termin ofert: 19 lipca 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
18 września 2024
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
26 czerwca 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Olkusz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000730282 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kantego 5 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Olkusz |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 32-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL21A - Oświęcimski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 326430493 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sp1@edukacjaolkusz.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.sp1.olkusz.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-96c49707-a48f-46b7-9f9d-32c26209cc4a |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00295897 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-06-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00407779 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Świadczenie usług polegających na przygotowaniu i dostawie gorącego posiłku dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu w roku szkolnym 2024/2025. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest usługa cateringowa, polegająca na przygotowaniu i dostawie gorącego dwudaniowego posiłku – obiadu tj. zupa 300 ml, drugie danie oraz kompot 200 ml dla uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu w roku szkolnym 2024/2025. Usługa świadczona będzie w okresie od dnia 16.09.2024 r. do dnia 30.05.2025 r. Posiłki dostarczane będą od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od nauki oraz dni wolnych od zajęć dydaktycznych, w szacowanej ilości około 150 dni żywieniowych. Dzienna szacunkowa liczba dzieci objętych wyżywieniem to ok 80 uczniów. Ilości te należy traktować jako szacunki. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia lub zmniejszenia liczby dzieci w zależności od potrzeb, w granicach min. 20 uczniów, max. 100 uczniów. Wykonawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie za faktycznie przygotowane i wydane posiłki. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w II rozdziale SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków 55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-09-03 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2024-09-16 do 2025-05-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Stowarzyszenie Produkt Lokalny nad Białą Przemszą |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 121814447 |
| 4.3.3.) | Ulica | Legionów Polskich 3 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Olkusz |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 32-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 153600 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00504510/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-05-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 157017,60 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.