Świadczenie usług sprzątania obiektów dydaktycznych Politechniki Koszalińskiej przy ul. Racławickiej 15-17 w Koszalinie
Zamawiający Politechnika Koszalińska (Koszalin, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usług sprzątania obiektów dydaktycznych Politechniki Koszalińskiej przy ul.…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 344 627 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=701, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,0 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Wykonanie umowyBieżące
26 czerwca 2025
- Wykonanie umowy
13 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000001703 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ŚNIADECKICH 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Koszalin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 75-453 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL426 - Koszaliński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | szp@tu.koszalin.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://bip.tu.koszalin.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-2279a5cc-f2ea-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00294931 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-06-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/S 096-300687 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Świadczenie usług sprzątania obiektów dydaktycznych Politechniki Koszalińskiej przy ul. Racławickiej 15-17 w Koszalinie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Zamówienie obejmuje:Świadczenie usług sprzątania obiektów dydaktycznych uczelni przy ul. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90919000-2 - Usługi sprzątania biur i szkół oraz czyszczenia urządzeń biurowych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-08-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2023-08-01 do 2026-07-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Usługi Porządkowe Rogulska St. Grzelak i Spółka Spółka Jawna |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6692435360 |
| 4.3.3.) | Ulica | Spółdzielcza 3 "i" lok.11 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Koszalin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 75-205 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 501475,87 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2023/S 150-477855 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Nie |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-03-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana powierzchni do sprzątania przewidziana w zawartej umowie. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | par.2 umowy pkt.1,2,i 3 otrzymują nowe brzmienie: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 94016,45 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Informacje dodatkowe
2) Codzienne sprzątanie (5 razy w tygodniu) w okresie wakacyjnym tj. od 01 lipca do 31 sierpnia - całkowita powierzchnia do sprzątania budynek F, H, J, L, M wynosi: 974,08 m2.
Ulega zmianie załącznik nr 3, 4 do umowy. Powierzchnia do sprzątania może ulegać zmianie, będzie regulowana Załącznikiem nr 1, 2, 3, 4, 5 do Umowy.
3) Sprzątanie pomieszczeń biurowych (jeden raz w tygodniu) przez cały rok - całkowita powierzchnia do sprzątania budynek F, H, J, L, M wynosi: 553,63 m2.
Ulega zmianie załącznik nr 3, 4, 5 do umowy. Powierzchnia do sprzątania może ulegać zmianie, będzie regulowana Załącznikiem nr 1, 2, 3, 4, 5 do Umowy.
Ww. zmiana obowiązuje od 01 listopada 2023 r.
2.Ogłoszenie dotyczy Zadania II.
3.Umowa została wypowiedziana przez wykonawcę w dniu 28.12.2023 za trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia zgodnie z zapisami par. 15 umowy.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).