Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
208 411 zł
Umowa zawarta
26 czerwca 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Monitoring przesyłek20%Wsparcie techniczne20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług pocztowych w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

Zamawiający Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu (Przemyśl, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług pocztowych w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania…”, wybierając ofertę wykonawcy Poczta Polska Spółka Akcyjna. Wartość umowy: 208 411 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
208 411 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,1 oferta
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Poczta Polska Spółka Akcyjna (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 208 410,79 zł (umowę zawarto 26 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650186837

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Adama Mickiewicza 34

1.5.2.)Miejscowość

Przemyśl

1.5.3.)Kod pocztowy

37-700

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.biosg@strazgraniczna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://biosg.ezamawiajacy.pl/pn/BIOSG/demand/211696/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług pocztowych w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5c4411cc-39bd-48a7-a215-66ee3aaba789

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00294514

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00123970/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.31 Świadczenie usług pocztowych w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na potrzeby BiOSG

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00242725

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

12/WŁiI/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

195299,73 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych i kurierskich oraz ich ewentualnych zwrotów na rzecz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z siedzibą w Przemyślu oraz poszczególnych terenowych jednostek organizacyjnych Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Usługi pocztowe Wykonawca będzie realizował dla niżej wymienionych lokalizacji Zamawiającego: Komenda Bieszczadzkiego Oddziałku Straży Granicznej, ul. Mickiewicza 34, 37 – 700 Przemyśl; Placówka Straży Granicznej w Horyniec – Zdrój, ul. Wojska Polskiego 36, 37 – 620 Horyniec Zdrój; Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie – Drogowe Przejście Graniczne Budomierz, m. Budomierz , 37 – 625 Krowica Sama; Placówka Straży Granicznej w Korczowej, m. Korczowa, 37 – 552 Młyny; Placówka Straży Granicznej w Medyce, m. Medyka, 37 – 732 Medyka; Placówka Straży Granicznej w Hermanowicach, Hermanowice 45c, 37 – 733 Pikulice; Placówka Straży Granicznej w Huwnikach, Huwniki 155, 37 – 734 Fredropol; Placówka Straży Granicznej w Wojtkowej, Wojtkowa 55A, 38 – 712 Wojtkowa; Placówka Straży Granicznej w Krościenku, m. Krościenko, 38 – 700 Ustrzyki Dolne; Placówka Straży Granicznej w Czarnej Górnej, Czarna Górna 191, 38 – 710 Czarna; Placówka Straży Granicznej w Stuposianach, Stuposiany 18, 38 – 713 Lutowiska; Placówka Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych, Ustrzyki Górne 21, 38 – 714 Ustrzyki Górne; Placówka Straży Granicznej w Wetlinie, Wetlina 43, 33 – 607 Cisna; Placówka Straży Granicznej w Sanoku, ul. Mickiewicza 23, 38 – 500 Sanok; Placówka Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce, Jasionka 942, 36 – 002 Jasionka. Zamawiający wymaga, aby: Wykonawca posiadał placówki zdawczo – odbiorcze usytuowane w pobliżu terenowych jednostek organizacyjnych Straży Granicznej, o których mowa powyżej, nie dalej jednak niż 30 km (odległość liczona po drogach publicznych). Placówki Wykonawcy powinny być czynne minimum 5 dni w tygodniu. Odległości pomiędzy placówkami zdawczo – odbiorczymi Wykonawcy, a terenowymi jednostkami organizacyjnymi Straży Granicznej powinny prowadzić drogami asfaltowymi – utwardzonymi. Zasady wykonania określone są w: ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe; rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 26 listopada 2013 r. w sprawie reklamacji usługi pocztowej; ustawie z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego; ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny; umowach międzynarodowych ratyfikowanych przez Rzeczpospolitą Polską, umowach międzynarodowych zawartych w sposób dopuszczalny przez prawo międzynarodowe dotyczących świadczenia usług pocztowych oraz wiążących regulaminach wykonawczych Światowego Związku Pocztowego. W przypadku zmiany przepisów, o których mowa powyżej w trakcie realizacji usług pocztowych, zastosowanie będą miały przepisy nowo obowiązujące. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

64100000-7 - Usługi pocztowe i kurierskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

208410,79 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

208410,79 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

208410,79 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Poczta Polska Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5250007313

7.3.3)Ulica

Rodziny Hiszpańskich 8

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-940

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

208410,79 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Umowa zostaje zawarta na czas określony, tj. 12 miesięcy liczonych od dnia 5.07.2025 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przemyśl.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 208 411 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 64100000-7 (Usługi pocztowe i kurierskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Poczta Polska Spółka Akcyjna (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.