Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W terminie przewidzianym w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia na składanie ofert wpłynęły dwie oferty. Oferta Wykonawcy 1 tj. TORAKOL Sp. z o.o. ul. Słoneczna 24a, 88-200 Radziejów złożona na kwotę 2 899 000,00 zł brutto została odrzucona z powodu niezgodności oferty z warunkami zamówienia. Oferta Wykonawcy 2 tj. KONTRAKO Sp. z o.o. ul. Warszawska 57, 05-120 Legionowo złożona na kwotę 4 226 989,13 zł brutto przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia tj. 3 255 295,62 zł brutto. Zamawiający nie posiada środków na pokrycie różnicy w kwotach, wynoszącej 971

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kompleksu sportowego Orlik przy ul. Narutowicza w Łasku

Zamawiający Gmina Łask (Łask, Łódzkie) opublikował wynik postępowania „Budowa kompleksu sportowego Orlik przy ul. Narutowicza w Łasku”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina ŁaskŁask, Łódzkie (powiat Łaski →)opublikowano 23 czerwca 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W terminie przewidzianym w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia na składanie ofert wpłynęły dwie oferty. Oferta Wykonawcy 1 tj. TORAKOL Sp. z o.o. ul. Słoneczna 24a, 88-200 Radziejów złożona na kwotę 2 899 000,00 zł brutto została odrzucona z powodu… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łask

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934513

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska 14

1.5.2.)Miejscowość

Łask

1.5.3.)Kod pocztowy

98-100

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp_oferta@lask.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lask.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-50f4b940-6df9-4839-935b-08183ef9f292

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kompleksu sportowego Orlik przy ul. Narutowicza w Łasku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-50f4b940-6df9-4839-935b-08183ef9f292

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00287705

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00039601/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.16 Budowa kompleksu sportowego Orlik 2024 przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Narutowicza w Łasku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00227012

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RO.271.14.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Przedmiotem zamówienia jest realizacja w formule „zaprojektuj i wybuduj” projektu pn

„Budowa kompleksu sportowego Orlik przy ul. Narutowicza w Łasku„ w ramach zadania budżetowego pn.: „Budowa kompleksu sportowego Olik 2024 przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Narutowicza w Łasku” wraz z uzyskaniem wszelkich przewidzianych prawem uzgodnień i decyzji, skutkujących uzyskaniem pozwolenia na prowadzenie prac budowalnych oraz zrealizowaniem planowanego zamierzenia inwestycyjnego na podstawie opracowanej dokumentacji i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu. 2) Zamawiający wymaga, aby przedmiotowe przedsięwzięcie zostało zaprojektowane i wykonane zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, przepisami techniczno-budowlanymi, polskimi normami oraz innymi stosowanymi przepisami. Rozwiązania zaprojektowane mają zapewniać wymaganą trwałość, optymalną ekonomiczność realizacji i eksploatacji przedsięwzięcia z zastosowaniem nowoczesnych technologii i materiałów. 4) Szczegółowy przedmiot zamówienia, który powinien być podstawą złożenia oferty określony został w załącznikach do SWZ: 1. Wzorze Umowy – zał. nr 6 do SWZ; 2. Programie Funkcjonalno–Użytkowym (wraz z aneksem do PFU) – zał. nr 7 do SWZ; 3. Programie budowy kompleksów sportowych Orlik – Edycja 2024 – zał. nr 8 do SWZ; 4. Wstępnej koncepcji nasadzeń – zał. nr 9 do SWZ; 5. Zakres ogrodzenia frontowego przewidzianego do odnowienia – zał. nr 10 i 10a do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45212210-1 - Roboty budowlane w zakresie jednofunkcyjnych ośrodków sportowych

45212224-2 - Roboty budowlane związane ze stadionami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W terminie przewidzianym w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia na składanie ofert wpłynęły dwie oferty. Oferta Wykonawcy 1 tj. TORAKOL Sp. z o.o. ul. Słoneczna 24a, 88-200 Radziejów złożona na kwotę 2 899 000,00 zł brutto została odrzucona z powodu niezgodności oferty z warunkami zamówienia. Oferta Wykonawcy 2 tj. KONTRAKO Sp. z o.o. ul. Warszawska 57, 05-120 Legionowo złożona na kwotę 4 226 989,13 zł brutto przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia tj. 3 255 295,62 zł brutto. Zamawiający nie posiada środków na pokrycie różnicy w kwotach, wynoszącej 971 693,51 zł brutto.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2899000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4226989,13 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łask prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łask.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.