Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 160 973 zł
Umowa zawarta
5 czerwca 2025
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 1 795 275 zł – 3 167 859 złodrzucone: 6
Wybrano ofertę droższą o 20% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej na odcinku od m. Zalesiany do projektowanego przebiegu S-19

Zamawiający Gmina Turośń Kościelna (Turośń Kościelna, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej na odcinku od m. Zalesiany do projektowanego przebiegu S-19”, wybierając ofertę wykonawcy STRABAG Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 160 973 zł. Złożono 9 ofert.

Wartość umowy
2 160 973 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy STRABAG Sp. z o.o. (Pruszków), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 160 973,13 zł (umowę zawarto 5 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 1 795 274,79 zł do 3 167 858,73 zł. Odrzucono 6 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Turośń Kościelna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659651

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Białostocka

1.5.2.)Miejscowość

Turośń Kościelna

1.5.3.)Kod pocztowy

18-106

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.7.)Numer telefonu

857158000

1.5.8.)Numer faksu

857158001

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@turosnkoscielna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.turosnkoscielna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-347bf858-9e04-4c98-adf3-9a4eb45589ab

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej na odcinku od m. Zalesiany do projektowanego przebiegu S-19

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-347bf858-9e04-4c98-adf3-9a4eb45589ab

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00286508

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00008969/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Przebudowa drogi gminnej na odcinku od m. Zalesiany do projektowanego przebiegu S-19

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00153474

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.7.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z przebudową drogi gminnej na odcinku od m. Zalesiany do projektowanego przebiegu S-19. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) zakres robót branży drogowej:
- budowa nawierzchni jezdni,
- budowa drogi dla pieszych,
- likwidacja i budowa rowów,
- budowa przepustów drogowych,
- budowa zjazdów wraz z przepustami w ciągu rowów drogowych,
- wykonanie poboczy, umocnień oraz innych prac porządkowych,
- ustawienie barier oraz balustrad ochronnych drogowych,
- przebudowa kolidujących sieci uzbrojenia terenu,
- usunięcie drzew i krzewów kolidujących z inwestycją,
2) branżę telekomunikacyjną:
- przebudowa sieci telekomunikacyjnej,
3) branżę sanitarną:
- budowa kanalizacji deszczowej,
- przebudowa sieci wodociągowej,
- przebudowa kanalizacji sanitarnej,
- przebudowa sieci gazowej,
4) branżę energetyczną:
- przebudowa sieci energetycznej..

5.1. Przedmiot zamówienia szczegółowo opisany jest w dokumentacji projektowej, która stanowi integralną część niniejszej SWZ (załącznik 6 do swz).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1795274,79 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3167858,73 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2160973,13 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STRABAG Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5210421928

7.3.3)Ulica

Parzniewska 10

7.3.4)Miejscowość

Pruszków

7.3.5)Kod pocztowy

05-800

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

nie są jeszcze znani

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2160973,13 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Turośń Kościelna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Turośń Kościelna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 160 973 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STRABAG Sp. z o.o. (Pruszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.