Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
454 419 zł
Umowa zawarta
11 czerwca 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Liczba przejazdów patrolu SUFO20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usługi na kompleksową całodobową ochronę dwóch budynków Polskiej Akademii Nauk Biblioteki Gdańskiej.

Zamawiający Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usługi na kompleksową całodobową ochronę dwóch budynków Polskiej Akademii…”, wybierając ofertę wykonawcy Security Sp. z o. o Sp.k. Wartość umowy: 454 419 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Polska Akademia Nauk Biblioteka GdańskaGdańsk, Pomorskieopublikowano 12 czerwca 2025
Wartość umowy
454 419 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Security Sp. z o. o Sp.k. (Gdańsk), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 454 419,07 zł (umowę zawarto 11 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 00032571300102

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wałowa 15

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-858

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@pan.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bgpan.gda.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pan.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usługi na kompleksową całodobową ochronę dwóch budynków Polskiej Akademii Nauk Biblioteki Gdańskiej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-72256845-64bb-40ce-8907-e2bd6df8c645

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00275832

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00156668/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Kompleksowa ochrona dwóch budynków PAN Biblioteki Gdańskiej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00161527

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

I/220/1/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

343089,43 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na kompleksowej całodobowej ochronie dwóch budynków Polskiej Akademii Nauk Biblioteki Gdańskiej mieszczących się

1) w budynku przy ul Wałowej 15 o powierzchni całkowitej 5183 m2, powierzchni zabudowy 951 m2, powierzchni działki 1330 m2 i 7 kondygnacjach naziemnych w kształcie litery L leżący u zbiegu ulic Wałowej i Łagiewniki; 2) w budynku przy ul. Wałowej 24 o powierzchni 5238 m2, powierzchnia zabudowy 854 m2, powierzchnia działki 1225 m2 i 6 kondygnacjach naziemnych w kształcie prostokąta leżącego wzdłuż ul. Wałowej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga, żeby pracownicy ochrony fizycznej wykonujący czynności, zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ, byli wpisani na listę kwalifikowanych pracowników w rozumieniu ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (tj. Dz. U. z 2021 r., poz. 1995 ze zm.). 4. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 5. Zamawiający, stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy co najmniej 5 osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.). Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub jego podwykonawca zatrudniał na umowę o pracę osoby wykonujące usługi ochrony, polegające na wykonywaniu czynności w zakresie bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia, określone w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ. 6. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia osób na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę, zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ. 7. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

79714000-2 - Usługi w zakresie nadzoru

79715000-9 - Usługi patrolowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

454419,07 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

454419,07 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

454419,07 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Security Sp. z o. o Sp.k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5840251698

7.3.3)Ulica

Litewska 11/13

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.5)Kod pocztowy

80-719

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

454419,07 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
588 079 zł
Próbka: 207 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
291 551 zł1 465 865 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 174 314 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
291 551 zł
Mediana
588 079 zł
Górny kwartyl
1 465 865 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 454 419 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Security Sp. z o. o Sp.k. (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.