Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Opracowanie Programu Funkcjonalno Użytkowego oraz Projektu Architektoniczno - Budowlanego w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Rozwój i modernizacja infrastruktury centrum opieki (...)

Zamawiający Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny (Częstochowa, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Opracowanie Programu Funkcjonalno Użytkowego oraz Projektu Architektoniczno - Budowlanego…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 259 000 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001281053

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Bialska 104/118

1.4.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.4.3.)Kod pocztowy

42-200

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

szp@data.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.szpitalparkitka.com.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-46d694b9-c660-4dcf-be4b-14744518b46f

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00274477

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-06-12

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00635623

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie planowane jest do objęcia wsparciem w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”.

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Opracowanie Programu Funkcjonalno Użytkowego oraz Projektu Architektoniczno - Budowlanego w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Rozwój i modernizacja infrastruktury centrum opieki (...)

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Programu Funkcjonalno Użytkowego oraz Projektu Architektoniczno - Budowlanego w ramach zadania inwestycyjnego pn

Rozwój i modernizacja infrastruktury centrum opieki wysokospecjalistycznej poprzez rozbudowę Jurajskiego Centrum Onkologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. 2. Przedmiotem zamówienia obejmuje: Etap I: 1. Opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego dla potrzeb opracowania wielobranżowego projektu wykonawczego w zakresie: a) dostosowania istniejących pomieszczeń Zakładu Radioterapii w obiekcie przy ul. Bialskiej 104/118 zgodnie z opracowaną i posiadaną przez Inwestora koncepcją funkcjonalno – przestrzenną do wymaganych przepisów zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane (Dz. U. z dnia 7.07.1994r. Nr 89, poz. 414) z późniejszym zmianami oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2022 r. w sprawie szczegółowych wymagań jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz.U. 2022 poz. 402) oraz innymi ustawami i rozporządzeniami, mającymi zastosowanie do przedmiotu zamówienia, Polskimi Normami i zasadami wiedzy technicznej oraz sztuki budowlanej. b) rozbudowy Centrum Onkologii zgodnie z opracowaną i posiadaną przez Inwestora koncepcją funkcjonalno – przestrzenną (Zamawiający informuje, że zakres dotyczący II piętra jest wyłączony z przedmiotowego postępowania przetargowego i nie podlega wycenie) c) przebudowy istniejących pomieszczeń Zakładu Medycyny Nuklearnej – powierzchnia przebudowy w zakresie określonym w części graficznej Uwagi w zakresie opisu przedmiotu zamówienia: 1. Inwestor w zakresie pkt. 1a) i 1b) posiada Inwentaryzację architektoniczną istniejącego budynku Zakładu Radioterapii oraz koncepcję architektoniczną rozbudowy Centrum Onkologii opracowaną przez zewnętrzne biuro projektowe stanowiące załącznik do postępowania przetargowego (załącznik do SWZ nr 11 koncepcja Centrum Onkologii) 2. Inwestor w zakresie pkt. 1c) posiada wytyczne co do przebudowy istniejących pomieszczeń Zakładu Medycyny Nuklearnej w formie graficznej stanowiące załącznik do postępowania przetargowego (załącznik do SWZ nr 12 wytyczne Zakład Medycyny Nuklearnej). Program funkcjonalno - użytkowy w zakresie pkt. 1a) ,1b), 1c) powinien zawierać: część opisową przebudowy pomieszczeń: - Inwestor planuje stawianie obiektów budowlanych z zastosowaniem technologii modułowej (dotyczy pkt. 1a) i 1b) - Inwestor planuje przebudowę istniejących pomieszczeń Zakładu Medycyny Nuklearnej w technologii tradycyjnej – (dotyczy pkt. 1c) - część instalacyjna - elektryczna (w tym p/poż, konieczne jest również uwzględnienie zapisów dotyczących opracowania w projekcie branżowym bilansu mocy oraz ewentualnej rozbudowy infrastruktury energetycznej) oraz wszelka infrastruktura sieciowa IT, wod-kan, CO, wentylacji mechanicznej wraz z klimatyzacją, gazów medycznych oraz innych niezbędnych mających zastosowanie w przedmiotowym zakresie inwestycji ( na każdym etapie wymagane jest uwzględnienie i uzgodnienie z Zamawiającym wytycznych branżowych niezbędnych do zaprojektowania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami i specyfiką istniejącej infrastruktury) szacunkowy koszt robót (zbiorcze zestawienie kosztów w branży budowlanej, elektrycznej – silno i niskoprądowej, sanitarnej) koszt opracowania wielobranżowego projektu wykonawczego w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia wielobranżowych robót budowlanych (uwzględniony w zbiorczym zestawieniu kosztów) graficzne przedstawienie rozmieszczenia oraz funkcji pomieszczeń (zwanej koncepcją wstępną). W części graficznej należy uwzględnić oczekiwania użytkownika (Kierownika Oddziału oraz innych upoważnionych osób biorących udział w procesie uzgadniania koncepcji wstępnej) dotyczące rozmieszczenia oraz funkcji modernizowanych pomieszczeń poprzez opracowanie wstępnej koncepcji na podstawie przeprowadzonych uzgodnień oraz wprowadzenie ewentualnych zmian powstałych podczas weryfikacji posiadanej przez szpital koncepcji. Uzgodnienie przedmiotowej dokumentacji pod względem sanitarno – higienicznym oraz przeciwpożarowym z rzeczoznawcami w danej branży . - Opis wraz z uzgodnioną z zamawiającym specyfikacją aparatury medycznej, która będzie na stałe związana z materią budowalną m.in. tomografy komputerowe, rezonans magnetyczny, aparaty stacjonarny RTG, Gamma kamera kardiologiczna, Aparat PET/CT, loże laminarne do cytostatyków, (wymagane jest uwzględnienie i uzgodnienie z Zamawiającym niezbędnych instalacji/mediów/urządzeń peryferyjnych, koniecznych do uruchomienia aparatury medycznej i wyposażenia w modernizowanych obszarach) oraz opis innej aparatury oraz systemów medycznych wskazanych przez Zamawiającego. Opis ma również zawierać zestawienie technologii medycznej obejmujący niezbędne wyposażenie stałe zgodne z obowiązującymi przepisami określającymi minimalne wymagania dla funkcji projektowanych pomieszczeń. Wymagane jest uwzględnienie i uzgodnienie z Zamawiającym niezbędnych instalacji/mediów koniecznych do uruchomienia aparatury medycznej i wyposażenia w modernizowanych obszarach (instalacje elektryczne, instalację IT, gniazda/panele gazów medycznych, kolumny medyczne, mosty medyczne, lamp zabiegowe/operacyjne inne niezbędne do uruchomienia aparatury medycznej w modernizowanych obszarach ) - opis technologii medycznej obejmujący niezbędne wyposażenie w aparaturę medyczną zgodnie z obowiązującymi przepisami określającymi minimalne wymagania dla funkcji projektowanych pomieszczeń, uwzględniający konieczność wykonania niezbędnych przyłączy/mediów koniecznych do uruchomienia aparatury medycznej w modernizowanym obszarze wraz z uwzględnieniem ergonomii pracy (wymagane jest uwzględnienie i uzgodnienie z Zamawiającym przyjętych rozwiązań, przy czym Zamawiający zastrzega możliwość zmiany wyposażenia stałego i aparatury na etapie konsultacji i w trakcie opracowywania projektu technologii). Ostateczne miejsca zaprojektowanych mediów wyposażenia stałego i aparatury medycznej muszą być zaakceptowane przez Zamawiającego - opis zabudowy meblowej (konieczność uwzględnienia wszelkich pomieszczeń w tym gabinetów zabiegowych, pokoju przygotowania leków, konsoli pielęgniarskiej, stanowisk roboczych dla personelu medycznego) - Podstawowe wymagania dotyczące infrastruktury IT: • Na zaplanowane jedno stanowisko komputerowe przypada jeden punkt logiczny. Przez punkt logiczny rozumiemy dwa przyłącza sieci LAN oraz dwa punkty elektryczne. Sieć ma być wykonana w technologii ekranowanej, co najmniej FTP, kategorii VI. • Wszystkie linie z punktów logicznych mają schodzić się na każdym piętrze do punktu dystrybucyjnego w formie wydzielonego pomieszczenia zawierającego szafę krosowniczą o wymiarach min. 800X1000 40U z pełnym dostępem do szafy z każdej strony. Z pomieszczeń na innych poziomach mają być przeprowadzone linie światłowodowe do pomieszczenia na parterze, z którego należy poprowadzić linię światłowodową do serwerowni szpitala. Parametry linii pomiędzy piętrami: światłowód jednomodowy, 4 pary Parametry linii do serwerowni szpitala: światłowód jednomodowy, 4 pary Każde pomieszczenie z szafą dystrybucyjną musi być klimatyzowane. Etap II: 1. Opracowanie dokumentów w zakresie dostosowania istniejących pomieszczeń Zakładu Radioterapii, rozbudowy Centrum Onkologii, niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę zgodnie z poniższym zakresem: a) projekt architektoniczno-budowlany (w zakresie umożliwiającym uzyskanie pozwolenia na budowę, z wyłączeniem robót budowlanych dotyczących Zakładu Medycyny Nuklearnej - jeżeli przepisy dopuszczają taką możliwość) – 4 egz. b) projekt zagospodarowania terenu – 4 egz. c) uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień niezbędnych do realizacji zadania (w tym uzyskanie zezwolenia na wycinkę drzew) d) przygotowanie przez Wykonawcę i złożenie w imieniu Inwestora do właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej kompletnego, pozbawionego braków formalnych wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę e) uzyskanie przez Wykonawcę w imieniu Inwestora ostatecznego pozwolenia na budowę, tj. doprowadzenie do wydania przez właściwy organ administracji architektoniczno-budowlanej decyzji w przedmiocie pozwolenia na budowę oraz uzyskania uprawomocnienia decyzji (z wyłączeniem konieczności uzyskania pozwolenia na budowę przebudowy istniejących pomieszczeń Zakładu Medycyny Nuklearnej jeżeli przepisy dopuszczają taką możliwość) f) sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego. Uwaga: 1. Szpital posiada i udostępni Wykonawcy aktualną mapę do celów projektowych w wersji tradycyjnej (papierowej – 3 ezgl.) oraz elektronicznej (dwg) obejmującą zakresem obszar planowanej inwestycji. 2. Szpital podjął działania zmierzające do wykonania w przypadku prostych warunków gruntowych i pierwszej kategorii geotechnicznej obiektu opinii geotechnicznej, w przypadku złożonych warunków gruntowych II lub III kategorii geotechnicznej obiektu dokumentacji badań podłoża gruntowego lub dokumentacji geologiczno-inżynierskiej. Planowany termin zakończenia badań i sporządzenia dokumentacji – Grudzień 2024/Styczeń 2025 roku.

3.9.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-02-05

4.2.)Okres realizacji zamówienia

107 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Archimmodicus Sp. z o.o. Sp.k.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8982156600

4.3.3.)Ulica

ul. Kluczborska 13/1A

4.3.4.)Miejscowość

Wrocław

4.3.5.)Kod pocztowy

50-323

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

454854,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00098074/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-03-28

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana terminu koniecznego do prawidłowego wykonania umowy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wykonanie dokumentów określonych w Etapie 1: Opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego – do 21 od daty dostarczenia przez Zamawiającego opinii geotechnicznej obejmującej zakres konieczny do prawidłowego wykonania umowy
Wykonanie dokumentów określonych w Etapie 2: Opracowanie dokumentów w zakresie dostosowania istniejących pomieszczeń Zakładu Radioterapii, rozbudowy Centrum Onkologii wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę – do 130 dni od podpisania umowy.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

97170,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Zamawiający wraz z Aneksem nr 1 odstąpił od umowy z powodu wystąpienia okoliczności powodujących, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym (szpital nie otrzymał środków na finansowanie inwestycji).
W ramach umowy wykonano dokumenty określone w Etapie 1: Opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Częstochowa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.