ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Kompleksowe zarządzenie oraz monitorowanie projektu pn. Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Kłomnice Obszaru Północnego - Magazyn Energii

Zamawiający Gmina Kłomnice (Kłomnice, Śląskie) prowadził postępowanie „Kompleksowe zarządzenie oraz monitorowanie projektu pn. Odnawialne źródła energii na…”. Termin składania ofert minął 18 czerwca 2025, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KłomniceKłomnice, Śląskieopublikowano 10 czerwca 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
18 czerwca 2025, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doświadczenie w pełnieniu funkcji koordynatora projektu (lub równoważnej – tj. pełnienie f40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    10 czerwca 2025

    Termin ofert: 18 czerwca 2025 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    04 września 2025

    9 ofert1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kłomnice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151397983

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Strażacka 20

1.5.2.)Miejscowość

Kłomnice

1.5.3.)Kod pocztowy

42-270

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

34/3281-122

1.5.8.)Numer faksu

34/3281-121

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

astepien@klomnice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.klomnice.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowe zarządzenie oraz monitorowanie projektu pn. Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Kłomnice Obszaru Północnego - Magazyn Energii

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a68d4c67-2d5b-432d-885b-d2dfc3cea6e1

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00272192

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00049807/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Kompleksowe zarządzanie oraz monitorowanie projektu pn. Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Kłomnice Obszaru Północnego - Magazyny Energii

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach naboru FESL.02.06-IZ.01-076/23 prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/klomnice/proceedings

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/klomnice/proceedings

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1) Postępowanie prowadzone jest w
języku polskim za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/klomnice/proceedings 2)
Instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ,
składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu znajdują się w zakładce „Instrukcje dla
wykonawców” na stronie internetowej pod adresem https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje 3) instrukcje dotyczące
odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert zamawiający będzie zamieszczał na platformie
w sekcji „Komunikaty”. Korespondencja która jest zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca,
będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy 4) zamawiający
zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020 sprawie sposobu sporządzania i przekazywania
informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o
udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U z 2020r poz 2425), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne
umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl to jest a) stały dostęp do sieci internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej
niż 512kb/s, b) komputer klasy PC lub MAC on następującej konfiguracji: pamięć min. 2GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego
nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych – MS Windows 7, Mac Os 10 4, Linux lub ich nowsze wersje c) zainstalowana
dowolna przeglądarka internetowa w przypadku Internet Explorer minimalna wersja 10 d) włączona obsługa JavaScript e)
zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików pdf. f) szyfrowanie na platformazakupowa.pl
odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3 g) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz
dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego zegarem Głównego Urzędu Miar 5)
maksymalny rozmiar z jednego pliku przesłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do złożenia, zmiany, wycofania
oferty wynosi 150 MB natomiast przy komunikację wielkość pliku to maksymalnie 500 MB 6) zamawiający wymaga by formuły
dokumentów sporządzonych przez wykonawcę były zgodne z załącznikiem nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie
Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej
oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych rekomenduje wykorzystanie formatów pdf. doc. xls. jpg. (jpeg) ze
szczególnym wskazaniem na pdf. 7) XW celu ewentualnej kompensacji danych zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z
formatów a) zip. b) 7Z 8) wśród formatów powszechnych a nie występujących w rozporządzeniu występują rar., gif., bmp., numbers.,
pages. Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone nieskutecznie 9) zamawiający zwraca uwagę na
ograniczenie wielkości plików podpisywanych profilem zaufanym, który wynosi max 10MB oraz na ograniczenie wielkości plików
podpisywanych w aplikacji eDoApp służącej do składania podpisu osobistego, który wynosi max 5MB 10) Ze względu na niskie
ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą wersję podpisu, zamawiający zaleca w miarę możliwości, przekonwertowanie
plików składających się na ofertę na format pdf. i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym PAdES 11) pliki w innych formatach niż
PDF zaleca się opatrzeć zewnętrznym podpisem XAdES. Wykonawca powinien pamiętać aby plik z podpisem przekazywać łącznie
z dokumentem podpisywanym 12) zaleca się aby komunikacja z wykonawcami odbywała się tylko na platformie za pośrednictwem
formularza „ wyślij wiadomość do zamawiającego". Dopuszcza się opcjonalnie komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej:astepien@klomnice.pl

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej "RODO", informuję, że:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Urząd Gminy Kłomnice
ul. Strażacka 20, 42-270 Kłomnice
2) inspektorem ochrony danych osobowych w Urzędzie Gminy Kłomnice jest Pani Katarzyna Duda, kontakt: tel. 34/3281-122 wew.123
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO
w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na zadania pn.:
Kompleksowe zarządzanie oraz monitorowanie projektu pn. Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Kłomnice Obszaru Północnego – Magazyn Energii
nr IZI-IZ.271.6.2025
prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji
4) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 1 i 2 p.z.p.
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 p.z.p., przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach p.z.p., związanym
z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z p.z.p.;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane
w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8) posiada Pani/Pan:
 na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
 na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
 na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
 prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
 w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
 prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
 na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.”.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IZI-IZ.271.6.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Kompleksowe zarządzanie oraz monitorowanie projektu pn. Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Kłomnice Obszaru Północnego – Magazyn Energii współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach naboru FESL.02.06-IZ.01-076/23 prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. 2. Zakres usługi obejmuje w szczególności następujące obowiązki zarządzania administracyjnego, finansowego i technicznego projektem oraz monitorowanie jego realizacji, a w szczególności: 1) Rozliczanie projektu w systemie CST2021 i LSI2021: a) kompleksowa i terminowa obsługa projektu w systemie CST2021 i LSI2021; b) informowanie Zamawiającego z minimum 7 dniowym wyprzedzeniem o przygotowaniu potrzebnych dokumentów celem zamieszczenia w systemie CST2021 i LSI2021; c) kompleksowa i terminowa obsługa wszystkich zakładek w systemie CST2021 i LSI2021 w tym rejestr zamówień, przygotowanie i składanie wniosków o płatność, harmonogramów składania wniosków o płatność; 2) Wsparcie i doradztwo w realizacji projektu m. in.: a) współpraca z Referatem Inwestycji i Zamówień Publicznych Beneficjenta, doradztwo w zakresie udzielania zamówień publicznych w projekcie zgodnie z wytycznymi; b) pomoc w przygotowaniu i opracowaniu niezbędnych dokumentów do przeprowadzenia postępowań o udzielenie zamówienia publicznego; c) doradztwo i pomoc w zakresie prowadzenia zamówień w CST2021, d) współpraca z Działem Księgowości Zamawiającego, doradztwo w zakresie finansowej i merytorycznej realizacji projektu; e) wsparcie w planowaniu wydatków; f) realizacja projektu zgodnie z założeniami określonymi we wniosku oraz umowie o dofinansowanie. 3) Kontakt z Instytucją Zarządzającą: a) przygotowanie pism do Instytucji Zarządzającej w zakresie związanym ze sprawozdawczością, wnioskowaniem o płatność, zmianami w projekcie, przygotowanie wymaganych oświadczeń, wyjaśnień, sprawozdań, itp.; b) bieżące kontakty z Instytucją Zarządzającą oraz udział w kontrolach projektu prowadzonych przez odpowiednie organy; c) pomoc w interpretacji zapisów w dokumentach. d) monitorowanie wszelkich zmian w wytycznych programowych oraz innych regulacji prawnych mających wpływ na prawidłowe rozliczenie projektu. 4) Obsługa finansowa projektu: a) kontrola kompletności i zgodności dokumentów finansowych projektu z zatwierdzonym wnioskiem o dofinansowanie (faktury, rachunki, listy płac, itp.) oraz harmonogramem działań projektowych; b) pomoc w opisywaniu dokumentów księgowych; c) współpraca z Działem Księgowości w zakresie prawidłowego ewidencjonowania wydatków; d) bieżące nadzorowanie poprawności wykonania budżetu. 5) Koordynacja i monitoring projektu: a) cykliczne spotkania w siedzibie Zamawiającego celem weryfikacji bieżących działań i ustaleniem kolejnych (spotkania odbywać się będą raz w tygodniu) b) nadzorowanie procesu realizacji wskaźników; c) pomoc w tworzeniu okresowych raportów z realizacji projektu; d) pomoc w udokumentowaniu wykonywanych działań, promocji projektu. 6) Nadzór techniczny : a) współpraca z wyznaczonymi przedstawicielami Zamawiającego oraz właściwymi komórkami organizacyjnymi Zamawiającego; b) prowadzenie dokumentacji projektu oraz czuwanie nad prawidłowością tej dokumentacji; c) udział w kontrolach, audytach zewnętrznych przeprowadzanych przez Instytucje uprawnione do kontroli projektu i czynne wyjaśnianie ewentualnych wątpliwości zgłaszanych przez kontrolujących. Uczestniczenie w przebiegu kontroli i audytów zewnętrznych do momentu ich zakończenia.; d) przygotowywanie na wniosek Zamawiającego wszelkich informacji i wyjaśnień na temat realizacji projektu (z wyprzedzeniem ustalonym między Stronami w trakcie realizacji zadania); e) wykonywanie innych zadań, których nie wymieniono powyżej, a ich wykonanie będzie niezbędne w celu prawidłowej realizacji projektu. 7) Szczegółowy zakres prac będzie dostosowany do zaleceń określonych przez Instytucję Zarządzającą, w tym w szczególności wytycznych.

4.2.6.)Główny kod CPV

79420000-4 - Usługi związane z zarządzaniem

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

79421100-2 - Usługi nadzoru nad projektem inne niż w zakresie robot budowlanych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-02-28

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Kryteria oceny ofert

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie w pełnieniu funkcji koordynatora projektu (lub równoważnej – tj. pełnienie funkcji nadzoru nad prawidłową realizacją rzeczowo-finansową projektu) w realizacji projektów współfinansowanych ze środków UE

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.Na podstawie art. 112 ustawy PZP Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące

1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) doświadczenie: • Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje należycie co najmniej jedną usługę polegającą na realizacji minimum 1 projektu o wartości co najmniej 700 000,00 zł brutto, współfinansowanego ze środków UE. • Jako jedno zadanie należy traktować zrealizowany zakres rzeczowy na podstawie jednorazowej umowy zawartej bezpośrednio pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym. • W przypadku projektów realizowanych w partnerstwie, wykonawca musi wykazać, że był odpowiedzialny za realizację części projektu o wartości nie mniejszej niż 700 000,00 zł brutto oraz przedstawić stosowane dokumenty potwierdzające należyte wykonanie/ wykonywanie tego zakresu. • Doświadczenie nie podlega sumowaniu – co oznacza, że warunek doświadczenia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie może być spełniony poprzez połączenie doświadczenia różnych podmiotów, nawet jeśli występują wspólnie (np. konsorcjum). Doświadczenie musi być potwierdzone przez jednego wykonawcę. b) Dysponowanie osobą zdolną do wykonania zamówienia, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia Kadrę zdolną do wykonania przedmiotu zamówienia – tj. dysponuje min. 1 koordynatorem/menedżerem/kierownikiem projektu, zatrudnionego na podstawie np. umowy o pracę lub umowy zlecenie itp. posiadającym min. 12 - miesięczne, udokumentowane doświadczenie w pełnieniu funkcji koordynatora projektu (lub równoważne – tj. pełniąca funkcję nadzoru nad prawidłową realizacją rzeczowo-finansową projektu) współfinansowanego ze środków UE w okresie 3 lat od daty złożenia oferty. • Jako udokumentowane doświadczenie w pełnieniu funkcji koordynatora/ menedżera/kierownika projektu należy rozumieć realizację 1 projektu współfinansowanego z środków UE, na podstawie jednorazowej umowy zawartej bezpośrednio pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym. • Doświadczenie nie podlega sumowaniu – co oznacza, że warunek dotyczący doświadczenia koordynatora/menedżera/kierownika projektu nie może być spełniony poprzez łączenie doświadczenia z realizacji różnych projektów. Wymagane doświadczenie musi być potwierdzone przez realizację 1 projektu spełniającego warunek taki jak czas jego trwania.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnieniu warunków udziału w postepowaniu zwierającym oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu wraz z oświadczeniem
o braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025r poz. 514) - (załącznik nr 2 do SWZ) Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie Wykonawcy stanowiące wstępne potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu (odpowiednio wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby) jest umocowana do jego reprezentowania; Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał w załączniku nr 1 do SWZ (formularz oferty) dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
2. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnieniu warunków udziału w postepowaniu zwierającym oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu wraz z oświadczeniem
o braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025r poz. 514) - (załącznik nr 2 do SWZ)
3. wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - załącznik nr 5 do SWZ;
4. wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego,
w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. – załącznik nr 6 do SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (możliwość składania jednej oferty przez dwa lub więcej podmiotów np. konsorcjum, spółkę cywilną). W takim przypadku:
a) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
b) Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie
z pełnomocnikiem.
c) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia przedłożą wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo. Nie dotyczy to spółki cywilnej, o ile upoważnienie/ pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki.
d) Pełnomocnictwo, o którym mowa powyżej, może wynikać albo z dokumentu pod taką nazwą albo z umowy podmiotów wspólnie składających ofertę (dołączonej do oferty).
e) Pełnomocnictwo do złożenia oferty powinno posiadać taką samą formę jak oferta. Pełnomocnictwo składa się, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej opatrzonej elektronicznym podpisem kwalifikowanym lub elektronicznym podpisem zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym.
f) Oferta musi być podpisana w taki sposób, aby prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
g) W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia (żaden z Wykonawców wspólnie składających ofertę nie może podlegać wykluczeniu z postępowania, co oznacza, iż oświadczenie w tym zakresie musi złożyć każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną; oświadczenie o spełnianiu warunków udziału składa podmiot, który w odniesieniu do danego warunku udziału w postępowaniu potwierdza jego spełnianie).
h) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do oferty należy dołączyć oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp (wzór Załącznik nr 4 do SWZ).

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku nr 7 do SWZ (wzór umowy)

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-06-18 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/klomnice/proceedings

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-06-18 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-07-17

Sekcja 9

Pozostałe informacje

PunktPoleWartość
1.Do oferty należy również dołączyć

Zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby (załącznik nr 3 do SWZ- jeśli dotyczy), Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 117 ust 4 ustawy PZP) - (załącznik nr 4 do SWZ jeśli dotyczy); Pełnomocnictwo: - Gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, Wykonawca, który składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, powinien dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy. Wszelkie pozostałe informacje zawarte są w SWZ i załącznikach

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 18.06.2025, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Kłomnice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kłomnice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79420000-4 (Usługi związane z zarządzaniem). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.