Pełnienie kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego „Rozbudowa DP 4356W na odc. od skrzyż. z ul. Zawadzką w msc. Zwierzyniec do przejazdu gospodarczego pod S8”
Zamawiający Powiat Wołomiński (Wołomin, Mazowieckie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Pełnienie kompleksowego wielobranżowego nadzoru inwestorskiego Rozbudowa DP 4356W na…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 184 750 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3300, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
29 maja 2025
Termin ofert: 10 czerwca 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
04 czerwca 2025
- Wynik: wybrano wykonawcę
11 lipca 2025
9 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POWIAT WOŁOMIŃSKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 013269344 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Prądzyńskiego 3 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wołomin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 05-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL912 - Warszawski wschodni |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | bzp@powiat-wolominski.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.powiat-wolominski.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00263072 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-06-04 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00254638 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | - zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający zaprasza do udziału w postępowaniu tych Wykonawców, którzy spełniają łącznie poniższe wymagania: - w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, pełnili usługi nadzoru wielobranżowego nad minimum dwoma robotami budowlanymi polegającymi na rozbudowie, budowie, przebudowie drogi publicznej klasy Z lub wyższej, w zakresie określonym przedmiotem zamówienia, wraz z budową, przebudową lub remontem sieci uzbrojenia terenu oraz budową lub przebudową chodników i ścieżek rowerowych o wartości łącznej robót budowlanych min. 5 000 000,00 zł brutto każda. - dysponują osobami, które posiadają uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalnościach odpowiadających rodzajowi robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia. Osoby takie muszą posiadać aktualne zaświadczenie o przynależności do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i posiadaniu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Inspektor Nadzoru musi dysponować inspektorami nadzoru wszystkich branż niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, legitymujących się odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi, tj. branży drogowej, elektrycznej, sanitarnej, gazowej oraz teletechnicznej – zgodnie z wymogiem ustawy Prawo budowlane. Uwaga: Inspektorzy nadzoru powinni posiadać uprawnienia budowlane zgodnie z ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (j.t. Dz. U. z 2020 r., poz. 1333) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r., poz. 65). Po zmianie: - zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający zaprasza do udziału w postępowaniu tych Wykonawców, którzy spełniają łącznie poniższe wymagania: - w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, pełnili usługi nadzoru wielobranżowego nad minimum dwoma robotami budowlanymi polegającymi na rozbudowie, budowie, przebudowie drogi publicznej klasy Z lub wyższej, w zakresie określonym przedmiotem zamówienia, wraz z budową, przebudową lub remontem sieci uzbrojenia terenu oraz budową lub przebudową chodników i ścieżek rowerowych o wartości łącznej robót budowlanych min. 5 000 000,00 zł brutto każda. Jeżeli w zestawieniu wykonanych usług znajdzie się m.in. nadzór nad inwestycją, która jeszcze trwa, lecz zaawansowanie odebranych robót jest większe niż 5 000 000,00 zł brutto, Zamawiający uzna warunek za spełniony. - dysponują osobami, które posiadają uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalnościach odpowiadających rodzajowi robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia. Osoby takie muszą posiadać aktualne zaświadczenie o przynależności do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i posiadaniu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Inspektor Nadzoru musi dysponować inspektorami nadzoru wszystkich branż niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, legitymujących się odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi, tj. branży drogowej, elektrycznej, sanitarnej, gazowej oraz teletechnicznej – zgodnie z wymogiem ustawy Prawo budowlane. Uwaga: Inspektorzy nadzoru powinni posiadać uprawnienia budowlane zgodnie z ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (j.t. Dz. U. z 2020 r., poz. 1333) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r., poz. 65). |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2025-06-06 10:00 Po zmianie: 2025-06-10 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2025-06-06 10:30 Po zmianie: 2025-06-10 10:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2025-07-05 Po zmianie: 2025-07-09 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.