Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
336 550 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Aktualizacja opłat rocznych z tyt. użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych stanowiących własność Skarbu Państwa obejmie 700 nieruchomości wytypowanych przez Zamawiającego, oddanych na cele: - przemysłowo-handlowo-usługowe – 250 nie
    Wartość umowy
    276 750 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Aktualizacja opłat rocznych z tyt. użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych stanowiących własność Miasta Katowice obejmie 100 nieruchomości wytypowanych przez Zamawiającego, oddanych na cele: - mieszkaniowe – 97 nieruchomości, - gar
    Wartość umowy
    59 800 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonywanie operatów szacunkowych na potrzeby aktualizacji opłat rocznych – zamówienie w dwóch częściach

Zamawiający Miasto Katowice (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonywanie operatów szacunkowych na potrzeby aktualizacji opłat rocznych – zamówienie w…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 336 550 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Miasto KatowiceKatowice, Śląskieopublikowano 4 czerwca 2025
Łączna wartość umów
336 550 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: CENDOM Sp. z o.o. (część 1); Rafał Szpilewicz (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 336 550,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO KATOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000515780

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Młyńska 4

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-098

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@katowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.katowice.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umkatowice.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonywanie operatów szacunkowych na potrzeby aktualizacji opłat rocznych – zamówienie w dwóch częściach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-563ded49-4b35-4b53-82a6-808b74e1f8a0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00262016

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00020717/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.27 Wykonywanie operatów szacunkowych na potrzeby aktualizacji opłat rocznych - zamówienie w dwóch częściach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00186140

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.1.30.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

695121,96 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

325203,26 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Aktualizacja opłat rocznych z tyt. użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych stanowiących własność Skarbu Państwa obejmie 700 nieruchomości wytypowanych przez Zamawiającego, oddanych na cele:
- przemysłowo-handlowo-usługowe – 250 nieruchomości,
- garażowe wraz z infrastrukturą drogową – 450 nieruchomości.

4.5.3.)Główny kod CPV

70000000-1 - Usługi w zakresie nieruchomości

4.5.5.)Wartość części

284552,85 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Aktualizacja opłat rocznych z tyt. użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych stanowiących własność Miasta Katowice obejmie 100 nieruchomości wytypowanych przez Zamawiającego, oddanych na cele:
- mieszkaniowe – 97 nieruchomości,
- garażowe – 2 nieruchomości,
- przemysłowo-handlowo-usługowe – 1 nieruchomość.

4.5.3.)Główny kod CPV

70000000-1 - Usługi w zakresie nieruchomości

4.5.5.)Wartość części

40650,41 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

276750,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

324412,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

276750,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

CENDOM Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9542689379

7.3.3)Ulica

ul. Adama 10A

7.3.4)Miejscowość

Katowice

7.3.5)Kod pocztowy

40-467

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

276750,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-08-29

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

59800 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

59800 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

59800 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Rafał Szpilewicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5372320933

7.3.3)Ulica

ul. Warszawska 88

7.3.4)Miejscowość

Wisznice

7.3.5)Kod pocztowy

21-580

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

59800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-07-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

70000000-1Usługi w zakresie nieruchomości
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Katowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 336 550 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 70000000-1 (Usługi w zakresie nieruchomości). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: CENDOM Sp. z o.o. (Katowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.