Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
5 150 000 zł
Umowa zawarta
3 czerwca 2025
Okres realizacji
16 miesiące
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 5 150 000 zł – 11 408 349 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kompleksu sportowego Orlik 2024 oraz bieżni okrężnej o dł. 200m wraz z bieżnią prostą 60m zeskocznią do skoku w dal, pump tracku, placów zabaw, siłowni, miasteczka ruchu dr. przy SP w Garbowie

Zamawiający Gmina Garbów (Garbów, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa kompleksu sportowego Orlik 2024 oraz bieżni okrężnej o dł. 200m wraz z bieżnią…”, wybierając ofertę wykonawcy URBANIZE Sp. z o.o. Wartość umowy: 5 150 000 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina GarbówGarbów, Lubelskieopublikowano 3 czerwca 2025
Wartość umowy
5 150 000 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy URBANIZE Sp. z o.o. (Poznań), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 5 150 000,00 zł (umowę zawarto 3 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 5 150 000,00 zł do 11 408 348,87 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 16 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GARBÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019767

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Krakowskie Przedmieście 50

1.5.2.)Miejscowość

Garbów

1.5.3.)Kod pocztowy

21-080

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@garbow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://garbow.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kompleksu sportowego Orlik 2024 oraz bieżni okrężnej o dł. 200m wraz z bieżnią prostą 60m zeskocznią do skoku w dal, pump tracku, placów zabaw, siłowni, miasteczka ruchu dr. przy SP w Garbowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0a30ff33-df0b-4126-a86c-6ae2164492a9

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00260513

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00012682/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Budowa kompleksu sportowego Orlik oraz zagospodarowanie terenów przy Szkole Podstawowej w Garbowie na wielofunkcyjną strefę sportowo-rekreacyjną

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00191624

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.2710.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania pn. „Budowa kompleksu sportowego Orlik 2024 oraz budowa bieżni okrężnej o długości 200 m wraz z bieżnią prostą do biegów na dystansie 60 m oraz zeskocznią do skoku w dal, budowa pump tracku, placów zabaw, siłowni plenerowej, miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej w Garbowie” wg dokumentacji – Programu Funkcjonalno-użytkowego inwestycji pn.: „Budowa kompleksu sportowego Orlik oraz zagospodarowanie terenów przy Szkole Podstawowej w Garbowie na wielofunkcyjną strefę sportowo rekreacyjną”. Całość zadania obejmować będzie również wszelkie niezbędne uzgodnienia, roboty budowlano - montażowe, odbiory.

2. Zakres inwestycji:
2.1. Wykonanie koncepcji projektowej z uwzględnieniem planowanych do zastosowania technologii oraz rozwiązań technicznych i materiałowych oraz przedstawienie jej do akceptacji Inwestorowi.
2.2. wykonanie opinii i ekspertyz niezbędnych dla należytego wykonania przedmiotu zamówienia,
2.3. wystąpienie o wydanie warunków przyłączeniowych w razie konieczności,
2.4. wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej ze szczegółowością jak dla projektu wykonawczego, wraz ze sporządzeniem informacji dotyczącej Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BIOZ),
2.5. uzyskanie wynikających z przepisów opinii, uzgodnień, pozwoleń administracyjnych, decyzji, zgód i zatwierdzeń oraz odstępstw od obowiązujących przepisów jeżeli zajdzie taka konieczność; uzyskanie uzgodnienia dokumentacji projektowej z rzeczoznawcami BHP, Sanepid, ppoż., ochrony środowiska oraz innych wymaganych przepisami; sporządzenie niezbędnych pozostałych projektów, np.: ruchu na czas prowadzenia robót, projekty warsztatowe oraz inne, jak również przeprowadzenie wymaganych badań, sprawdzeń, pomiarów, itd. niezbędnych dla należytego wykonania przedmiotu zamówienia,
2.6. uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę dla realizacji przedmiotu zamówienia, sporządzenie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR),
2.7. wykonanie robót budowlano-montażowych na podstawie zatwierdzonej dokumentacji projektowej i w oparciu o harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji zamówienia,
2.8. sprawowanie Nadzoru Autorskiego,
2.9. przygotowanie dokumentacji powykonawczej, (kompletnego operatu kolaudacyjnego, w szczególności zawierającego instrukcję użytkowania i konserwacji wykonanych nawierzchni boisk, dokumentację powykonawczą, wyniki pomiarów elektrycznych wraz z badaniem natężenia oświetlenia oraz komplet atestów i certyfikatów na wbudowane materiały i wyroby budowlane, obowiązkowe badania powykonawcze wynikające Programu budowy kompleksów sportowych Orlik Edycja 2024.).
2.10. wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej dla całości przedmiotowej inwestycji,
2.11. uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i/lub zgłoszenie zakończenia robót zgodnie z rozdziałem 5c ustawy Prawo Budowlane (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 725 ze zm.) w porozumieniu i za zgodą Zamawiającego.
3. Przewiduje się w jej zakresie zagospodarowanie terenów przyszkolnych na strefę sportowo rekreacyjną, która zakłada:
3.1. ⎯ budowa boiska trawiastego o nawierzchni z trawy syntetycznej o wym: 30x62m,
3.2. ⎯ budowa bieżni poliuretanowej,
3.3. ⎯ budowa trybun boiskowych,
3.4. ⎯ budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z piłkochwytami i wym. 40x20 z nawierzchni poliuretanowej,
3.5. ⎯ zmianę lokalizacji części urządzeń oraz rozbudowę placu zabaw dla dzieci starszych,
3.6. ⎯ budowę placu zabaw dla dzieci 1-8 lat,
3.7. ⎯ budowę urządzeń lekkoatletycznych (skok w dal),
3.8. ⎯ budowę toalety publicznej,
3.9. ⎯ utwardzenie ścieżek i dojazdów,
3.10. ⎯ budowę oświetlenia boisk, monitoringu,
3.11. ⎯ budowę przejścia dla osób niepełnosprawnych z poziomu terenu szkoły,
3.12. ⎯ budowę drogi dojazdowej obsługującej teren od strony południowo-zachodniej,
3.13. ⎯ budowę dodatkowych miejsc postojowych przy głównym wejściu do szkoły
3.14. ⎯ budowę miasteczka ruchu drogowego,
3.15. ⎯ pumptrack
3.16. ⎯ montaż stojaków rowerowych w 4 lokalizacjach, w formie odwróconej litery "U" z 7 miejscami, umożliwiających bezpieczne i wygodne przypięcie dwóch rowerów za ramę;
3.17. Wykonawca oprócz wykonania ww. robót zobowiązany jest do wykonania tablicy informacyjnej dot. otrzymanego dofinansowania o wymiarach 180x120 cm, o konstrukcji stalowej, montaż w stopie betonowej. Tablica musi być zgodna z wytycznymi dostępnymi na stronie internetowej pod adresem: https://www.gov.pl/web/premier/dzialania-informacyjne
4. Nowo wybudowany obiekt ma spełniać wymagania Programu budowy kompleksów sportowych Orlik Edycja 2024
5. W przypadku zamiarów realizacji elementów infrastruktury lekkoatletycznej, inwestora obowiązuje stosowanie wymogów dotyczące obiektów lekkoatletycznych, zawartych w opracowaniu „Obiekty lekkoatletyczne. Wytyczne dla wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej”. Opracowanie dostępne jest na stronie internetowej Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/sport/wytyczne-techniczne2.
6. Wykonanie zamówienia zgodnie z Programem Funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 11 do niniejszej SWZ.

7. Roboty muszą być wykonane zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami, normami, aprobatami technicznymi oraz na ustalonych w umowie warunkach.
8. Roboty projektowe i budowlane będą wykonywane podczas funkcjonowania szkoły i w trakcie zajęć lekcyjnych w związku z czym powinny być tak zorganizowane aby w jak najmniejszym stopniu zakłócać pracę szkoły.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

39224340-3 - Kosze

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5150000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

11408348,87 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5150000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

URBANIZE Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5571702815

7.3.3)Ulica

A. Szamarzewskiego 21 lok 2

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

60-514

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

dostawa i montaż sztucznej trawy i nawierzchni poliuretanowej

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5150000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

16 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Garbów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Garbów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 150 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: URBANIZE Sp. z o.o. (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.