Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
700 374 zł
Umowa zawarta
28 maja 2025
Okres realizacji
28 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 528 900 zł – 769 531 złodrzucone: 5wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 32% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji na laptopy i stacje graficzne All in One (G1)20%Wydłużenie okresu gwarancji dla monitorów biurowych (G2)20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa sprzętu komputerowego, akcesoriów, oprogramowania dla MSN

Zamawiający Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa sprzętu komputerowego, akcesoriów, oprogramowania dla MSN”, wybierając ofertę wykonawcy PROGRESS Systemy Komputerowe sp. z o.o. Wartość umowy: 700 374 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w WarszawieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 29 maja 2025
Wartość umowy
700 374 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 stycznia 2025

    Termin ofert: 27 stycznia 2025 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    29 maja 2025

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PROGRESS Systemy Komputerowe sp. z o.o. (Kraków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 700 374,30 zł (umowę zawarto 28 maja 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 528 900,00 zł do 769 531,05 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 28 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ W WARSZAWIE

1.3.)Oddział zamawiającego

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 140187435

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Pańska 3

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-124

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@artmuseum.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.artmuseum.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://artmuseum.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu komputerowego, akcesoriów, oprogramowania dla MSN

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bf4c043f-c0d8-428b-bcec-314011c3cf12

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00255002

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MSN/02/PU/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego wraz z niezbędnym oprogramowaniem i wyposażeniem dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ - OPZ oraz projektowane postanowienia umowy, będące załącznikiem nr 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

30213100-6 - Komputery przenośne

30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

30237200-1 - Akcesoria komputerowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

528900,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

769531,05 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

700374,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PROGRESS Systemy Komputerowe sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6761000896

7.3.3)Ulica

al. Mickiewicza 27

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-120

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

700374,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

28 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
405 410 zł
Próbka: 132 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
141 152 zł1 060 433 zł
Rozstęp międzykwartylowy
919 281 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
141 152 zł
Mediana
405 410 zł
Górny kwartyl
1 060 433 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 700 374 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PROGRESS Systemy Komputerowe sp. z o.o. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.