Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
456 965 zł
Umowa zawarta
27 maja 2025
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 456 965 zł – 535 951 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres rękojmi za wady40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa drogi powiatowej nr 3675W w zakresie budowy drogi dla pieszych na odcinku od końca m. Józefin do skrzyżowania z drogą Kotuń - Wilczonek”

Zamawiający Powiat Siedlecki (Siedlce, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 3675W w zakresie budowy drogi dla pieszych na odcinku od…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "INŻYNIERIA" S.A. Wartość umowy: 456 965 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Powiat SiedleckiSiedlce, Mazowieckieopublikowano 28 maja 2025
Wartość umowy
456 965 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "INŻYNIERIA" S.A. (Łuków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 456 965,09 zł (umowę zawarto 27 maja 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 456 965,09 zł do 535 951,25 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Siedlecki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711581653

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piłsudskiego 40

1.5.2.)Miejscowość

Siedlce

1.5.3.)Kod pocztowy

08-110

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

akaliszuk@powiatsiedlecki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatsiedlecki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiatsiedlecki.logintrade.net/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa drogi powiatowej nr 3675W w zakresie budowy drogi dla pieszych na odcinku od końca m. Józefin do skrzyżowania z drogą Kotuń - Wilczonek”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c239abdf-fc16-4131-99a2-dda1a04080f9

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00251179

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00020699/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa drogi powiatowej nr 3675W w zakresie budowy drogi dla pieszych na odcinku od końca m. Józefin do skrzyżowania z drogą Kotuń - Wilczonek

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00202701

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RO.272.22.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

393698,40 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia objęta jest przebudowa drogi powiatowej nr 3675W w zakresie budowy drogi dla pieszych na odcinku od końca m. Józefin do skrzyżowania z drogą Kotuń – Wilczonek o długości ok. 886 m
Zakres robót obejmuje w szczególności:
• roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych - inwentaryzacja geodezyjna,
• przedłużenie przepustu betonowego,
• rozebranie nawierzchni (np. z płyt ażurowych, asfaltowych),
• wykonanie koryta pod chodnik,
• profilowanie i zagęszczenie podłoża wykonywane mechanicznie w gruncie,
• ustawienie krawężników betonowych,
• ustawienie obrzeży betonowych,
• wykonanie ulepszonego podłoża,
• wykonanie podbudowy zasadniczej z mieszanki kruszywa niezwiązanego,
• wykonanie chodnika z kostki brukowej betonowej,
• wykonanie krawężników odwadniających polimerobetonowych z króćcem odprowadzającym wodę poza konstrukcję drogi dla pieszych,
• wypełnienie szczelin między krawężnikiem a istniejącą nawierzchnią jezdni masą zalewową,
• regulacja wysokościowa zjazdów,
• przestawienie pionowych znaków drogowych,
• regulacja pionowa studni, zasuw itp.
Szczegółowy zakres robót określają: przedmiar robót – dołączony jako element pomocniczy oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, plan orientacyjny stanowiące załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

456965,09 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

535951,25 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

456965,09 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "INŻYNIERIA" S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8250003831

7.3.3)Ulica

Łapiguz

7.3.4)Miejscowość

Łuków

7.3.5)Kod pocztowy

21-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

456965,09 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 316 211 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
342 475 zł4 132 247 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 789 772 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
342 475 zł
Mediana
1 316 211 zł
Górny kwartyl
4 132 247 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.