Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 569 395 zł
Umowa zawarta
26 maja 2025
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
14 ofertceny: 4 569 395 zł – 5 815 731 złodrzucone: 6
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odnowa nawierzchni DW 243 na odc. Więzowno - Koronowo od km 23+750 do km 26+340, dł. 2,590 km

Zamawiający Województwo Kujawsko - Pomorskie, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Odnowa nawierzchni DW 243 na odc. Więzowno - Koronowo od km 23+750 do km 26+340, dł.…”, wybierając ofertę wykonawcy DROGOMEX SP. Z O. O. Wartość umowy: 4 569 395 zł. Złożono 14 ofert.

Wartość umowy
4 569 395 zł
Liczba ofert
14 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DROGOMEX SP. Z O. O. (Baniocha), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 569 394,69 zł (umowę zawarto 26 maja 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 14 ofert; ceny wahały się od 4 569 394,69 zł do 5 815 731,12 zł. Odrzucono 6 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Województwo Kujawsko - Pomorskie, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń

1.3.)Oddział zamawiającego

Zarząd Dróg Wojewódzkich, ul. Dworcowa 80, 85-010 Bydgoszcz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 9561969536

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworcowa 80

1.5.2.)Miejscowość

Bydgoszcz

1.5.3.)Kod pocztowy

85-010

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.)Numer telefonu

523705717

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zdw-bydgoszcz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.zdw-bydgoszcz.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1053541

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarządzanie drogami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odnowa nawierzchni DW 243 na odc. Więzowno - Koronowo od km 23+750 do km 26+340, dł. 2,590 km

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2235f7e6-220f-4140-a63e-3a39210d5f28

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00251174

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00031390/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Odnowa nawierzchni DW Nr 243 na odc. Więzowno - Koronowo od km 23+750 do km 26+340, dł. 2,590 km

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00078321

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDW.N4.361.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

7162122,43 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.W zakres niniejszego zadania wchodzą w szczególności następujące elementy robót

1) roboty przygotowawcze, 2) roboty rozbiórkowe, 3) odnowa nawierzchni jezdni drogi, 4) odtworzenie poboczy drogi, 5) odtworzenie rowów przydrożnych, 6) odnowę istniejących dróg - skrzyżowania 7) remont istniejących zjazdów do przyległych nieruchomości, 8) remont 2 peronów, 9) remont 4 przepustów, 10) montaż nowych barier sprężystych, 11) odtworzenie oznakowania poziomego, 12) wymiana oznakowania pionowego i słupków prowadzących elastycznych (uchylnych), 13) remont głęboki poprzez wymianę konstrukcji nawierzchni drogi. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 oraz wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

14

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4569394,69 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5815731,12 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4569394,69 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DROGOMEX SP. Z O. O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5840201424

7.3.3)Ulica

Szymanów, Alternatywy 9

7.3.4)Miejscowość

Baniocha

7.3.5)Kod pocztowy

05-532

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4569394,69 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 154 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 791 683 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 154 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Województwo Kujawsko - Pomorskie, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bydgoszcz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 569 395 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DROGOMEX SP. Z O. O. (Baniocha). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 14 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.