Zimowe utrzymanie chodników w mieście Chojnice w sezonie zimowym 2024/2025
Zamawiający Gmina Miejska Chojnice (Chojnice, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zimowe utrzymanie chodników w mieście Chojnice w sezonie zimowym 2024/2025”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 373 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=869, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
23 października 2024
Termin ofert: 31 października 2024 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
27 listopada 2024
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
27 maja 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Miejska Chojnice |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 092351245 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Stary Rynek, 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Chojnice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 89-600 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL637 - Chojnicki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | urzad@miastochojnice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.miastochojnice.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-baea8cc2-5454-470f-ae79-327d49b5cd0b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00249162 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-05-27 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00560911 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zimowe utrzymanie chodników w mieście Chojnice w sezonie zimowym 2024/2025 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn | „Zimowe utrzymanie chodników w mieście Chojnice w sezonie zimowym 2024/2025”. 2. Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie czynności polegających na zimowym utrzymaniu, odśnieżaniu, zwalczaniu i likwidacji śliskości zimowej na placach, chodnikach, parkingach, jezdniach, ścieżkach rowerowych i schodach, których szczegółowych zakres został wskazany w załącznikach do umowy (wzór umowy stanowi załącznik nr 6 do SWZ). 3. W trakcie realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany treści załączników do umowy (obejmujących wykaz miejsc, w których ma być świadczona usługa), która nie będzie stanowiła zmiany umowy i nie będzie wymagała sporządzenia aneksów. 4. Podczas realizacji umowy Wykonawca ma obowiązek stosować specjalistyczny sprzęt, który nie uszkodzi oczyszczanych nawierzchni (np.: elementy metalowe jezdne i odśnieżające winny być ogumione, gabaryty urządzeń dostosowane do wymiarów chodnika lub drogi – nawierzchni oczyszczanych). Wykonawca zobowiązuje się do wjazdu na nawierzchnię chodników środkami transportowymi wraz z osprzętem o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-11-26 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 6 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | MARKOP Adrian Dziendziela |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5551971475 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kłodawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 89-632 |
| 4.3.6.) | Województwo | pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 500000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00618013/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 90594,74 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.