Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu

Wartość umowy
526 500 zł
Umowa zawarta
18 kwietnia 2025
Okres realizacji
od 23 kwietnia 2025 do 22 kwietnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 523 692 zł – 526 500 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 0,5% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena95%odległość spalarni Wykonawcy5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

wywóz i unieszkodliwianie odpadów medycznych

Zamawiający Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim (Ostrowiec Świętokrzyski, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „wywóz i unieszkodliwianie odpadów medycznych”, wybierając ofertę wykonawcy REMONDIS MEDISON Sp. z o.o. Wartość umowy: 526 500 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
526 500 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: REMONDIS MEDISON Sp. z o.o. (Dąbrowa Górnicza), wspólnie z: Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 526 500,00 zł (umowę zawarto 18 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 523 692,00 zł do 526 500,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 23 kwietnia 2025 r. do 22 kwietnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000311473

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

K. Szymanowskiego 11

1.5.2.)Miejscowość

Ostrowiec Świętokrzyski

1.5.3.)Kod pocztowy

27-400

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zoz.ostrowiec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.zoz.ostrowiec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zoz_ostrowiec

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

wywóz i unieszkodliwianie odpadów medycznych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ccfd96ba-6a85-40d7-8d60-34f0cd04ed07

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00240649

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00039651/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 utylizacja odpadów medycznych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00142723

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Sprawa ZP/10/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

. Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru, transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem, oraz utylizacji odpadów medycznych pochodzących z działalności Zamawiającego w ilości ok. 130.000 kg rocznie. Wykaz kodów
odpadów: 1.
Inne odpady, które zawierają żywe drobnoustroje chorobotwórcze lub ich toksyny oraz inne
formy
zdolne do przeniesienia materiału genetycznego, o których wiadomo lub co do których istnieją
wiarygodne podstawy do sądzenia, że wywołują choroby u ludzi i zwierząt (np. zainfekowane
pieluchomajtki, podpaski, podkłady) z wył. 18 01 80 i 18 01 82 - 18 01 03* - 128.800 kg; 2.
Części ciała i organy oraz pojemniki na krew i konserwanty służące do ich przechowywania (z
wył. 18 01
03)18 01 02* - 700 kg; 3. Pozostałości z żywienia pacjentów oddziałów zakaźnych 18 01 82 -
450 kg; 4. Leki inne niż wymienione w 18 01 08 - 18 01 09 - 25 kg; 5. Chemikalia w tym
odczynniki chemiczne zawierające substancje niebezpieczne - 18 01 06 - 25 kg

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

523692,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

526500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

526500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
REMONDIS MEDISON Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6262478042

7.3.4)Miejscowość

Dąbrowa Górnicza

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

526500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-04-23 do 2026-04-22

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 156 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
498 750 zł4 603 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 104 649 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
498 750 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 603 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrowiec Świętokrzyski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 526 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REMONDIS MEDISON Sp. z o.o. (Dąbrowa Górnicza). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.