Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
469 388 zł
Umowa zawarta
13 maja 2025
Okres realizacji
od 1 maja 2025 do 30 kwietnia 2027
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ubezpieczenie mienia, odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków Powiatu Pszczyńskiego i powiatowych jednostek organizacyjnych.

Zamawiający Powiat Pszczyński (Pszczyna, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Ubezpieczenie mienia, odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków…”, wybierając ofertę wykonawcy Balcia Insurance SE Spółka Europejska oddział w Polsce. Wartość umowy: 469 388 zł.

Zamawiający: Powiat PszczyńskiPszczyna, Śląskie (powiat Pszczyński →)opublikowano 13 maja 2025
Wartość umowy
469 388 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    24 kwietnia 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    13 maja 2025

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Balcia Insurance SE Spółka Europejska oddział w Polsce (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 469 388,00 zł (umowę zawarto 13 maja 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 maja 2025 r. do 30 kwietnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Pszczyński

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255074

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

3 Maja 10

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

powiat@powiat.pszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat.pszczyna.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

1.9.)Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
1.2.)Nazwa zamawiającego

Starostwo Powiatowe w Pszczynie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

3 Maja 10

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

powiat@powiat.pszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.powiat.pszczyna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Starostwo Powiatowe w Pszczynie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

3 Maja 10

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

geodeta@powiat.pszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.powiat.pszczyna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Starostwo Powiatowe w Pszczynie (Skarb Państwa)

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

3 Maja 10

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

geodeta@powiat.pszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.powiat.pszczyna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Karola Szymanowskiego 12

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzs1.pszczyna@pszczyna.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://pzs1.pszczyna.edu.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Karola Szymanowskiego 12

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pzs2pszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://pzs2pszczyna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań"

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wiśniowa 2A

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@cwdir.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://cwdir.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkół Ogólnokształcących

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

3 Maja 7

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@chrobry-pszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://chrobry-pszczyna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zamenhofa 5A

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

hala@posir.pszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://posir.pszczyna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zamenhofa 5

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zs3s@zs3s.pna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zs3s.pna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 23

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pcpr@powiat.pszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://pcprpszczyna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pszczynie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Zamenhofa 5

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ppped@ppped.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ppped.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

3 Maja 7

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@popppszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://popppszczyna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Urząd Pracy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381722092

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 23

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pup@pup-pszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://pszczyna.praca.gov.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sygietyńskiego 20

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pzdpszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.pzdpszczyna.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6381800082

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wiśniowa 2A

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pcpr@powiat.pszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://pcprpszczyna.pl/piecza-zastepcza/

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ubezpieczenie mienia, odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków Powiatu Pszczyńskiego i powiatowych jednostek organizacyjnych.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ae0e1930-a93c-41cb-898c-c44ff3369a9e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00227992

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00204859

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Podstawa faktyczna zastosowania trybu z WR:
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 1) ustawy Prawo Zamówień Publicznych (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320) Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone w trybie podstawowym dotyczące ubezpieczenie mienia, odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków Powiatu Pszczyńskiego i powiatowych jednostek organizacyjnych (znak sprawy: IZ.272.6.2025), ponieważ w postępowaniu nie złożono żadnej oferty.
Do upływu terminu składania ofert, nie złożono żadnej oferty.
Podstawa prawna zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z treścią art. 305 pkt 2) ustawy Prawo Zamówień Publicznych Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli: w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

IZ.272.6.2025

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZ.272.7.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

498500,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

a) Ubezpieczenie mienia od ryzyk wszystkich (all risk) (AR).
b) Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego (EI).
c) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej i posiadanego mienia, w tym
ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zarządcy dróg (OC).
d) Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Balcia Insurance SE Spółka Europejska oddział w Polsce

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1080016534

7.3.3)Ulica

Al. Jerozolimskie 96

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-807

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

469388,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-05-01 do 2027-04-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66510000-8Usługi ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
526 200 zł
Próbka: 45 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
204 032 zł1 025 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
820 968 zł
Źródło próbki
CPV 66510000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
204 032 zł
Mediana
526 200 zł
Górny kwartyl
1 025 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Pszczyński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pszczyna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 469 388 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Balcia Insurance SE Spółka Europejska oddział w Polsce (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.