Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
6 929 820 zł
Umowa zawarta
1 maja 2025
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 6 929 820 zł – 14 857 267 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres udzielonej gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa gospodarki wodno–ściekowej na terenie Gminy Sobków – V etap Bizoręda Szczepanów

Zamawiający Miasto i Gmina Sobków (Sobków, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa gospodarki wodno–ściekowej na terenie Gminy Sobków – V etap Bizoręda Szczepanów”, wybierając ofertę wykonawcy EKOKANWOD CZYSZCZOŃ I PÓŁTORAK sp. k. Wartość umowy: 6 929 820 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
6 929 820 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EKOKANWOD CZYSZCZOŃ I PÓŁTORAK sp. k (Nowy Korczyn), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 6 929 820,00 zł (umowę zawarto 1 maja 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 6 929 820,00 zł do 14 857 266,54 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto i Gmina Sobków

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010731

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Plac Wolności 12

1.5.2.)Miejscowość

Sobków

1.5.3.)Kod pocztowy

28-305

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.)Numer telefonu

41 387 10 34

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@sobkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.sobkow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://sobkow.ezamawiajacy.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa gospodarki wodno–ściekowej na terenie Gminy Sobków – V etap Bizoręda Szczepanów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-44b9d0b1-2fac-437b-aa67-74395562c504

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00217792

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00054253/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Poprawa jakości wodno ściekowej na terenie Gminy Sobków - V etap Bizoręda Szczepanów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane w ramach inwestycji B3.1.1 „Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich” objętej Krajowym Planem Odbudowy i Zwiększania Odporności, za realizację której odpowiedzialny jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00165980

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BI.271.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

8500479,56 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowalnych na zadaniu inwestycyjnym pn. „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Sobków – V etap Bizoręda-Szczepanów”.

2. Zakres robót obejmuje w szczególności

 kanał sanitarny wykonany z rur PCV SN 8DN 200 mm L = 4800 m,
 kanał sanitarny wykonany z rur PCV SN 8DN 160 mm L= 413,5m,
 studnia betonowa o średnicy 1000 mm – 155 szt.
 studnia betonowa o średnicy 1200 mm – 30 szt.
 studnia tworzywowe o średnicy 400 mm – 20 szt.
 rurociąg tłoczny PE fi 90 mm – 2643,00 m
 pompownia ścieków z polimerobetonu DN 1200 mm – 1 szt.
 pompownia ścieków z polimerobetonu DN 1500 mm – 1 szt.
 roboty odwodnieniowe,
 roboty drogowe.

Przedmiot zamówienia obejmuje również dostawę wraz z montażem wodomierzy statycznych do pomiaru wody zimnej, na ciśnienie nominalne min. 1,0 MPa, fabrycznie nowych od DN 15 do DN 20 z możliwością zdalnego odczytu danych, posiadających cechę legalizacji pierwotnej w roku dostawy i klasie metrologicznej MID minimum R=160 oraz przenośnych urządzeń odczytowych wraz z oprogramowaniem wg. ilości i rodzaju:
a) Średnica wodomierza DN 20, długość wodomierza 130 mm – przewidywana ilość 146 szt.
b) Przenośne urządzenie odczytowe – przewidywana ilość 2 szt.
c) Oprogramowanie zdalnego odczytu wodomierzy - przewidywana ilość 1 szt.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

38421100-3 - Wodomierze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6929820,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

14857266,54 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6929820,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EKOKANWOD CZYSZCZOŃ I PÓŁTORAK sp. k

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: PL 6551438043

7.3.4)Miejscowość

Nowy Korczyn

7.3.5)Kod pocztowy

28-136

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6929820,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232400-6Roboty budowlane w zakresie kanałów…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
895 639 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
348 768 zł2 380 847 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 032 078 zł
Źródło próbki
CPV 45232400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
348 768 zł
Mediana
895 639 zł
Górny kwartyl
2 380 847 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Sobków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sobków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 929 820 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232400-6 (Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EKOKANWOD CZYSZCZOŃ I PÓŁTORAK sp. k (Nowy Korczyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.