„BUDOWA POGÓRZAŃSKIEGO CENTRUM TURYSTYKI I REKREACJI W M. JASTRZĘBIA WRAZ Z MODERNIZACJĄ BUDYNKU GMINNEGO W CIĘŻKOWICACH”
Zamawiający Gmina Ciężkowice (Ciężkowice, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „BUDOWA POGÓRZAŃSKIEGO CENTRUM TURYSTYKI I REKREACJI W M. JASTRZĘBIA WRAZ Z MODERNIZACJĄ…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Roboty budowlane (CPV 45)
- woj. Małopolskie
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA CIĘŻKOWICE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 851661151 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Tysiąclecia 19 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ciężkowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 33-190 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL217 - Tarnowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48146285840 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48146285820 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@ciezkowice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.malopolska.pl/ugciezkowice |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f0d3683d-e4ea-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00215300 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-05-05 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00196415 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „BUDOWA POGÓRZAŃSKIEGO CENTRUM TURYSTYKI I REKREACJI W M. JASTRZĘBIA WRAZ Z MODERNIZACJĄ BUDYNKU GMINNEGO |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | CZĘŚĆ II: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji 45262500-6 - Roboty murarskie i murowe 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych 45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-06-19 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2024-11-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | FHU BKR Krzysztof Wójcik |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 873-166-01-75 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Brzozowa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 33-182 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1343160,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2023/BZP 00265724/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-04-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W toku realizacji Umowy wystąpiły okoliczności powodujące konieczność dokonania zmian w wynikających z obowiązku dostosowania ostatecznych kwot wypłat transz wynagrodzenia do zasad opisanych w Promesie właściwej dofinansowania Inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zakres zamówienia oraz termin realizacji pozostały bez zmian. Zmiany dokonano w obrębie kwot wypłat poszczególnych transz dostosowując je do wymogów otrzymanego dofinansowania. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 1343160,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zadanie na realizację inwestycji pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych; w ramach jednej promesy inwestycyjnej objęta jest zarówno niniejsza Umowa, jak i umowa z wykonawcą Paweł Oleksy PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT BUDOWLANYCH "OLEXBUD". Zgodnie z treścią Regulaminu Drugiej Edycji Naboru Wniosków, w ramach którego złożono wniosek dla tej inwestycji, istniał obowiązek ogłoszenia jednego postępowania przetargowego, co w konsekwencji wymusza jednoczesną wypłatę wynagrodzenia dla wykonawców obu części zadania. W toku realizacji umowy nr 142/2023 wystąpiły okoliczności powodujące konieczność dokonania zmian terminu wykonania zamówienia, a tym samym zmiany terminu wypłaty wynagrodzenia; tym samym zaistniała okoliczność niezależna od Wykonawcy niniejszej Umowy której nie można było przewiedzieć w chwili zawarcia umowy, która spowodowała konieczność zmiany terminu realizacji niniejszej Umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Przedmiot zamówienia dla części II należy zrealizować sukcesywnie w terminie 22 miesięcy od daty zawarcia umowy zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 1343160,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1343160,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.