„Budowa świetlicy oraz rozbudowa i przebudowa dwóch budynków Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Kobiele Wielkie”
Zamawiający Gmina Kobiele Wielkie (Kobiele Wielkie, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa świetlicy oraz rozbudowa i przebudowa dwóch budynków Ochotniczych Straży Pożarnych…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 317 225 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie
06 czerwca 2024
Termin ofert: 21 czerwca 2024 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
14 października 2024
3 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
29 stycznia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
29 stycznia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
05 maja 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
05 maja 2025
- Wykonanie umowy
05 maja 2025
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Kobiele Wielkie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 590648037 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Reymonta |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kobiele Wielkie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 97-524 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL713 - Piotrkowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 446814412 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 446814412 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ug@kobielewielkie.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.kobielewielkie.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-5d858993-2321-11ef-a500-1a0072d5d2bd |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00215151 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-05-05 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00355738 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Budowa świetlicy oraz rozbudowa i przebudowa dwóch budynków Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Kobiele Wielkie” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | „Przebudowa, częściowa rozbiórka oraz zmiana sposobu użytkowania części budynku OSP w Woli Rożkowej celem utworzenia świetlicy wiejskiej” obejmuje w szczególności przebudowę, częściowe rozbiórkę oraz zmianę sposobu użytkowania części budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rożkowej celem utworzenia świetlicy wiejskiej na działce nr ewid. 406/2, obręb 18 Wola Rożkowa z zagospodarowaniem działki. Wykonanie instalacji wewnętrznej obejmuje wykonanie: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-07-23 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 9 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Marcin Stawiarski BUDMAR |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 100075029 |
| 4.3.3.) | Ulica | Kawęczyn 21A |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Masłowice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 97-515 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 715000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00544183/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-04-15 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | prace wniknęły na skutek odkrywek, konieczne wykonanie ze względu na prawidłowe zakończenie prac i zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | opaska żelbetowa, wykonanie rdzeni żelbetowych, wieńca obwodowego, iniekcji krystalicznych, rozbiórka stropu z polepy, konstrukcja dachu z pokryciem |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 210496,21 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | prace wniknęły na skutek odkrywek, konieczne wykonanie ze względu na prawidłowe zakończenie prac i zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom oraz spełnienie wymagań cieplno-wilgotnościowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | instalacja wod-kan, wentylacja, izolacja termiczna, nowe ściany zewnętrzne, prace wykończeniowe z białym montażem, dojścia i dojazdy, utwardzenie terenu |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 310538,30 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1236034,51 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.