Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 400 001 zł
Umowa zawarta
29 kwietnia 2025
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na wykonane roboty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich w zabytkowym budynku dworu w Roźwienicy

Zamawiający Gmina Roźwienica (Roźwienica, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich w zabytkowym budynku dworu w Roźwienicy”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Remontowo- Budowlana Mirosław Piątek. Wartość umowy: 1 400 001 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina RoźwienicaRoźwienica, Podkarpackie (powiat Jarosławski →)opublikowano 5 maja 2025
Wartość umowy
1 400 001 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Remontowo- Budowlana Mirosław Piątek (Mirocin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 400 000,83 zł (umowę zawarto 29 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Roźwienica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900387

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Roźwienica

1.5.2.)Miejscowość

Roźwienica

1.5.3.)Kod pocztowy

37-565

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug_rozwienica@pro.onet.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rozwienica.itl.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/990528

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich w zabytkowym budynku dworu w Roźwienicy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e8b0d575-bd2e-4562-a60c-bc58038c2b83

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00214925

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00075149/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich w zabytkowym budynku dworu w Roźwienicy – zadanie Nr 1 i 2

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00531089

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.7.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

805655,75 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i konserwatorskich
w zabytkowym budynku dworu w Rozwienicy. Niniejsze zamówienie stanowi drugi etap prac budowlanych i konserwatorskich w zabytkowym budynku dworu w Rozwienicy.
2. Zakres robót:
1) Przedmiot zamówienia został określony w dokumentacji projektowej oraz STWiORB a szczegółowy zakres robót został określony przedmiarach robót a zestawienie robót budowlanych i konserwatorskich Etap II wskazuje, które z pozycji przedmiarowych należy wykonać w ramach przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem. Powyższe dokumenty są zawarte w załączniku Nr 9 do SWZ.
2) W zakres robót objętych niniejszym zamówieniem wchodzi wykonanie pomieszczeń na parterze budynku wskazanych w przedmiarze robót.
Są to prace m.in.:
a) wymianę posadzek
b) odnowienie tynków wewnętrznych,
c) odnowienie sztukaterii,
d) renowację zabytkowych drzwi,
e) wymianę pozostałej części instalacji elektrycznej,
f) wykonanie robót malarskich pomieszczeń,
3. Zamawiający informuje, iż przedmiotowe prace będą prowadzone na czynnym obiekcie, gdyż w budynku dworu znajduje się urząd gminy, dlatego wszystkie roboty objęte zamówieniem należy przeprowadzić w taki sposób, aby możliwe było funkcjonowanie urzędu i zapewnione było całkowite bezpieczeństwo pracowników i stronom urzędu.
Budynek, w którym zostaną przeprowadzone roboty budowlane i konserwatorskie jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków pod Nr A-40 i z tego względu podlega ścisłej ochronie konserwatorskiej.
Zamawiający informuje, iż roboty budowlane w zabytkowym budynku dworu prowadzone są od roku 2019. Dotychczas wykonano: wymianę konstrukcji i pokrycia dachu, wykonano elewację, częściowo wymieniono instalacje elektryczną oraz wymieniono instalacje c.o.
4. Prace związane z przedmiotową inwestycją należy prowadzić:
1) zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym, obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności dotyczącymi zasad prowadzenia prac budowlanych
w obiekcie objętym ochroną konserwatorską oraz jakości materiałów,
2) zgodnie z warunkami określonymi w uzyskanych uzgodnieniach, pozwoleniach, a w szczególności zawartymi w decyzji Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu z dnia 23.05.2024r. znak IRN- II.5142.75.2024.PG,
3) zgodnie z zasadami BHP i wykonywać je zgodnie z uzyskanymi opiniami
i uzgodnieniami.
5. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonane roboty budowlane na okres nie krótszy niż 60 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego robót. Rzeczywisty okres gwarancji zostanie ustalony na podstawie oświadczenia Wykonawcy zawartego w ofercie. Okres udzielonej gwarancji stanowi jedno z kryterium oceny ofert.
6. Szczegółowe warunki i zasady realizacji umowy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45212353-5 - Roboty budowlane w zakresie pałaców

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1400000,83 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1400000,83 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1400000,83 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Remontowo- Budowlana Mirosław Piątek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7941734175

7.3.3)Ulica

Mirocin 379

7.3.4)Miejscowość

Mirocin

7.3.5)Kod pocztowy

37-200

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1400000,83 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Roźwienica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Roźwienica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 400 001 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Remontowo- Budowlana Mirosław Piątek (Mirocin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.