Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
375 003 zł
Umowa zawarta
15 kwietnia 2025
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 375 003 zł – 854 677 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja i rękojmia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rowerowy plac zabaw Pumptrack Bieruń

Zamawiający Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji (Bieruń, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Rowerowy plac zabaw Pumptrack Bieruń”, wybierając ofertę wykonawcy BILDRES Polska Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 375 003 zł. Złożono 3 oferty.

Cena wybranej oferty
375 003 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BILDRES Polska Sp. z o.o. (Rzeszów), mała firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 375 003,27 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 375 003,27 zł do 854 676,80 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 240625790

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska 270

1.5.2.)Miejscowość

Bieruń

1.5.3.)Kod pocztowy

43-155

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sport@bosir.bierun.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bosir.bierun.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3565128f-09bb-4e4e-ba55-a080313447e8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rowerowy plac zabaw Pumptrack Bieruń

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3565128f-09bb-4e4e-ba55-a080313447e8

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00212454

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00354257/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Rowerowy plac zabaw PUMPTRACK BIERUŃ

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00677864

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BOSIR.261.54.12.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

196000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie rekreacyjnego obiektu małej architektury na terenie gminy Bieruń - tj. toru rowerowego typu „pumptrack” wraz z infrastrukturą towarzyszącą, realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Zakres robót znajduje się w SWZ oraz załącznikach do SWZ tj.: Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) oraz w projektowanych postanowieniach umowy.
3. Stosownie do treści art. 95 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający informuje, że stawia wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na wykonaniu pracy w sposób określony art. 22 § 1 ustawy Kodeks pracy. Szczegóły dotyczące w/w wymagania, w tym rodzaj czynności, których dotyczą wymagania, sposób weryfikacji zatrudnienia oraz uprawnienia Zamawiającego
w zakresie kontroli, zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ.
4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty częściowej jak również oferty wariantowej.
W ocenie Zamawiającego brak podziału zamówienia na części nie ogranicza na płaszczyźnie ilościowej jak również jakościowej możliwości udziału wykonawców Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej.
6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
7. Zamawiający nie określił w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ustawy.
8. Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy oraz art.361 ustawy.
9. Zamawiający informuje, że nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia dotychczasowemu Wykonawcy usług/robót budowlanych, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy.
10. Zamawiający nie przewiduje organizowania dla Wykonawców wizji lokalnej oraz nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy.
11. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a przyszłymi Wykonawcami zamówienia odbywać się będą w złotych polskich. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych.
12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
13. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
14. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
15. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej.
16. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych.
17. Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie przedmiotowych środków dowodowych.
18. Zamawiający może unieważnić postępowanie, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane

19. Kod CPV dotyczący przedmiotu zmówienia:
Główny kod:
45112720-8 roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych,

Kody pomocnicze:
Usługi projektowe:
71000000-8 usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne,
71200000-0 usługi architektoniczne i podobne,
71220000-6 usługi projektowania architektonicznego,
71221000-3 usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych,
71320000-7 usługi inżynieryjne w zakresie projektowania,

Roboty budowlane i inne:
45000000-7 roboty budowlane,
45212140-9 obiekty rekreacyjne,
45113000-2 roboty na placu budowy,
45100000-8 przygotowanie terenu pod budowę,
45111000-8 roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne,
45112000-5 roboty w zakresie usuwania gleby,
45330000-9 roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne,
45232410-9 roboty w zakresie kanałów ściekowych,
45311200-2 roboty w zakresie instalacji elektrycznych,
33141642-2 akcesoria do drenażu,
43124100-9 drenaż,
77300000-3 usługi ogrodnicze,
31527200-8 oświetlenie zewnętrzne

4.5.3.)Główny kod CPV

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

375003,27 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

854676,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

375003,27 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BILDRES Polska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5170405402

7.3.3)Ulica

Stanisława Trembeckiego 11a

7.3.4)Miejscowość

Rzeszów

7.3.5)Kod pocztowy

35-234

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

373003,27 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

W trakcie postępowania, firma startująca w postępowaniu jako OBO Polska Sp. z o.o. zmieniła nazwę na BILDRES Polska Sp. z o.o.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112720-8Roboty w zakresie kształtowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
294 918 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
210 037 zł565 135 zł
Rozstęp międzykwartylowy
355 098 zł
Źródło próbki
CPV 45112720· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
210 037 zł
Mediana
294 918 zł
Górny kwartyl
565 135 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bieruń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 375 003 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112720-8 (Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BILDRES Polska Sp. z o.o. (Rzeszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.