Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
815 814 zł
Umowa zawarta
11 marca 2025
Okres realizacji
do 31 sierpnia 2025
Oferty w postępowaniu
13 ofertceny: 815 814 zł – 1 099 392 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały i zamontowa40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi gminnej w miejscowości Sarniak gm. Leśniowice

Zamawiający Gmina Leśniowice (Leśniowice, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi gminnej w miejscowości Sarniak gm. Leśniowice”, wybierając ofertę wykonawcy PBI INFRASTRUKTURA SPÓŁKA AKCYJNA. Wartość umowy: 815 814 zł. Złożono 13 ofert.

Zamawiający: Gmina LeśniowiceLeśniowice, Lubelskie (powiat Chełmski →)opublikowano 18 kwietnia 2025
Wartość umowy
815 814 zł
Liczba ofert
13 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PBI INFRASTRUKTURA SPÓŁKA AKCYJNA (Kraśnik).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 815 814,46 zł (umowę zawarto 11 marca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 13 ofert; ceny wahały się od 815 814,46 zł do 1 099 391,84 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 sierpnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LEŚNIOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110198050

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

21A

1.5.2.)Miejscowość

Leśniowice

1.5.3.)Kod pocztowy

22-122

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

82567-54-94

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@uglesniowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.uglesniowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia-lesniowice.lubelskie.pl/#/offer/0c212d6f-a679-4a14-a1fd-f19a275bcd4e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi gminnej w miejscowości Sarniak gm. Leśniowice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-921c54c6-7187-41c9-9436-82c4f013b314

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00197905

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00020112/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa drogi gminnej w miejscowości Sarniak gm. Leśniowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00023968

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

912352,02 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. „Budowa drogi gminnej w miejscowości Sarniak gm. Leśniowice” 2. Zakres zamówienia obejmie m.in

1) Roboty przygotowawcze, 2) Roboty związane z budową przepustu, 3) Profilowanie podłoża, 4) Budowę nawierzchni drogi, 5) Wykonanie zjazdów bitumicznych, 6) Wykonanie zjazdów gruntowych do pól, 7) Wykonanie poboczy, 8) Oznakowanie drogi – SOR. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ – dokumentacji technicznej. Składają się na niego następujące dokumenty: dokumentacja techniczna Budowy drogi gminnej w miejscowości Sarniak , gm. Leśniowice: Projekt techniczny, Projekt architektoniczno – budowlany, Projekt zagospodarowania terenu, projekt stałej organizacji ruchu, Szczegółowe Specyfikacje Techniczne, uzgodnienia, przedmiar robót; 4. Gwarancja. Długość okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały i zamontowane urządzenia – stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający określa go na okres w przedziale od 36 miesięcy (termin minimalny) do 60 miesięcy (termin maksymalny). Zamawiający wymaga, aby okres udzielonej rękojmi był równy okresowi gwarancji. 5. Ubezpieczenie. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, z którym zawrze umowę, dokumentów potwierdzających, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej w przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż wartość brutto złożonej oferty.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

13

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

815814,46 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1099391,84 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

815814,46 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PBI INFRASTRUKTURA SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8161465524

7.3.3)Ulica

Kolejowa 10e

7.3.4)Miejscowość

Kraśnik

7.3.5)Kod pocztowy

23-200

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

815814,46 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-08-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 187 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
331 228 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 274 770 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
331 228 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Leśniowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leśniowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 815 814 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PBI INFRASTRUKTURA SPÓŁKA AKCYJNA (Kraśnik). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 13 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.