Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
36 900 zł
Umowa zawarta
16 kwietnia 2025
Okres realizacji
od 16 kwietnia 2025 do 16 stycznia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 36 900 zł – 79 089 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie projektanta branży drogowej40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa drogi powiatowej nr 2014L w msc. Stara Wieś- opracowanie dokumentacji projektowej”

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Łęcznej (Łęczna, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 2014L w msc. Stara Wieś- opracowanie dokumentacji…”, wybierając ofertę wykonawcy MANEVO Marek Łukowski. Wartość umowy: 36 900 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
36 900 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MANEVO Marek Łukowski (Ziółków 88).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 36 900,00 zł (umowę zawarto 16 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 36 900,00 zł do 79 089,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 16 kwietnia 2025 r. do 16 stycznia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W ŁĘCZNEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431029470

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Przemysłowa 16

1.5.2.)Miejscowość

Łęczna

1.5.3.)Kod pocztowy

21-010

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdp@powiatleczynski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zdpleczna.bip.e-zeto.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cf15c735-343c-43bd-9633-8839ceada7ba

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa drogi powiatowej nr 2014L w msc. Stara Wieś- opracowanie dokumentacji projektowej”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cf15c735-343c-43bd-9633-8839ceada7ba

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00195984

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00025605/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Przebudowa drogi powiatowej Nr 2014L Stara Wieś – Turowola - wykonanie dokumentacji

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00159162

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP.ZP.372.6.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę / zgłoszenia budowy/ ZRID.
2.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ oraz pomocniczo załącznik nr 6.
3.
Opracowanie koncepcji rozwiązania projektowego budowy drogi wraz z chodnikiem do akceptacji przez Zamawiającego, która będzie zawierała:
- Dokumentację projektową wraz ze stosownymi zgodami – 2 egzemplarze.
- Projekt wykonawczy – po 3 egzemplarze dla każdej z występujących branż,
- kosztorys inwestorski - 2 egzemplarze.
- kosztorys ofertowy - 2 egzemplarze
- przedmiar robót – 2 egzemplarze
- Projekt Stałej Organizacji Ruchu i Projekt Tymczasowej Organizacji Ruchu – po 3 egzemplarze,
- Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robot Budowlanych dla każdej występującej branży - 3 egzemplarze,
- Szczegółowa inwentaryzacja zadrzewienia – 2 egzemplarze w przypadku konieczności usunięcia drzew i krzewów wraz z decyzją zezwalającą na ich usunięcie,
- Operat wodno-prawny – 2 egz. Wraz z decyzją – pozwoleniem wodno-prawnym, jeśli będzie wymagane,
- Dokumentację geodezyjno-prawną – jeśli będzie wymagana,
- Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach – jeśli będzie wymagana,
- Wersja elektroniczna dokumentacji – 2 egz. (płyta CD lub DVD)
Zaprojektowanie odcinka drogi o długości ok. 2,2 km z betonu asfaltowego
- szerokość jezdni – 6 m (2x3m) z miejscowymi przewężeniami do 5,5 m (2x2,75 m)
- obciążenie ruchem KR-2;
- szerokość poboczy utwardzonych – 0,75 m – 1 m;
- zaprojektowanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego o gł. min. 3 cm
- zaprojektowanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego gr. 5 cm + siatka przeciwspękaniowa z geokompozytu
- zaprojektowanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gr. 4 cm
- zaprojektowanie odwodnienia za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych do istniejących rowów przydrożnych oraz na tereny zielone pasa drogowego. Istniejące rowy przewidzieć do przebudowy lub oczyszczenia. W miejscach gdzie to konieczne zaprojektować korytka podchodnikowe
- zaprojektowanie chodnika z kostki betonowej lub betonu asfaltowego o długości ok. 2,5 km oraz szerokości ok. 2 m.
- budowa wyniesionego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z drogą gminna działka numer 712 (pomocniczo istniejący projekt)
Nr postępowania: ZDP.ZP.372.6.2025
- zaprojektowanie przejść dla pieszych, jeżeli będzie taka potrzeba, oraz doświetlenie ich latarniami hybrydowymi z oprawą LED
2. Zaprojektowanie zjazdów na każdą nieruchomość zabudowaną z kostki brukowej betonowej koloru szarego gr. 6-8 cm lub betonu asfaltowego (oznaczonego kolorem czerwonym) wraz z dojściami do furtek, na niezabudowaną o nawierzchni utwardzonej kruszywem;

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

36900 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

79089 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

36900 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MANEVO Marek Łukowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

713-277-16-08

7.3.4)Miejscowość

Ziółków 88

7.3.5)Kod pocztowy

21-077

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

36900 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-04-16 do 2026-01-16

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Łęcznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łęczna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 36 900 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MANEVO Marek Łukowski (Ziółków 88). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.