ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Szkolenie zawodowe pn.”Operator wózków jezdniowych” dla 8 osób w miejscowości Zielona Góra

Zamawiający Lubuska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy (Zielona Góra, Lubuskie) prowadził postępowanie „Szkolenie zawodowe pn.”Operator wózków jezdniowych” dla 8 osób w miejscowości Zielona Góra”. Termin składania ofert minął 24 kwietnia 2025, 13:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 84 422 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
24 kwietnia 2025, 13:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Szkolenie zawodowe pn.”Operator wózków jezdniowych” dla 8 osób w miejscowości Zielona Góra.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Lubuska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001036632

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Zamenhofa 1

1.5.2.)Miejscowość

Zielona Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

65-186

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@lubuska.ohp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.ohp.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Jednostka organizacyjna nadzorowana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Szkolenie zawodowe pn.”Operator wózków jezdniowych”
dla 8 osób w miejscowości Zielona Góra

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d74a4281-f31c-4ed7-9b89-e893a64b1861

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00189691

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00126311/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 operator wózków jezdniowych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d74a4281-f31c-4ed7-9b89-e893a64b1861

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a
Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy eZamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wykonawca zamierzający wziąć
udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie eZamówienia. Szczegółowe
informacje na temat zakładania konta, zasady i warunki korzystania z Platformy eZamówienia określa regulamin dostępny pod
adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu, oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”
– zawierające interaktywne instrukcje.
Przeglądanie dokumentów zamówienia nie wymaga rejestracji ani logowania – dostępne jest dla wszystkich zainteresowanych.
Cała komunikacja w postępowaniu (wnioski o wyjaśnienia SWZ, wnioski o zwrot wadium, inne informacji, odpowiedzi na wezwania
Zamawiającego) odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy eZamówienia. Wysyłanie wiadomości e-mail jest dopuszczalne
wyłącznie w sytuacji awarii Platformy eZamówienia (jednak nie dotyczy to składania ofert).
Sposób komunikacji opisuje instrukcja:
https://media.ezamowienia.gov.pl/pod/2021/10/Komunikacja-w-postepowaniu-5.1.pdf.
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 Mb (wielkość dotyczy plików
przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
W przypadku problemów technicznych i awarii można skorzystać ze wsparcia technicznego przez formularz udostępniony na
stronie Platformy w zakładce „Zgłoś problem”.
Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem platformy eZamówienia.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

LWK.ZZP.2710.06.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wymagany termin realizacji zamówienia uwzględniający odbiór przedmiotu zamówienia: do 4 tygodni od dnia zawarcia umowy z Wykonawcą.

Kurs ma zostać przeprowadzony w wymiarze 48 h szkolenia zawodowego/1 osobę, w tym 15 h jazda praktyczna na wózkach (15h/ 1 osoba). Dopuszcza się realizację zajęć praktycznych na jednym wózku przez 2 osoby. Program kursu przewiduje szkolenie w zakresie bezpiecznego użytkowania butli z gazem. Program kursu musi być zatwierdzony przez UDT.

Kurs ma być przeprowadzony w miejscowości Zielona Góra – 8 uczestników i absolwentów OHP w wieku 18-25 lat.

Przyjmuje się, iż 1h zajęć teoretycznych to 45 minut, a 1 h zajęć praktycznych to 60 minut.

Kurs realizowany zgodnie z wymogami certyfikacji uprawnień operatora wózka jezdniowego wraz z egzaminem Urzędu Dozoru Technicznego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r., w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym.

4.2.6.)Główny kod CPV

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

28 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
zdolności technicznej lub zawodowej
Opis spełnienia warunku:
Wykonawca musi dysponować kadrą do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych w ramach kursu, posiadającą odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, wymagane obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa tj. osobami prowadzącymi szkolenie posiadającymi wykształcenie minimum średnie oraz w zależności od rodzaju prowadzonych zajęć:
• w przypadku osób prowadzących zajęcia teoretyczne i praktyczne – wyksztalcenie wyższe techniczne lub średnie techniczne, 2 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia tego typu kursów (przeprowadzenie minimum 4 kursów), posiadanie kwalifikacji do obsługi urządzeń technicznych,
• Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej ilości instruktorów tj. min. 2 instruktorów do nauki jazdy na wózkach jezdniowych
• Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej ilości wózków jezdniowych (sprawnych i dostosowanych do prowadzenia zajęć praktycznych) – tj. minimum 2 wózki jezdniowe

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w zakresie:
1) zmian osób wyznaczonych do uzgodnień i koordynacji przedmiotu niniejszej umowy;
2) zmiany w sytuacjach, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy i mających charakter zmian nieistotnych tzn. takich, o których wiedza na etapie postępowania o udzielenie zamówienia nie wpłynęłaby na krąg podmiotów ubiegających się o to zamówienie lub na wynik postępowania;
3) zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku ustawowej zmiany wysokości stawki podatku VAT;
4) zaistnienia siły wyższej (powódź, pożar, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, przerwy w dostawie energii elektrycznej) mającej wpływ na realizację umowy;
5) gdy zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze Stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania Umowy lub wykonania umowy w terminie.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-04-24 13:00

8.2.)Miejsce składania ofert

platforma eZamowienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-04-24 13:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80500000-9Usługi szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
84 422 zł
Próbka: 130 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
38 867 zł271 271 zł
Rozstęp międzykwartylowy
232 405 zł
Źródło próbki
CPV 80500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
38 867 zł
Mediana
84 422 zł
Górny kwartyl
271 271 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 24.04.2025, 13:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Lubuska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zielona Góra.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80500000-9 (Usługi szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.