Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 726 900 zł
Umowa zawarta
7 kwietnia 2025
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 3 726 900 zł – 6 959 248 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Oleśnicy Małej w gminie Oława

Zamawiający Gmina Oława (Oława, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Oleśnicy Małej w gminie Oława”, wybierając ofertę wykonawcy Funam sp. z o.o. Wartość umowy: 3 726 900 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina OławaOława, Dolnośląskie (powiat Oławski →)opublikowano 10 kwietnia 2025
Wartość umowy
3 726 900 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Funam sp. z o.o. (Wrocław), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 726 900,00 zł (umowę zawarto 7 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 3 726 900,00 zł do 6 959 247,81 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Oława

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934868

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. M. J. Piłsudskiego 28

1.5.2.)Miejscowość

Oława

1.5.3.)Kod pocztowy

55-200

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@gminaolawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.gminaolawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1059698

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Oleśnicy Małej w gminie Oława

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ce03e762-cdfc-48df-98eb-224f020eb444

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00184662

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00034877/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Oleśnicy Małej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00097313

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę oraz wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” w zakresie rozbudowy stacji uzdatniania wody w miejscowości Oleśnica Mała.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) wraz z załącznikami, projektowane postanowienia umowy (wzór), które stanowią załącznik do niniejszej SWZ oraz formularz ofertowy.
3. Wizja lokalna.
1) Zamawiający nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej na miejscu u Zamawiającego jednak dopuszcza możliwość odbycia wizji lokalnej.
2) Wizja lokalna będzie możliwa w terminie ustalonym z Zamawiającym. Ustalenia należy dokonać poprzez kontakt pocztą e-mail: woda@gminaolawa.pl lub pod nr tel.: 71-728 318 658
3) Wizja lokalna nie zastępuje opisu przedmiotu zamówienia. Podczas wizji lokalnej nie udziela się odpowiedzi na pytania dotyczące prowadzonego postępowania, w szczególności dotyczące opisu przedmiotu zamówienia. W trakcie wizji lokalnej Wykonawca samodzielnie dokonuje oględzin terenu przyszłej budowy, dla zbadania okoliczności wykonania zamówienia, uwarunkowań jego wykonania m. in. zapoznania się z ewentualnymi problemami i utrudnieniami związanymi z przyszłą realizacją robót budowlanych, topografią, ukształtowaniem przestrzeni. Koszt wizji lokalnej ponosi Wykonawca.
4) Zamawiający nie odrzuca oferty, jeżeli została złożona bez odbycia wizji lokalnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3726900,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6959247,81 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3726900,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Funam sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

008090623

7.3.3)Ulica

Mokronoska

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

52-407

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Część prac elektryczno-energetycznych, ELCON Grzegorz i Anna Konieczni Tomasz Konieczny Sp. J.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3726900,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45252126-7Roboty budowlane w zakresie zakładó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Oława prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oława.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 726 900 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45252126-7 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Funam sp. z o.o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.