Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
99 630 zł
Umowa zawarta
20 marca 2025
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
13 ofertceny: 99 630 zł – 199 990 złodrzucone: 7wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Opracowanie projektu budowlanego budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz budynku garażowego z przeznaczeniem na rowery w Łomazach przy ul. Robotniczej”

Zamawiający Sim Kzn Południowe Podlasie Sp. z o.o. (Biała Podlaska, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie projektu budowlanego budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz budynku…”, wybierając ofertę wykonawcy Biuro Projektowe "dom-bud" Stanisław Sójkowski. Wartość umowy: 99 630 zł. Złożono 13 ofert.

Zamawiający: Sim Kzn Południowe Podlasie Sp. z o.o.Biała Podlaska, Lubelskieopublikowano 3 kwietnia 2025
Wartość umowy
99 630 zł
Liczba ofert
13 ofert
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Biuro Projektowe "dom-bud" Stanisław Sójkowski (Suwałki), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 99 630,00 zł (umowę zawarto 20 marca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 13 ofert; ceny wahały się od 99 630,00 zł do 199 990,00 zł. Odrzucono 7 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SIM KZN POŁUDNIOWE PODLASIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 526025168

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Francuska 136

1.5.2.)Miejscowość

Biała Podlaska

1.5.3.)Kod pocztowy

21-500

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@simkznpp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.simkznpp.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/simkznpp

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Sp. z o.o.

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Opracowanie projektu budowlanego budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz budynku garażowego z przeznaczeniem na rowery w Łomazach przy ul. Robotniczej”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-98e2a3b9-c288-47b8-b3dd-40e940b71760

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00176185

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00450854/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 „Opracowanie projektu budowlanego budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz budynku garażowego z przeznaczeniem na rowery w Łomazach przy ul. Robotniczej”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00598445

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

4/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem opracowania jest zaprojektowanie robót budowlanych polegających na:
Budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego, trzykondygnacyjnego, niepodpiwniczonego bez zagospodarowanego poddasza łącznie z przyłączem energetycznym, wodociągowym, kanalizacyjnym oraz kotłownią zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 4 marca 2019 r. w sprawie standardów dotyczących przestrzennego kształtowania budynku i jego otoczenia, technologii wykonania i wyposażenia technicznego budynku oraz lokalizacji przedsięwzięć realizowanych z wykorzystaniem finansowego wsparcia z Funduszu Dopłat.
a) .
Technologia wykonania budynku mieszkalnego:
- Fundamenty żelbetowe,
- Ściany murowane,
- Stropy żelbetowe,
- Konstrukcja dachowa drewniana,
- Pokrycie dachowe z blachy powlekanej płaskiej na rąbek stojący,
- Stolarka okienna PCV o współczynniku przenikania ciepła 0,9 W/(m²)K lub mniejszym.
- Stolarka drzwiowa zewnętrzna aluminiowa o współczynniku przenikania ciepła min. 1,3 W/(m²)K.,
- Źródło ciepła pellet.
- Biorąc pod uwagę, że ma to być budynek energooszczędny wskaźnik EP nie może być większy niż 45 kWh/(m2*rok).
- Podłogi z paneli podłogowych, jedynie w łazienkach, na klatce schodowej oraz na korytarzach terakota.
1) W budynku należy zaprojektować 24 mieszkania wzorując się na otrzymanej koncepcji.
Struktura mieszkań powinna się mieścić w poniższych przedziałach powierzchniowych:
Sypialnia 10,50 – 14,00 m2
Pokój dziecięcy 9,50 – 13,00 m2
Salon z aneksem kuchennym 22,00 – 28,00 m2
Łazienka 4,50 – 6,30 m2
2) Wysokość pomieszczeń w części mieszkalnej na każdej kondygnacji powinna wynosić min. 2,60 m.
3) Budynek ma być wyposażony w instalację wodociągową, kanalizacyjną, centralne ogrzewanie oraz elektryczną.
6) W budynku musi znajdować się winda zgodna z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 4 marca 2019 r. w sprawie standardów dotyczących przestrzennego kształtowania budynku i jego otoczenia, technologii wykonania i wyposażenia technicznego budynku oraz lokalizacji przedsięwzięć realizowanych z wykorzystaniem finansowego wsparcia z Funduszu Dopłat
4)
5) Kotłownię na pellet należy zaprojektować jako dobudowaną do szczytu budynku mieszkalnego o szerokości zewnętrzne 4,70 – 5,00 m).
6) Przyłącze wodociągowe
7) Przyłącze kanalizacyjne
8) Utwardzone dojścia i dojazdy
9) Utwardzone miejsca parkingowe (24 szt. w tym 1 dla osób niepełnosprawnych)
10) Utwardzony plac pod pojemniki na nieczystości stałe w ilości 1 szt. dostosowany do potrzeb 24 lokali mieszkalnych.
b) Budowie budynku garażowego jednokondygnacyjnego niepodpiwniczonego z przyłączem energetycznym.
Technologia wykonania budynku garażowego:
- Fundamenty żelbetowe,
- Ściany murowane z fragmentami z pustaków szklanych (luksferów),
- Strop - brak,
- Konstrukcja dachowa drewniana,
- Pokrycie dachowe z blachy powlekanej płaskiej na rąbek stojący,
- Stolarka okienna nie jest przewidziana, jedynie pustaki szklane w celu doświetlenia pomieszczeń.
- Stolarka drzwiowa zewnętrzne metalowa,
- Podłoga betonowa zatarta na gładko.
- Tynki wewnętrzne i zewnętrzne cementowo-wapienne III kategorii.
1) W budynku należy zaprojektować 3 pomieszczenia zgodnie z otrzymaną koncepcją.
2) Wewnętrzną instalację elektryczną oświetleniową z przyłączem od budynku mieszkalnego.
3) Utwardzone dojścia i dojazdy.
Istniejący teren.
W chwili obecnej teren jest niezabudowany i znajduje się w centrum Łomaz.
Obiekty należy zaprojektować w oparciu o koncepcję zagospodarowania terenu w skali 1:500

4.5.3.)Główny kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45211100-0 - Roboty budowlane w zakresie domów

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

42416130-5 - Windy mechaniczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

13

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

13

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

7

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

99630,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

199990,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

99630,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Biuro Projektowe "dom-bud" Stanisław Sójkowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

84410051020

7.3.3)Ulica

Korczaka 2a

7.3.4)Miejscowość

Suwałki

7.3.5)Kod pocztowy

16-400

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

99630,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71322000-1Usługi inżynierii projektowej w zak…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
244 496 zł
Próbka: 69 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
114 000 zł375 662 zł
Rozstęp międzykwartylowy
261 662 zł
Źródło próbki
CPV 71322000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
114 000 zł
Mediana
244 496 zł
Górny kwartyl
375 662 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sim Kzn Południowe Podlasie Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Biała Podlaska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 99 630 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71322000-1 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Biuro Projektowe "dom-bud" Stanisław Sójkowski (Suwałki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 13 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.