Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
134 070 zł
Umowa zawarta
2 kwietnia 2025
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 134 070 zł – 158 055 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%okres rękojmi („KOr”)20%kara umowna za zwłokę w terminowym wykonaniu przedmiotu zamówienia („KKu”)20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla lokalu usługowo-handlowego w budynku przy ul. 11 Listopada 78-80 w Bielsku-Białej wraz z uzyskaniem wymaganych opinii, uzgodnień i pozwoleń

Zamawiający Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej (Bielsko-Biała, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla lokalu usługowo-handlowego w…”, wybierając ofertę wykonawcy Biuro Usług Architektonicznych "Profil" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 134 070 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
134 070 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Biuro Usług Architektonicznych "Profil" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Chorzów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 134 070,00 zł (umowę zawarto 2 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 134 070,00 zł do 158 055,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 070019077

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lipnicka 26

1.5.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

43-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zgm.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zgm.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a39d9250-1f59-43f5-951c-a559bf617eb7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla lokalu usługowo-handlowego w budynku przy ul. 11 Listopada 78-80 w Bielsku-Białej wraz z uzyskaniem wymaganych opinii, uzgodnień i pozwoleń

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a39d9250-1f59-43f5-951c-a559bf617eb7

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00174302

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00042886/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla budynków stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00123934

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZGM/25/007/BU

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie i wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla lokalu usługowo-handlowego w budynku przy ul. 11 Listopada 78-80 w Bielsku-Białej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami opinii, uzgodnień i pozwoleń od wykonania inwentaryzacji budowlanej wielobranżowej, wykonania szkiców, rysunków, uzgodnień z inwestorem, instytucjami uzgadniającymi i rzeczoznawcami, aż po projekt architektoniczno-budowlany z pozwoleniem na budowę i opracowaniem projektów branżowych technicznych (wykonawczych) wraz z kosztorysem, przedmiarem i szczegółową specyfikacją techniczną dla inwestycji polegającej na:
1) sporządzeniu koncepcji architektoniczno-budowlanej z aranżacją wyposażenia wnętrz oraz ze schematami instalacji;
2) sporządzeniu projektu remontu, przebudowy, zmiany sposobu użytkowania lokalu usługowo-handlowego na siedzibę filii Książnicy Beskidzkiej;
3) sporządzeniu projektu antresoli;
4) sporządzeniu ekspertyzy stropów pod obciążenie regałami na książki oraz podparcie projektowanej antresoli;
5) sporządzeniu inwentaryzacji piwnic i parteru oraz ekspertyzy elementów konstrukcyjnych w poziomie piwnic pod podparcie projektowanej antresoli, sporządzenie opinii geotechnicznej jeśli będzie wymagana;
6) sporządzeniu ekspertyzy przeciwpożarowej jeśli będzie wymagana;
7) sporządzeniu projektów branżowych:
a) instalacji sanitarnych: wodociągowo-kanalizacyjnej, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, centralnego ogrzewania podłogowego wraz z przyłączeniem do istniejącej kotłowni gazowej zlokalizowanej w piwnicy,
b) instalacji elektrycznych, teletechnicznych, sieci logicznych,
c) instalacji przeciwpożarowych,
d) wyposażenie w zabezpieczenie przeciwpowodziowe na wejściach;
8) sporządzenie projektu aranżacji wnętrz.
2. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w Dokumentacji projektowej „Wytyczne użytkownika lokalu” stanowiące załącznik nr 1 do Specyfikacji.
3. Opis lokalu i budynku.
Lokal zlokalizowany w parterze kamienicy przy ul. 11 Listopada 78-80 w Bielsku-Białej.
Działki ewidencyjne objęte wnioskiem: 6396, 679 obręb Lipnik.
Powierzchnia lokalu: ok 220 m2; wysokość pomieszczeń ok 5m.
Budynek znajduje się w ochronie konserwatorskiej.
Dostęp do lokalu bezpośrednio z ulicy przez dwa wejścia prowadzące na salę główną; za salą główną wydzielone są kolejne pomieszczenia z możliwością dostępu do każdego bezpośrednio z sali głównej.
W jednym z pomieszczeń znajduje się nadbudowa nieczynnego zejścia do piwnicy przewidziana do likwidacji. Otwór po likwidacji do przykrycia stropem.
Stolarka okienna i drzwiowa od strony wejściowej tj. od elewacji frontowej jest do zachowania; stolarka okienna od strony podwórza jest do odtworzenia i wymiany.
W stanie istniejącym ściany lokalu mocno zawilgocone; szczególnie od strony elewacji frontowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

134070,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

158055,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

134070,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Biuro Usług Architektonicznych "Profil" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6270016770

7.3.3)Ulica

Przyjemna 14 lokal 2

7.3.4)Miejscowość

Chorzów

7.3.5)Kod pocztowy

41-506

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

134070,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71221000-3Usługi architektoniczne w zakresie…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 134 070 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71221000-3 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Biuro Usług Architektonicznych "Profil" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Chorzów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.