ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Remont pomieszczeń w zakresie wymiany warstw posadzkowych, położenia wykładziny podłogowej elastycznej oraz montaż sufitów podwieszanych w budynku Urzędu Skarbowego w Ostródzie.

Zamawiający Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Remont pomieszczeń w zakresie wymiany warstw posadzkowych, położenia wykładziny…”. Termin składania ofert minął 17 kwietnia 2025, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Izba Administracji Skarbowej w OlsztynieOlsztyn, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 2 kwietnia 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 317 225 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
17 kwietnia 2025, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Remont pomieszczeń w zakresie wymiany warstw posadzkowych, położenia wykładziny podłogowej elastycznej oraz montaż sufitów podwieszanych w budynku Urzędu Skarbowego w Ostródzie.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001022914

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Marszałka J. Piłsudskiego 59A

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-950

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi1.ias.370000@mf.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.warminsko-mazurskie.kas.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Sprawy gospodarcze i finansowe

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont pomieszczeń w zakresie wymiany warstw posadzkowych, położenia wykładziny podłogowej elastycznej oraz montaż sufitów podwieszanych w budynku Urzędu Skarbowego w Ostródzie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-afceb633-29df-4027-934f-75991317b168

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00172865

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00117036/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Remont posadzek w części pomieszczeń Urzędu Skarbowego w Ostródzie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ias-olsztyn.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ias-olsztyn.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pomocą środków komunikacji.
elektronicznej przy użyciu platformy Marketplanet https://ias.olsztyn.ezamawiajacy.pl.
2. Wszelki informacje dotyczące sposobu komunikacji i wymagań sprzętowych zamieszczone są w Rozdziale III SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający określił pełną treść dot. RODO w Rozdziale XIV SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający określił pełną treść dot. RODO w Rozdziale XIV SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

2801-ILZ.260.18.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont pomieszczeń w zakresie wymiany warstw posadzkowych, położenia wykładziny podłogowej elastycznej oraz montaż sufitów podwieszanych w pomieszczeniach biurowych usytuowanych w budynku Urzędu Skarbowego w Ostródzie przy ul. Olsztyńskiej 5b.

4.2.6.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45432130-4 - Pokrywanie podłóg

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy

1) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1-6 Pzp oraz w art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 Pzp, z zastrzeżeniem dyspozycji art. 110 i 111 Pzp; 2) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835); 3) Spełnią warunki udziału w postępowaniu określone w ust. 2. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający wymaga, aby wykonawca posiadał ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w ramach prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie mniejszą niż 200.000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych); 4) zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają następujące doświadczenie: w celu potwierdzenia spełnienia warunku dotyczącego zdolności zawodowej (doświadczenia) dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca winien wykazać, iż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał co najmniej jedną (1)* robotę budowlaną - w czynnym obiekcie, polegającą na wymianie warstw posadzkowych, położeniu wykładziny podłogowej elastycznej oraz montażu sufitów podwieszanych w pomieszczeniach biurowych o wartości minimum 100.000 zł brutto (słownie: sto tysięcy złotych). Pod pojęciem: *) „jednej roboty budowlanej” należy rozumieć: jeden/ą kontrakt/umowę. W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie, o którym mowa w niniejszym podpunkcie, zostały wcześniej należycie wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania wskazanego poświadczenia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 455 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy Pzp oraz we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-04-17 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ias-olsztyn.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-04-17 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-05-16

Sekcja 9

Pozostałe informacje

PunktPoleWartość
1.Szczegółowy zakres oraz warunki wykonania przedmiotu zamówienia stanowią

1) Opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 3 do SWZ. 2) Projektowane postanowienia umowy - Załącznik nr 4 do SWZ. 3) Przedmiar robót – Załącznik nr 8 do SWZ. 2. Wykonawca będzie realizować przedmiot umowy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00, na niewyłączonym z normalnej eksploatacji budynku (obiekcie). 3. Prace będą wykonywane w czynnym obiekcie, w czasie godzin urzędowania, dlatego Wykonawca powinien dostosować organizację swojej pracy do potrzeb i wymagań organizacyjnych obiektu, o którym mowa w ust. 1. 4. Ze względu na charakter użytkowania budynku nie ma możliwości wyłączenia go w całości lub w części z użytkowania w związku z czym realizacja przedmiotu umowy będzie wykonywana etapami w terminach i w godzinach wcześniej uzgodnionych pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym. 5. Wykonawca może dokonać wizji lokalnej. Wizję lokalną można przeprowadzić w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1400 po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Zamawiającym, z wyprzedzeniem co najmniej 2 dni roboczych. Wykonawca zainteresowany wizją lokalną winien złożyć w tej sprawie wniosek do Zamawiającego z proponowanym terminem wizji lokalnej i wykazem osób (imię i nazwisko) biorących w niej udział. Wniosek należy złożyć za pośrednictwem platformy Marketplanet https://ias-olsztyn.ezamawiajacy.pl Wizja lokalna nie jest obowiązkowa i jej odbycie nie jest warunkiem złożenia oferty. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
317 225 zł
Próbka: 147 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 204 zł631 827 zł
Rozstęp międzykwartylowy
436 624 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 204 zł
Mediana
317 225 zł
Górny kwartyl
631 827 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 17.04.2025, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.