Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
443 517 zł
Umowa zawarta
31 marca 2025
Okres realizacji
do 31 marca 2027
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie kompleksowej usługi oświetlenia na terenie gminy Gozdowo

Zamawiający Gmina Gozdowo (Gozdowo, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie kompleksowej usługi oświetlenia na terenie gminy Gozdowo”, wybierając ofertę wykonawcy Energa Oświetlenie Sp. z o.o. Wartość umowy: 443 517 zł.

Zamawiający: Gmina GozdowoGozdowo, Mazowieckieopublikowano 2 kwietnia 2025
Wartość umowy
443 517 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    20 marca 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 kwietnia 2025

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Energa Oświetlenie Sp. z o.o. (Sopot), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 443 517,34 zł (umowę zawarto 31 marca 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 marca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gozdowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 611015951

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krystyna Gozdawy 19

1.5.2.)Miejscowość

Gozdowo

1.5.3.)Kod pocztowy

09-213

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL923 - Płocki

1.5.7.)Numer telefonu

(024) 276-21-12

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gozdowo.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gozdowo.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d26178a4-71d4-46a9-9adb-819c620d7555

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie kompleksowej usługi oświetlenia na terenie gminy Gozdowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d26178a4-71d4-46a9-9adb-819c620d7555

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00172835

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00155758

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Prowadzenie prac eksploatacyjnych i ruchowych w infrastrukturze energetycznej obejmującej linie energetyczne, stacje transformatorowe, urządzenia automatyki, urządzenia oświetlenia ulicznego, zabezpieczenia jest działalnością wymagającą ścisłej koordynacji i zapewnienia bezpieczeństwa i jakości dostaw energii elektrycznej dla odbiorców przewidzianych
przepisami prawa. ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. jako właściciel i najemca infrastruktury nie może nie mieć wpływu na dokonywanie specjalistycznych i odpowiedzialnych prac na jej majątku. Każdy właściciel zgodnie z treścią art 140 Kodeksu cywilnego - nie może korzystać ze swojej rzeczy z wyłączeniem innych osób. Gmina nie może, zatem narzucić właścicielowi infrastruktury wykonawcy, którego sama wybierze, gdyż oznaczałoby to naruszenie art. 140 Kc. i rodziło po stronie Spółki roszczenie określone w art. 222 Kodeksu cywilnego.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RBK.271.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia publicznego jest usługa związana z utrzymaniem urządzeń oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych stanowiących majątek Energa Oświetlenie Sp. z o. o w Sopocie na terenie Gminy Gozdowo

4.5.3.)Główny kod CPV

50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Energa Oświetlenie Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5851232055

7.3.3)Ulica

Artura Grottgera 7

7.3.4)Miejscowość

Sopot

7.3.5)Kod pocztowy

81-809

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

443517,34 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-03-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50232100-1Usługi w zakresie konserwacji oświe…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →