Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
62 000 zł
Umowa zawarta
28 marca 2025
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie głównego projektanta skierowanego przez Wykonawcę do realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Byczyna dla fragmentów obrębów: Biskupice, Jakubowice, Kochłowice, Polanowice, Proślice, Sarnów

Zamawiający Gmina Byczyna (Byczyna, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Byczyna dla…”, wybierając ofertę wykonawcy URBANCONSULTING FILIP SOKOŁOWSKI. Wartość umowy: 62 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina ByczynaByczyna, Opolskie (powiat Kluczborski →)opublikowano 1 kwietnia 2025
Wartość umowy
62 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 lutego 2025

    Termin ofert: 26 lutego 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 kwietnia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy URBANCONSULTING FILIP SOKOŁOWSKI (Gdynia).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 62 000,00 zł (umowę zawarto 28 marca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Byczyna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 53141299300000

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Byczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

46-220

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@byczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.byczyna.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1064464

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
w Gminie Byczyna dla fragmentów obrębów:
Biskupice, Jakubowice, Kochłowice, Polanowice, Proślice, Sarnów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b0d9acbd-6669-42e4-8170-57464824368a

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00171224

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00000510/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.3 Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie Byczyna dla fragmentów obrębów

Biskupice, Jakubowice, Kochłowice, Polanowice, Proślice, Sarnów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00109048

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OŚ.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

50300 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Byczyna dla fragmentów obrębów

Biskupice, Jakubowice, Kochłowice, Polanowice, Proślice, Sarnów zgodnie z Uchwałą Nr IV/37/24 Rady Miejskiej w Byczynie z dnia 28 sierpnia 2024 r., szczegóły znajdują się na stronie: https://bip.byczyna.pl/14865/4694/uchwala-nr-iv3724-w-sprawie-przystapienia-do-sporzadzenia-miejscowego-planu-zagospodarowania-przestrzennego-dla-fragmentow-obrebow-biskupice-jakubowice-kochlowice-polanowice-proslice-sarnow-w-gminie-byczyna.html 2. Ramowy zakres opracowania: 1) przygotowanie wymaganych przepisami wzorów wszystkich zawiadomień, ogłoszeń, wykazów, zestawień, wystąpień, uchwał niezbędnych do wykonania czynności określonych w art. 17 oraz 67a ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym; 2) sporządzenie wykazu wniosku do planu; 3) przedstawienie koncepcji i uzyskanie jego akceptacji przez Burmistrza Byczyny; 4) sporządzenie opracowania ekofizjograficznego; 5) opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko; 6) opracowanie prognozy skutków finansowych; 7) uzyskanie pozytywnej opinii GKUA; 8) uzyskanie pozytywnych uzgodnień oraz wymaganych opinii do projektu planu od właściwych organów, wymaganych ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i innymi przepisami szczególnymi; 9) opracowanie stanowiska w sprawie uwag zawartych w opiniach i uzgodnieniach; 10) naniesienie korekt wynikających z opinii i uzgodnień do projektu planu wniesionych przez organy opiniujące i uzgadniające i ewentualne powtórzenie części procedury; 11) przygotowanie ogłoszenia, obwieszczenia o rozpoczęciu konsultacji społecznych; 12) udział w konsultacjach społecznych, prezentacja projektu planu, sporządzenie raportu podsumowującego przebieg konsultacji społecznych; 13) opracowanie projektu rozstrzygnięć uwag złożonych w trakcie konsultacji społecznych; 14) wprowadzenie do projektu planu korekt wynikających z rozpatrzenia uwag wniesionych do projektu planu i ewentualne powtórzenie części procedury w niezbędnym zakresie; 15) przekazanie projektu planu w formie jednolitego tekstu, uchwały wraz załącznikami wykonanymi w formacie XML, załącznika graficznego w skali 1:1000/1:2000 w kolorze; 16) przygotowanie dokumentacji formalno - prawnej w celu przedłożenia wojewodzie do sprawdzenia zgodności z przepisami. 3. Szczegółowy rodzaj i zakres zamówienia oraz terminy wykonania poszczególnych etapów prac zostały określone w Harmonogramie rzeczowo - finansowym, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ oraz Wytycznych dotyczących przygotowania danych do zasilenia modułu iGeoPlan – załącznik nr 8 do SWZ. 4. Precyzyjnie wskazane granice opracowania zamieszczone są w Systemie Informacji Przestrzennej Gminy Byczyna pod adresem https://byczyna.e-mapa.net/ w warstwie Zagospodarowanie przestrzenne → Obszary przystąpień. 5. Poszczególne plany należy sporządzić na podstawie aktualnie obowiązujących aktów prawnych, dotyczących przedmiotu zamówienia, w szczególności: 1) ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2024 r., poz. 1130) 2) ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1688). 3) Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 17 grudnia 2021 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz.U. poz. 2404); 4) ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2024 r., poz. 1112) a także zgodnie z wszelkimi innymi obowiązującymi przepisami oraz osiągnięciami współczesnej wiedzy. 6. W okresie gwarancji i rękojmi Wykonawca (bez dodatkowego wynagrodzenia) jest w razie konieczności zobowiązany do merytorycznego wsparcia i udziału w procedurach rozstrzygania zaskarżeń do sądu administracyjnego uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz uczestnictwa w spotkaniach, których konieczność organizacji wyniknie w trakcie prowadzenia tych postępowań (w przypadkach i terminach wskazanych przez Zamawiającego).

4.5.3.)Główny kod CPV

71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

62000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

62000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

62000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

URBANCONSULTING FILIP SOKOŁOWSKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5751762894

7.3.3)Ulica

Strzelców

7.3.4)Miejscowość

Gdynia

7.3.5)Kod pocztowy

81-586

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

62000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Byczyna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Byczyna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 62 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71410000-5 (Usługi planowania przestrzennego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: URBANCONSULTING FILIP SOKOŁOWSKI (Gdynia). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.