Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W niniejszym postępowaniu do dnia składania ofert tj. do 14 marca 2025 r. zostało złożonych pięć ofert. W toku badania ofert Zamawiający działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 i 5 Ustawy Pzp odrzucił wszystkie oferty, z uwagi na to, iż treść ofert była niezgoda z przepisami ustawy oraz niezgodna z warunkami zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna i cykliczna dostawa artykułów spożywczych dla Ministerstwa Zdrowia.

Zamawiający Ministerstwo Zdrowia (Warszawa, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Sukcesywna i cykliczna dostawa artykułów spożywczych dla Ministerstwa Zdrowia”.

Zamawiający: Ministerstwo ZdrowiaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 1 kwietnia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 257 068 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W niniejszym postępowaniu do dnia składania ofert tj. do 14 marca 2025 r. zostało złożonych pięć ofert. W toku badania ofert Zamawiający działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 i 5 Ustawy Pzp odrzucił wszystkie oferty, z uwagi na to, iż treść ofert była… Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Ministerstwo Zdrowia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000287987

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Miodowa 15

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-952

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@mz.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zamowienia-mz.ezamawiajacy.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia-mz.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna i cykliczna dostawa artykułów spożywczych dla Ministerstwa Zdrowia.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7044162f-675b-4bb2-94df-cce02d1ab18d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00170605

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00081557/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup artykułów spożywczych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00135532

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ADR.250.80.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

285418,05 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywna i cykliczna dostawa artykułów spożywczych dla Ministerstwa Zdrowi. Sukcesywnie przez 16 kolejnych miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację zamówienia zależnie od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
Wykaz produktów przewidzianych do dostawy z podaniem szacunkowych ilości został określony w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 4.1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

15800000-6 - Różne produkty spożywcze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

15812100-4 - Wyroby ciastkarskie

15980000-1 - Napoje bezalkoholowe

15981000-8 - Wody mineralne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W niniejszym postępowaniu do dnia składania ofert tj. do 14 marca 2025 r. zostało złożonych pięć ofert. W toku badania ofert Zamawiający działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 i 5 Ustawy Pzp odrzucił wszystkie oferty, z uwagi na to, iż treść ofert była niezgoda z przepisami ustawy oraz niezgodna z warunkami zamówienia

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15800000-6Różne produkty spożywcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
257 068 zł
Próbka: 126 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
133 729 zł437 787 zł
Rozstęp międzykwartylowy
304 058 zł
Źródło próbki
CPV 15800000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
133 729 zł
Mediana
257 068 zł
Górny kwartyl
437 787 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ministerstwo Zdrowia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15800000-6 (Różne produkty spożywcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.