Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 479 333 zł
Umowa zawarta
25 marca 2025
Okres realizacji
13 miesiące
Oferty w postępowaniu
19 ofertceny: 3 479 333 zł – 7 108 173 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa i przebudowa Przedszkola Publicznego w Opatowie

Zamawiający Gmina Opatów (Opatów, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa i przebudowa Przedszkola Publicznego w Opatowie”, wybierając ofertę wykonawcy "GMC" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 3 479 333 zł. Złożono 19 ofert.

Zamawiający: Gmina OpatówOpatów, Świętokrzyskie (powiat Opatowski →)opublikowano 28 marca 2025
Wartość umowy
3 479 333 zł
Liczba ofert
19 ofert
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

9 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "GMC" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Staszów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 479 332,94 zł (umowę zawarto 25 marca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 19 ofert; ceny wahały się od 3 479 332,94 zł do 7 108 172,84 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 13 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Opatów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409844

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Obrońców Pokoju 34

1.5.2.)Miejscowość

Opatów

1.5.3.)Kod pocztowy

27-500

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.)Numer telefonu

158681300

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

opatow@umopatow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.umopatow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umopatow.ezamawiajacy.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa i przebudowa Przedszkola Publicznego w Opatowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ba5ead93-a1ea-40c7-881e-4edfe512f20e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00167765

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-03-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00073641/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Rozbudowa i przebudowa Przedszkola Publicznego w Opatowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, projekt "Rozbudowa i przebudowa Przedszkola Publicznego w Opatowie", działanie 5.1 Infrastruktura edukacyjna, Priorytet 5 Fundusze Europejskie dla rozwoju społecznego.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00090885

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IMK.II.271.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3680159,92 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w związku z realizacją projektu pn. „Rozbudowa i przebudowa Przedszkola Publicznego w Opatowie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.1 „Infrastruktura edukacyjna” Priorytet 5 „Fundusze Europejskie dla rozwoju społecznego” Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.
Zakres zamówienia obejmuje:
1) Rozbudowę i przebudowę budynku przedszkola wraz z instalacjami wewnętrznymi i ich połączeniem z instalacjami istniejącymi,
2) Przebudowę istniejącego budynku w zakresie umożliwiającym funkcjonalne połączenie części istniejącej z częścią rozbudowywaną,
3) Zagospodarowanie terenu z dostosowaniem układu komunikacyjnego do zmian wynikających z projektowanej rozbudowy poprzez wykonanie utwardzeń ciągów komunikacyjnych, dróg, ciągów pieszych, miejsca postojowego i innych elementów zagospodarowania.
Z uwagi na konieczność prowadzenia robót w budynku użytkowanym i wokół tego budynku należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie warunków BHP oraz zapewnić bezpieczny dostęp do budynku rodzicom z dziećmi. Teren budowy należy zabezpieczyć przed dostępem użytkowników, maksymalnie ograniczyć przenikanie zanieczyszczeń i hałasu do rozbudowywanego budynku.

Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
Załączony do SWZ przedmiar ma jedynie charakter pomocniczy. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentacją projektową i innymi dokumentami jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

19

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

19

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3479332,94 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

7108172,84 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3479332,94 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"GMC" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 8661002690

7.3.3)Ulica

Kościuszki 2

7.3.4)Miejscowość

Staszów

7.3.5)Kod pocztowy

28-200

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Instalacje elektryczne: FUH "Neonówka" Olszewski Karol, ul. Opatowska 50/10, 28-200 Staszów
Instalacje sanitarne: INstal-Mont, Instalacje Wod-Kan, CO, Gaz i Klimatyzacji, Sebastian Skuza, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1, 28-200 Staszów

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3479332,94 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Opatów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opatów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 479 333 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "GMC" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Staszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 19 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.