Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
192 279 zł
Umowa zawarta
28 marca 2025
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 192 279 zł – 211 283 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa materiałów budowlanych przeznaczonych do remontów dróg gminnych - kruszywo

Zamawiający Gmina Płużnica (Płużnica, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa materiałów budowlanych przeznaczonych do remontów dróg gminnych - kruszywo”, wybierając ofertę wykonawcy ROLZIT ZBIGNIEW TACZYŃSKI. Wartość umowy: 192 279 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina PłużnicaPłużnica, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 28 marca 2025
Wartość umowy
192 279 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ROLZIT ZBIGNIEW TACZYŃSKI (UCIĄŻ 7A), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 192 278,50 zł (umowę zawarto 28 marca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 192 278,50 zł do 211 283,25 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

  • 5

    Postępowanie przeprowadzono w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 ustawy).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Płużnica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118810

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Płużnica, 60

1.5.2.)Miejscowość

Płużnica

1.5.3.)Kod pocztowy

87-214

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.7.)Numer telefonu

(56) 6875200

1.5.8.)Numer faksu

n/d

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pluznica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pluznica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1069086

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa materiałów budowlanych przeznaczonych do remontów dróg gminnych - kruszywo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c6e6fd59-2a89-4bc7-9589-759a763e25f4

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00167393

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-03-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00009440/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa materiałów budowlanych przeznaczonych do remontów dróg gminnych - kruszywo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00126059

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

174288,62 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywne dostawy materiałów budowlanych przeznaczonych do remontów dróg gminnych na terenie Gminy Płużnica w 2025 roku. Obejmuje załadunek materiałów, transport samochodami samowyładowczymi do tyłu o tonażu do 30 ton, oraz rozładunek we wskazanym przez Zamawiającego miejscu tymczasowego magazynowania. Zamawiający nie dopuszcza w składzie kruszywa margli, kredy i wapienia. Dostarczone kruszywo musi posiadać wymagane przepisami
prawa atesty, certyfikaty, świadectwa jakości, odpowiadające normie PN-EN 13242+A1:2010 lub równoważnej. Kruszywo powinno być czyste, bez domieszek materiałów niepożądanych typu: odpady metalowe, plastikowe, drewniane, azbest, gliny. W przypadku ujawnienia w zawartości kruszywa
wspomnianych zanieczyszczeń Zamawiający odmówi przyjęcia dostawy.
Ilość i miejsce dostawy każdorazowo będzie określał Zamawiający e-mailem. Zamawiający zakłada, że główne dostawy kruszywa rozpoczną się niezwłocznie po podpisaniu umowy. Kruszywo będzie odbierał Zamawiający lub upoważniona przez niego osoba w godzinach od 8.00 do 15.00 w dni
robocze (od poniedziałku do piątku) na podstawie dokumentu - WZ potwierdzonego podpisem Zamawiającego i Wykonawcy lub osób przez nich upoważnionych. Zamawiający zastrzega sobie możliwość sprawdzenia jakości dostarczonego kruszywa w laboratorium wskazanym przez Zamawiającego, jak i zastrzega sobie prawo do wyrywkowej kontroli tonażu dostarczanego kruszywa i porównania z dokumentem dostawy - WZ na wadze odległej od punktu odbioru do 10 km w jedną stronę. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca dołączy atest oraz certyfikat zgodności dostarczonego kruszywa. W przypadku stwierdzenia niezgodności deklarowanej wagi z ważeniem kontrolnym lub potwierdzenia badaniem laboratoryjnym niewłaściwej jakości dostarczonego kruszywa, Wykonawca poniesie koszty takich sprawdzeń i badań. Zamawiający ma prawo wyboru laboratorium,
w którym odbędzie się badanie.
Rodzaj kruszywa:
a) kruszywo wapienne frakcji 0-31,5mm w ilości 1725 ton,
b) piasek płukany frakcji 0,2-2 mm w ilości 125 ton,
c) granit frakcji 0-31,5mm w ilości 125 ton,
d) gruz frakcji 0-50 mm w ilości 125 ton

4.5.3.)Główny kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

192278,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

211283,25 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

192278,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ROLZIT ZBIGNIEW TACZYŃSKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8781179669

7.3.4)Miejscowość

UCIĄŻ 7A

7.3.5)Kod pocztowy

87-214

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

192278,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212200-2Kruszywo
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
174 150 zł455 301 zł
Rozstęp międzykwartylowy
281 151 zł
Źródło próbki
CPV 14212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
174 150 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
455 301 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Płużnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Płużnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 192 279 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212200-2 (Kruszywo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ROLZIT ZBIGNIEW TACZYŃSKI (UCIĄŻ 7A). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.